Godło Polski Królowa Jadwiga

„ A Orzeł Biały w słońcu Przyleciał…”

 

   Dzień 11 listopada jest doroczną okazją, aby zastanowić się nad naszym patriotyzmem. Dla młodzieży jest to lekcja patriotyzmu. Uczniowie naszego Gimnazjum wzięli udział w obchodach tego święta w szkole i na terenie miasta. W szkole społeczność uczniowska obejrzała program artystyczny pt. „ Leć Orle Biały”. W programie zaprezentowano m.in. poezję Antoniego Słonimskiego , Cypriana Kamila Norwida, Artura Oppmana, Władysława Bełzy. Oprawę muzyczną tworzyły pieśni dawne np. „Pierwsza Brygada”, „Rota” a także współczesne „Wolność”, „ Których nam nikt nie wynagrodzi”, „ Wyspa” .Wymowna w treści i symbolice była oprawa plastyczna. Akcent mogiły z brzozowym krzyżem na ramionach którego widniały szarfy biało-czerwona oraz czarna, pod krzyżem   daty rozbiorów Polski przy których płonęły znicze, przemawiał powagą do wyobraźni młodego odbiorcy przypominając czas niewoli. Po uroczystości delegacja uczniów  udała się pod tablicę marszałka Józefa Piłsudskiego aby złożyć okolicznościową wiązankę.Przedstawiciele naszego Gimnazjum wzięli udział w dniu 11 listopada w uroczystościach organizowanych przez władze miasta. Obchody rozpoczęto mszą św. w kolegiacie z udziałem około 30 pocztów sztandarowych wieluńskich szkół i instytucji. Wygłoszona homilia skłaniała do zadumy nad przeszłością i przyszłością naszej ojczyzny nad właściwym wykorzystaniem daru wolności. Po mszy złożono wiązanki przy pomniku Jana Pawła II oraz przy tablicy Józefa Piłsudskiego. 

 

Licznik odwiedzin

1510275
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
682
494
4713
1501373
8085
31210
1510275

Your IP: 44.213.60.33
2024-07-13 20:24

We have 3 guests and no members online

Najczęściej czytane