Godło Polski Królowa Jadwiga

OGŁOSZENIE

 

                           


9 listopada uczniowie kl. IVa, IVb i IVc obejrzeli w Kino-Teatrze "Syrena" przedstawienie pt. "Dzieci sieci", przygotowane przez grupę teatralną ALERT Narodowego Teatru Edukacji. Spektakl opowiadał o pokoleniu dzisiejszych młodych ludzi, którzy od najmłodszych lat wychowują się w środowisku cyfrowym. Przekazana przez aktorów historia była ciekawa,pełna zabawnych sytuacji i zaskakujących rozwiązań. Spektakl „Dzieci sieci” to również opowieść o przyjaźni, radzeniu sobie z przeciwnościami, akceptacji i niezastąpionym, realnym kontakcie z drugim człowiekiem. Przestrzega też przed nadmierną ufnością w informacje pochodzące z mediów cyfrowych, pokazuje konsekwencje czyhających w internecie zagrożeń. Spektakl nawiązuje do cyberprzemocy i konsekwencji, jakie niesie ze sobą podszywanie się pod innych w sieci. Uczniowie na pewno zapamiętają, że KAŻDY RUCH W INTERNECIE ZOSTAWIA ŚLAD! Przedstawienie teatru profilaktycznego "Alert" doskonale wpisało się w realizację naszego projektu "Cyfrowobezpieczni".

 
 
    
 
 

 


8 listopada uczniowie kl. I - III wzięli udział w akcji "Śniadanie daje moc". Oprócz poznawania zasad zdrowego żywienia, dzieci same przygotowały przepyszne kanapki. Dziś w szkole było smacznie, kolorowo i zdrowo.

   

   

   

       

 

      

 


„W drodze na Olimp”, czyli mity i legendy greckie

26 października uczniowie klas V obejrzeli w kinie „Syrena” spektakl oparty na mitach, legendach i wierzeniach starożytnych Greków. Ciekawe i pouczające sceny przybliżyły dzieciom życie i dokonania licznych bogów, bogiń oraz herosów o niezrównanej sile i odwadze. Natomiast bogata scenografia, kostiumy, rekwizyty oraz aktywny udział widza w spektaklu pozwoliły dzieciom wniknąć w starożytne cywilizacje.

 

    

 

     

 


„Bajka o szczęściu” 

26 października gościł w naszej szkole Teatr Kukiełkowy „Tomcio” z przedstawieniem pt. „Bajka o szczęściu”. Spektakl obejrzeli uczniowie kl. I-IV. Ta mądra i pełna ciepła opowieść ukazała, jak bardzo człowiek staje się samotny, gdy zamiast przyjaźni wybiera przedmioty. Uczniowie z dużym zainteresowaniem śledzili losy bajkowego dziadka i jego przyjaciół. Najważniejsze jednak, że zrozumieli przesłanie i umieli udzielić odpowiedzi na pytanie: „Czy lepiej jest mieć, czy być?”.

 

        


Policyjna Akademia Bezpieczeństwa 

25 października odbył się Powiatowy Konkurs Sprawności Fizycznej oraz Wiedzy o Bezpieczeństwie „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa 2018" . W konkursie brało udział 19 zespołów ze szkół podstawowych całego powiatu.

Nasza szkoła reprezentowana przez uczniów klas drugich: Aleksandrę Graczyk i Marcela Tokarskiego zajęła II miejsce.

Gratulacje!

