Godło Polski Królowa Jadwiga
W ostatni piątkowy wieczór nareszcie pogoda sprzyjała i kolejne obserwacje astronomiczne można z całą pewnością uznać za udane. Tym razem prawie wszyscy uczniowie klasy 8b przybyli na granicę miasta aby do późna wpatrywać się w okular teleskopu i podziwiać obrazy Księżyca, Jowisza oraz układu podwójnego Alkor Mizar.
 
 
 
 
W dniu 27 maja odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców. W zawodach brało udział 6 szkół. Chłopcy w składzie: Dawid Blajer i Kamil Patacz zajęli II miejsce i wywalczyli awans do półfinałów wojewódzkich. Dziewczęta w składzie: Oliwia Kubska i Anna Domin zajęły IV miejsce.
 
Wszystkim serdecznie gratulujemy.
 
 

 
W Bibliotece Pedagogicznej w Wieluniu rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt. "Ballada o Januszu i Sarze" Legenda o Łodzi. Uczniowie naszej szkoły - Marta Józala i Dawid Płóciennik z kl. Vc otrzymali wyróżnienia.
 
Serdecznie gratulujemy.
 
 
     
 

 
Międzyszkolny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt
 
24 maja 2019r. Szkoła Podstawowa nr 5 w Wieluniu zorganizowała Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt roczników 2004, 2005, 2006 i 2007. Naszą szkołę reprezentowały trzy drużyny -
jedna w roczniku 2004: Kaja Cywińska, Maria Wojtasik, Dominika Kornacka, Marianna Piechocińska 
i dwie w roczniku 2006: Anna Zieleniewska, Oliwia Duda, Małgorzata Buczek, Magdalena Kubalka, Julia Kowal. Wszystkie zespoły wróciły z turnieju z medalami i nagrodami rzeczowymi, zajmując odpowiednio - rocznik 2004  II miejsce,  rocznik 2006 II i III miejsce.
 
Gratulujemy!
 
 

 
XI Gminny Konkurs Recytatorski dla kl. IV – VI
 
 
23 maja odbył się XI Gminny Konkurs Recytatorski dla kl. IV – VI, którego organizatorem była nasza szkoła.. Wzięło w nim udział dziewiętnaścioro uczniów z ośmiu szkół podstawowych Gminy Wieluń. Tegoroczna edycja nosiła tytuł „Alfabet uczuć”. Zgodność repertuaru z tematyką konkursu, stopień opanowania pamięciowego tekstu, poprawne i płynne deklamowanie oraz używanie środków ekspresji oceniało Jury w składzie: Pan Daniel Sibiak – dyrektor wieluńskiego oddziału „Dziennika Łódzkiego", Pani Dorota Wiatr – pracownik PPP w Wieluniu oraz Pani Iwona Wojdyła-Udalska pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Wieluniu. Wyrecytowane wiersze dostarczyły wszystkim zebranym wielu wzruszeń i wywołały wiele emocji, mowa była przecież o różnych uczuciach: miłości, przyjaźni, nienawiści, złości, uprzejmości czy żalu.
Decyzją Jury I miejsce  ex aequo otrzymali: Michał Patacz ze Szkoły Podstawowej w Kurowie oraz Emilia Grygowska ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Wieluniu.
II miejsce przyznano Hannie Włodarczyk ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wieluniu,
 III – Hannie Mielczarek z tej samej szkoły.
Dodatkowo wyróżnienia otrzymali: Nikola Piekielna (Szkoła Podstawowa w Bieniądzicach), Kamil Betka (Szkoła Podstawowa w Sieńcu), Szymon Łuczka (Szkoła Podstawowa nr 5 w Wieluniu) oraz Bartosz Kozłowski (Szkoła Podstawowa nr 4 w Wieluniu). Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, gratulujemy odwagi i pięknych występów. Dziękujemy także nauczycielom - opiekunom i rodzicom uczniów za pomoc w przygotowaniach do występu.

 

 


Wycieczka klas VIII i III gimnazjum

Uczniowie klas VIII i III gimnazjum w I dniu wycieczki zwiedzali Skalne Miasto (Adrspach), kolejnego dnia spacerowali malowniczymi uliczkami Pragi. Ostatniego dnia odwiedzili Kudowę Zdrój i Kłodzko.

