Godło Polski Królowa Jadwiga
 
4 grudnia 2018r. na pływalni w Sieradzu odbyły się  sztafety pływackie w ramach "Igrzysk Dzieci". Szkołę naszą reprezentowały: Maja Adamczyk, Maria Niciejewska, Anna Zieleniewska, Rozalia Słaby, Martyna Terczyńska, Aleksandra Buda. Sztafeta dziewcząt zajęła II miejsce w półfinale województwa.
Gratulujemy!
 
 

 
Wieczór andrzejkowych wróżb w klasach I-III.
 
        
 

 

29 listopada wspólnie z przedstawicielami policji oraz straży miejskiej w Wieluniu uczniowie kl. I-IV uczyli się, jak być bezpiecznym użytkownikiem ruchu drogowego.
 
        
 
  
 

28 listopada w Białej odbył się  półfinał województwa minipiłki ręcznej dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci. Dziewczynki zajęły I miejsce. Skład zwycięskiej drużyny: Maja Małyska, Agnieszka Gogola, Oliwia Duda, Milena Kurczyk, Alicja Kołodziej, Anna Zieleniewska, Maja Adamczyk, Małgorzata Buczek, Magdalena Kubalka.

Gratulujemy!


27.11.2018 r. odbyła się uroczystość pasowania na świetlika Szkoły Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu. Tematem przewodnim był miś. Pierwszoklasiści musieli przejść kilka prób, m.in.: wiedzy, znajomości regulaminu świetlicy oraz smaku. Następnie złożyli ślubowanie. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.

 

         23 listopada 2018r. na wieluńskiej pływalni odbyły się zawody w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Pływacy mieli do pokonania dystans 50m w sztafecie oraz 50m w starcie indywidualnym w wybranym stylu pływackim. Sztafeta dziewcząt w składzie: Maja Rychlik, Kaja Cywińska, Aleksandra Włodarczyk, Aleksandra Walczybok, Maria Wojtasik, Maria Płuciennik i Alicja Zawadzka zajęła I miejsce.

 

 

Sztafeta chłopców w składzie: Cyprian Kałuża, Miłosz Hącel, Patryk Piwnicki, Maksymilian Prażanowski, Marceli Nawrocki, Filip Pietrzak zajęła III miejsce.

 

 


W dniu 22.11.2018r reprezentacja SP 4 brała udział w Finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców w Piotrkowie Trybunalskim. W fazie grupowej odniosła kolejno zwycięstwa: SP 4- SP 2 Kutno 24:9, SP 4- SP 16 Piotrków Trybunalski12:6. W meczu o I miejsce druzyna SP4 uległa Gimnazjum nr 35 Łódź 20:8. Skład drużyny: Kucharski Szymon, Majtyka Kacper, Naczyński Adam, Nawrocki Marceli, Piwnicki Patryk, Podgórski Piotr, Prażanowski Maksymilian, Sztandera Kacper, Sztuka Maciej, Wierzbicki Franciszek, Wolny Miłosz, Mielczarek Aleksander. Opiekun Tomasz Derbis.

 

     


Radio ZW "od kuchni" - klasa IVa próbowała swoich sił w studiu nagraniowym.

 

      


Klasy czwarte uczestniczyły w ciekawych warsztatach zorganizowanych przez Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Pod czujnym okiem rzeźbiarzy - Anny i Wacława Zabłockich uczniowie mieli okazję popracować w glinie, rzeźbiąc herb Wielunia. Ogromne podziękowania dla p. Tomasza Spychały za zaproszenie.

           


20 listopada 2018r. na krytej pływalni w Wieluniu odbyły się sztafety pływackie dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Dzieci. Sztafeta dziewcząt w składzie: Maja Adamczyk, Aleksandra Buda,  Anna Zieleniewska, Maria Niciejewska, Martyna Terczyńska, Alicja Kołodziej, Rozalia Słaby zajęła I miejsce.

Gratulujemy!

 


W dniu 16 listopada grupa uczniów z klas V-VIII i III gimnazjów wyruszyła na wycieczkę edukacyjną do centrum naukowego PGE Giganty Mocy w Bełchatowie. Wraz z opiekunami, uczniowie zwiedzali ekspozycję nt. powstania i wydobycia węgla brunatnego oraz pracy kopalni odkrywkowej w Bełchatowie. Kolejnym punktem programu był udział w zajęciach warsztatowych. Uczniowie mieli możliwość obserwacji roślin pod mikroskopem, tworzenia magnesów oraz odkrywania mordercy w warsztatach kryminalnych "Zagadki Las Gigantos". Po wizycie w centrum nauki, grupa udała się na taras widokowy w Żłobnicy, gdzie mieli okazję obserwować odkrywkę węgla brunatnego nocą. Pomysłodawcami wyjazdu edukacyjnego byli p. Joanna Adrianowicz, p. Elżbieta Klimas oraz p. Adrian Bednarek. Organizatorów dzielnie wspierały p. Iwona Kita, p. Magdalena Zając i p. Marzanna Czyż. Uczestnicy wrócili zadowoleni, z dawką nowej wiedzy!