                    

          

                
              


Wycieczka do Niemiec 

W dniach: 23-24 października uczniowie z klas: VIIa, VIIb, VIIc, VIIIc, IIIa, IIIc  pojechali na wycieczkę do Niemiec. Pierwszego dnia zwiedzali Berlin. Pogoda nieco pokrzyżowała plany turystom, ale udało się naocznie poznać niektóre jego zabytki. Dzięki ogromnej wiedzy przewodnika – p. Kazimierza, uczniowie poznali także dość bogatą historię miasta. Zwiedzili również Muzeum Techniki. Drugiego dnia odwiedzili niemiecki park rozrywki i wypoczynku - Tropical Islands. Oprócz aktywnego wypoczynku i rekreacji nasi turyści mogli zwiedzić różne obszary tematyczne. Należały do nich m.in.: Wioska Tropikalna z obiektami wzorowanymi na budowlach oryginalnych z Tajlandii, Borneo, Samoa i Bali, Las Tropikalny z 50 000 roślin, Morze Południowe, czyli basen skonstruowany na wzór zatoki w atolu, Lagunę i inne. Dzięki grocie z wodospadem mogli poczuć atmosferę prawdziwej dżungli.  
Niezapomniane wodne szaleństwa zagwarantował im kanał ze sztucznymi falami, ślizgawki, zjeżdżalnie oraz strefa na wolnym powietrzu - zwana Amazonią. Poza tym mogli obserwować życie flamingów, żółwi i licznych motyli. Ciekawe doświadczenie, jakim było przeniesienie się w świat egzotyki i dalekich krajów, na pewno na długo zostanie w ich pamięci. 

   

 


 

    


W trzecim tygodniu października odbyła się wymiana polsko - niemiecka uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Wieluniu i partnerskiej szkoły w Osterburgu. W wymianie brało udział jedenastu uczniów i dwie opiekunki p. Anna Wielgosińska – nauczycielka języka niemieckiego i p. Filomena Adamczyk – nauczycielka języka angielskiego. Tym razem to my gościliśmy u naszych zachodnich sąsiadów. Celem wymiany było między innymi poznanie przez uczniów zwyczajów, historii, kultury i życia codziennego w Niemczech. Sprawdziliśmy również w praktyce wiadomości i umiejętności zdobyte na lekcjach języka niemieckiego oraz angielskiego.

 

Wymiana odbyła się dzięki znacznemu wsparciu finansowemu międzynarodowej organizacji Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży.

 

                                                  


17.10.2018r. w Łasku odbył się półfinał województwa w sztafetowych biegach przełajowych. Dziewczynki startujące w kategorii "Igrzyska Dzieci" zajęły II miejsce.

Gratulujemy!

 

 


16.10.2018r. uczniowie klas IV wzięli udział w jednodniowej wycieczce do Ogrodzieńca. Poprzez zabawę uczyli się w parku edukacyjno-rozrywkowym.

 

     


 15.10.2018r. do społeczności szkolnej przyjęliśmy uczniów klas I.

 

       

           

 


11.10.2018r. w Osjakowie odbyły się sztafetowe biegi przełajowe.  Szkołę reprezentowały cztery drużyny: dziewczynki i chłopcy w kategorii Igrzysk Dzieci oraz w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Największy sukces odnieśli chłopcy ze starszej kategorii wiekowej - I miejsce w zawodach i miejsce niżej - dziewczynki z młodszej grupy wiekowej.

 

 

 


Dnia 11.10.2018r. uczniowie klasy Vb i Vc pojechali na jednodniową wycieczkę do Wrocławia. Pierwszym punktem programu wycieczki był pobyt w Parku Trampolin „GOJAMP”. Następnie dzieci zwiedziły multimedialną wystawę poświęconą wodzie. Po ciekawych zajęciach z przyrody była niezwykła lekcja historii, czyli zwiedzanie Małej Rotundy i Panoramy Racławickiej. Przed wyjazdem do domu uczniowie pożegnali Wrocław z najwyższego budynku w Polsce – Sky Tower, podziwiając panoramę miasta. Wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili do Wielunia zadowoleni i pełni wrażeń.

   

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Licznik odwiedzin

1510335
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
742
494
4773
1501373
8145
31210
1510335

Your IP: 44.213.60.33
2024-07-13 21:08

We have 24 guests and no members online

Najczęściej czytane