 

 

    

 


Półfinały województwa w czwórboju lekkoatletycznym

 

22 maja 2019r. w Sieradzu odbyły się półfinały województwa w czwórboju lekkoatletycznym. Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt w składzie: Anna Zieleniewska, Patrycja Antończyk, Oliwia Duda, Zofia Słońska, Zuzanna Girek, Roksana Frączyk. Zespół zajął II miejsce

i tym samym wywalczył awans do zawodów na szczeblu wojewódzkim.

Gratulujemy!

 

 


Wieczór naukowców

16.05.2019 r. przyszli absolwenci naszej szkoły (gimnazjaliści i uczniowie klas VIII) wzięli udział w III Wieczorze Naukowców w Korczaku. Uczestniczyli w zajęciach warsztatowych, przygotowanych przez nauczycieli przedmiotów przyrodniczych II LO, wykładowców Wydziałów Chemii, Biologii i Fizyki oraz studentów kół naukowych Uniwersytetu Łódzkiego. Zgłębiali tajniki budowy organizmów, samodzielnie wykonywali eksperymenty fizyczne i ciekawe doświadczenia chemiczne.

    

 

     

 


XVI edycja Międzypowiatowego Konkursu Recytatorskiego.

16 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu odbyła się XVI edycja Międzypowiatowego Konkursu Recytatorskiego. Wzięło w nim udział 24 uczniów  z różnych powiatów. Konkurs poświęcony był poezji Czesława Miłosza. Jego cel to kultywowanie i propagowanie piękna języka polskiego, a szczególnie języka poezji oraz rozwijanie zdolności recytatorskich.

Zmagania uczniów oceniało jury w składzie:

 • p. Zofia Szpikowska – wicedyrektor Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury

i Sportu – przewodnicząca jury,

 • p. Aneta Włodarczyk – nauczycielka języka polskiego z Zespołu Szkół Specjalnych

  w Wieluniu,

 • p. Ewa Piechocińska – nauczyciel bibliotekarz ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Wieluniu.

 

Nagrodzeni to:

 • I miejsce – Martyna Zięba ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi

w Wieluniu – opiekun - p. Justyna Pietrzak,

 • II miejsce – Mikołaj Pęcherz ze Szkoły Podstawowej im. W. Bełzy w Bieniądzicach – opiekun - p. Sylwia Nowak – Piekielna,

 • II miejsce – Dominika Gajda z Zespołu Szkół i Przedszkola w Mokrsku – opiekun -

  p. Krystyna Nowak,

 • III miejsce – Patrycja Krzyżostanek ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sokolnikach – opiekun - p. Elżbieta Gabas,

 • III miejsce – Weronika Sekieta ze Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Śląskich w Wieluniu – opiekun - p. Mariola Szczepańska.

Wyróżnienia:

 • Patrycja Cieśla ze Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Śląskich w Wieluniu, opiekun –

  p. Anna Bednarek – Bakota,

 • Oliwia Kubska ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu, opiekun –

  p. Agnieszka Madziara.

 • Iwona Gepard z Zespołu Szkół i Przedszkola w Mokrsku – opiekun - p. Lidia Ślusarek,

 • Maja Rębisz ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu – opiekun -

p. Małgorzata Kaja – Mordaka.

Nad organizacją i przebiegiem konkursu czuwały polonistki – p. Agnieszka Dawid
i p. Małgorzata Kaja – Mordaka.

 

 

 

 


15 maja odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Lidze Lekkoatletycznej. Chłopcy zajęli I miejsce i awansowali do dalszych zawodów a dziewczęta zajęły IV miejsce. Wszyscy zawodnicy wzorowo reprezentowali naszą szkolę.

 

Gratulujemy!

 

      


Czwórbój i Trójbój - zawody powiatowe

14 maja 2019r. W Ostrówku odbyły sie powiatowe zawody w czwórboju i trójboju  w ramach "Igrzysk dzieci". szkołę reprezentowały cztery zespoły w dwóch kategoriach wiekowych. Największy sukces odniosła drużyna dziewcząt w składzie: Anna Zieleniewska, Patrycja Antończyk, Oliwia Duda, Zofia Słońska, Zuzanna Girek,

która wygrała zawody czwórboju lekkoatletycznego.