 

       

 


16 listopada 2018r. w Białej odbyły się zawody minipiłki ręcznej dziewcząt. Reprezentacja szkoły w składzie: Małgorzata Buczek, Oliwia Duda, Agnieszka Gogola, Magdalena Kubalka, Milena Kurczyk, Maja Małyska, Anna Zieleniewska i Alicja Kołodziej zajęła I miejsce.

Gratulujemy!

         


W dniu 15.11.2018r reprezentacja SP 4 brała udział w półfinale województwa w piłce ręcznej chłopców w Białej. W fazie grupowej odniosła kolejno zwycięstwa: SP 4- SP Czechy 12:9, SP 4- SP Sieradz 18:4. W meczu o I miejsce druzyna SP4 zwyciężyła SP Biała 14:7. Skład drużyny: Kucharski Szymon, Majtyka Kacper,Mączyński Adam, Nawrocki Marceli, Piwnicki Patryk, Podgórski Piotr, Prażanowski Maksymilian, Sztandera Kacper, Sztuka Maciej, Wierzbicki Franciszek, Wolny Miłosz. Opiekun Tomasz Derbis.

 

       

 


Dnia 14 listopada 2018 r. uczniowie klas: VIa, VIIIa, VIIIb i VIIIc wzięli udział w wycieczce do Teatru Wielkiego w Łodzi. Tym razem oglądali musical pt. „My fair lady”. Jest to opowieść o tym, że marzenia się spełniają i los każdego może się odmienić na lepsze. Trzymająca w napięciu, zabawna i pełna zaskakujących zwrotów fabuła sprawiła, że spektakl przyniósł naszym uczniom wiele atrakcji. Wszyscy z dużym zaciekawieniem podziwiali talent artystyczny aktorów, przepiękną scenografię, a przede wszystkim niepowtarzalną muzykę.

 


Z okazji świętowania obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole został zorganizowany konkurs plastyczny pt. ,,Piękna nasza Polska cała’’. Celem konkursu było rozbudzanie w dzieciach świadomości kim są i skąd pochodzą oraz wzmacnianie poczucia radości i dumy z naszego pięknego kraju. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 9 listopada 2018 r. Zwycięzcami zostali:

I miejsce - Nina Senenko (IV a) , Stefan Jurdziński (II c)

II miejsce -Wojciech Moczulewski (II c), Aleksandra Olek (II b)

III miejsce- Marcin Woźniak (II a), Aleksandra Fertała (IV a)

Wyróżnienia otrzymali: Amelia Smolnik (IV a), Nadia Aleksandrowicz (IV a), Zuzanna Mikołajczyk (IV a), Maria Grabczak (II b), Aleksandra Gajda (IIa ), Szymon Malanczuk (III a), Kacper Lach (II a), Bartosz Wyrembak (II a), Amelia Doroba (I c), Marcel Tokarski (II c), Adam Nykiel ( I c). Milena Rzeźnicka (I a), Natalia Czarnuch (I a), Maria Mazur (I b), Marta Skoneczna (I a).

 

Biblioteka szkolna zorganizowała natomiast konkurs plastyczny pt.

„KTO TY JESTEŚ? POLAK MAŁY!”

W konkursie wzięli udział uczniowie klas I –IV; Każda klasa wylosowała jeden wers wiersza Władysława Bełzy „Kto Ty jesteś? Polak mały”. Zadaniem uczniów klasy było wykonanie ilustracji     do wylosowanego fragmentu tekstu - dowolną techniką     na kartce formatu A4.                                                                                                                  

Powstało wiele pomysłowych prac. Najciekawsze zostały wyeksponowane na wystawie ilustrującej wiersz oraz na terenie całej szkoły.

I miejsca w poszczególnych kategoriach zajęli:

Milena Rzeźnicka kl. Ia,

Adam Suchecki kl. Ib,

Nikola Pązik kl. Ic

Wiktoria Dudaczyk kl. IIa,

Lena Stronczyńska kl. IIb,

Nela Chrzanowska kl. IIc,

Aleksandra Pakuła kl. IIIa,

Nadia Aleksandrowicz kl. IVa,

Amelia Smolnik kl. IVa.

Wyróżnienia:

Michalina Bryś kl.Ia,

Marta Skoneczna kl. Ia,

Karolina Ziomek kl. Ia,

Lena Werbicka kl. Ib,

Alicja Wojtera kl. Ib,

Emilia Pietras kl. Ib,

Martyna Szczepaniak kl. Ic,

Nikodem Wójcik kl. Ic,

Hania Ceglarska kl. Ic,

Roksana Pilak kl. Ic,

Marcin Woźniak kl. IIa,

Bartosz Wyrembak kl. IIa,

Maja Zdziebko kl. IIa,

Mikołaj Ochman kl. IIb,

Maria Grabczak kl. IIb,

Mateusz Pietrzak kl. IIb,

Filip Krawczyk kl. IIc,

Iga Opałka kl. IIc,

Oliwia Sójka kl. IIc,

Szymon Malanczuk kl. IIIa,

Dawid Ciężki kl. IIIa,

Mariia Lamkowa kl. IVb,

Natalia Krawczyk kl. IVc,

Laura Woźniak kl. IVc.

 

     

 

    

 

 

Licznik odwiedzin

1510280
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
687
494
4718
1501373
8090
31210
1510280

Your IP: 44.213.60.33
2024-07-13 20:27

We have 8 guests and no members online

Najczęściej czytane