Godło Polski Królowa Jadwiga

 

Klasa IV a wzięła udział w zajęciach przygotowanych przez panie pracujące w Bibliotece Pedagogicznej. Spotkanie zorganizowano w związku z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu. Uczniowie zostali zapoznani z przejawami stalkingu i cyberbullyingu oraz innymi formami cyberprzemocy, a przede wszystkim ze skutecznymi i właściwymi sposobami reagowania w przypadku styczności z przemocą w Internecie. Dziękujemy za wszystkie cenne rady, wskazówki i ciekawe ćwiczenia warsztatowe. Mamy nadzieję, że czwartoklasiści będą bezpiecznie korzystać z zasobów internetowych.


8.02.2019 r. odbyło się uroczyste Pasowanie na czytelnika szkolnej biblioteki. Uczniowie klas pierwszych obejrzeli krótkie przedstawienie przygotowane przez starszych kolegów z klasy Vc, zapoznali się z regulaminem biblioteki i zasadami poszanowania książek. Następnie złożyli przyrzeczenie i nastąpiło pasowanie każdego ucznia „Szkolną Encyklopedią”. Pamiątką uroczystości będą dyplomy z autoportretami oraz klasowe zdjęcia. Nowi czytelnicy wypożyczyli książki, które z pewnością umilą im czas ferii zimowych.


W dniu 07.02.19 r. w klasie I a odbyło się spotkanie z Panią Stomatolog w ramach realizacji programu edukacyjno - profilaktycznego ''Dziel się uśmiechem''. Pani Żaneta przeprowadziła ciekawe zajęcia warsztatowe. Zaprezentowała narzędzia dentystyczne oraz zapoznała dzieci z budową zęba. Udzieliła wielu cennych rad dotyczących zapobiegania chorobom zębów. Na koniec spotkania dzieci miały możliwość samodzielnej próby szczotkowania zębów na specjalnie przygotowanym modelu. Na pamiątkę wszyscy otrzymali klepsydry, które pomogą kontrolować czas mycia zębów. Dziękujemy Pani Doktor za pouczające spotkanie oraz poświęcony czas!


6 lutego gościliśmy w naszej placówce przyszłych uczniów naszej szkoły i ich rodziców. Dzieci obejrzały przedstawienie kukiełkowe oraz wzięły udział w ciekawych zajęciach. Rodzice natomiast zostali zapoznani przez Dyrekcję szkoły z ofertą edukacyjną placówki


5 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Odbyło się już wiele lekcji i pogadanek poruszających problem bezpieczeństwa online. Wspólnymi siłami wszyscy uczymy się tworzyć kulturę w sieci. Czujności i ostrożności również nigdy nie za wiele. Uczniowie przygotowali wiele plakatów promujących bezpieczne zachowania w Internecie. Czekamy na wiersze i rymowanki.


 

Licznik odwiedzin

1510301
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
708
494
4739
1501373
8111
31210
1510301

Your IP: 44.213.60.33
2024-07-13 20:42

We have 22 guests and no members online

Najczęściej czytane