Godło Polski Królowa Jadwiga

   

 

 


W piątek, 21.12.2018r. w szkole odbył się Apel Świąteczny oraz Jasełka.

 

       

 

         


 


W czasie od 1.10.2018 do 20.12.2018 r. nasza szkoła brała udział w akcji Złotówka dla Mruczka, która polegała na zbiórce karmy suchej i mokrej dla bezdomnych kotów oraz tych z pobliskich schronisk. Cieszymy się bardzo, ponieważ uczniowie przynieśli dużo różnych smakołyków dla naszych zwierzaków, więc każde koty a nawet psy znajdą coś pod choinką. Akcję zorganizowała pani Marta Smolnik,a w naszej szkole koordynowały panie: Elżbieta Klimas i Katarzyna Kępa.

 

 


19 grudnia nauczyciele wf zorganizowali świąteczny mecz koszykówki klas VIa i VIb. Wygrała klasa VIb. Mecz przebiegał w sympatycznej atmosferze. W przerwach między kwartami tańczyły dziewczęta z koła chaerleders z kl. VIa : Wiktoria Antosik, Oliwia Orzełek, Oliwia Rozmarynowska, Magdalena Świt, Monika Bedka, Justyna Borgul.

 

                         \Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie „Wielka Liga Czytelników”
Nasza szkoła zgłosiła swój udział w IV Ogólnopolskim Konkursie „Wielka Liga Czytelników”, który objęty jest patronatem m.in. Ministra Edukacji Narodowej.
Zapraszamy do zabawy uczniów, którzy lubią czytać książki i chcieliby wziąć udział w projekcie.
Konkurs jest organizowany w dwóch kategoriach: klasy 1 – 4 i 5 – 8.
Konkurs przebiega w czterech etapach:


Uczniowie wraz z wychowawczyniami i rodzicami zorganizowali wigilię klasową, podczas której wszyscy złożyli sobie życzenia świąteczne, podzielili się opłatkiem oraz wspólnie zaśpiewali kolędy.

 

        

        Uczniowie kl. I - VI zostali objęci programem „Dziel się uśmiechem”. Będą brać udział w zajęciach edukacyjnych na temat prawidłowego dbania o higienę jamy ustnej! Dodatkowo wszystkie dzieci otrzymają wyjątkowe zestawy do pielęgnacji zębów.

 


W dniu 14 grudnia 2018 r. w Zespole Szkół nr 2 w Wieluniu odbył się "Konkurs Poezji i Piosenki Angielskiej i Niemieckiej". Uczennica naszej szkoły Martyna Zarzycka z utworem "Nicht von dieser Welt" Helene Fischer zdobyła 1. miejsce. Wśród uczestników konkursu byli uczniowie szkół średnich, gimnazjalnych i podstawowych. Serdecznie gratulujemy!


W środę 5 grudnia 2018 roku klasa IIIc wraz z wychowawczynią Justyną Kowalczyk oraz p. Wandą Lewik pojechała na wycieczkę do Wrocławia. Uczniowie zmagali się z niesamowitymi zadaniami w "Tkalni Zagadek". Przeżyli tam niezapomniane chwile. Następnie grupa zwiedziła Jarmark Bożonarodzeniowy, gdzie mogli poczuć magię zbliżających się już świąt.


Uczniowie kl. IV wzięli udział w warsztatach świątecznych w Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Dzieci miały możliwość poznania dawnych zwyczajów związanych z wigilią polską. W czasie spotkania odwiedził je także Św. Mikołaj. Uczniowie samodzielnie wykonali także ozdobę choinkową.

     


Z okazji mikołajek uczniowie kl. I-IV obejrzeli pokaz iluzji w wykonaniu Bartosza Lewandowskiego - uczestnika tegorocznego Mam Talent, który dostał się do finału i zajął 9. miejsce. Dzieci widziały pojawiające się i znikające żywe ptaki, mnożące się butelki czy latający stolik. Niektóre z nich wzięły także udział w sztuczkach z udziałem publiczności, m.in. na ich oczach sznurki zmieniały swoją długość.


6 grudnia w naszej szkole gościł św. Mikołaj. Odwiedził wszystkie klasy. Grzeczne dzieci zostały obdarowane słodkościami. Z tajnych źródeł wiemy, że z Mikołajem współpracuje Rada Rodziców. Dzięki temu dokładnie wiedział, kogo obdarować. Serdecznie dziękujemy za miłą niespodziankę! Dzień upłynął nam w wyjątkowej atmosferze.

     


 

Licznik odwiedzin

1510299
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
706
494
4737
1501373
8109
31210
1510299

Your IP: 44.213.60.33
2024-07-13 20:41

We have 20 guests and no members online

Najczęściej czytane