 

Gratulujemy!

 

                    

 


W kwietniu, w związku ze Światowym Dniem Ziemi, został ogłoszony dla klas I-III konkurs ekologiczno - techniczny:– „Moje rady na odpady”. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy z różnego rodzaju odpadów, m.in. butelek plastikowych, kartonów, puszek, nakrętek, płyt CD i DVD, zużytych opakowań itp.

Dzieci bawiły się w małych konstruktorów. Powstały ciekawe prace przestrzenne w formie zabawek, makiet, urządzeń, pojazdów, pokazujące „drugie życie” odpadów.

„Dzieła sztuki” zostały zaprezentowane na wystawce na holu szkolnym.

Wyniki konkursu zostały ogłoszone 13 maja 2019 r.

Oto zwycięzcy konkursu:

I miejsce - Milena Rzeźnicka kl. Ia , Adam Suchecki kl. Ib, Aleksandra Gajda kl. Ib, Martyna Ramuśkl.Ib

II miejsce – Jakub Urbanik kl. Ic, Marcin Woźniak kl. IIa , Maria Grabczak kl. IIb, Iga Opałka kl. IIc

III miejsce – Roksana Pilak kl. Ic, Julia Bąk kl. IIa, Martyna Ciura kl. IIa, Amelia Śmiałek kl. IIb

Wyróżnienia – Borys Morka kl. Ia, Marta Skoneczna kl. Ia, Wiktoria Dudaczyk kl.IIa, Bartosz Wyrembak kl. IIa,

Aleksandra Olek kl. IIb, Szymon Sztandera kl. IIb

 

      

 


Finał Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”

W dniach 10 -11 maja 2019r.odbył się finał konkursu „Wielka Liga Czytelników”. Wzięły w nim udział drużyny, które zdobyły tytuł Mistrza Województwa. Naszą szkołę (w kategorii klas I -IV) reprezentowały uczennice z klasy Ia - Michalina Bryś oraz Karolina Ziomek - Mistrzynie Województwa Łódzkiego. Pierwszego dnia dziewczynki wypełniały test konkursowy, a po nocy spędzonej w hotelu rozpoczęła się Wielka Zabawa Rodzinna. Barwny korowód (uczniowie przebrani byli w postacie z książek) przemaszerował ulicami Katowic do budynku Uniwersytetu Śląskiego. Tam uczestniczyliśmy w spotkaniu autorskim z Waldemarem Cichoniem oraz w rodzinnej zabawie integracyjnej polegającej na zdobywaniu punktów przy poszczególnych stanowiskach. Trzeba było wykazać się m. in. : wiedzą z różnych dziedzin, talentem muzycznym, plastycznym czy sprawnością fizyczną. Wielka Zabawa Rodzinna była podsumowaniem kilkumiesięcznych zmagań z książkami konkursowymi.

Michalinka i Karolinka – Finalistki Konkursu -wywalczyły tym samym dla naszej szkoły - Szkoły Podstawowej nr 4 w Wieluniu im. Królowej Jadwigi - tytuł Finalisty Konkursu „Wielka Liga Czytelników”.

Dziękujemy im za udział, ogromny wkład pracy, wiele godzin spędzonych z książkami, gratulujemy nadzwyczajnych umiejętności czytania, zapamiętywania, kojarzenia faktów oraz wielkiego sukcesu :

Mistrzostwa Powiatu, Mistrzostwa Województwa i Ogólnopolskiego Finału.

 

      

 

 

 

    


 

Uczniowie klasy I c uczestniczyli w zajęciach z edukacji ekologicznej w Bibliotece Pedagogicznej w Wieluniu.

 

Podczas zajęć pierwszaki rozmawiały na temat ważnych świąt obchodzonych w kwietniu - Dnia Ziemi oraz Dnia Wody.

Odpowiadały m.in. na pytania: Skąd się biorą śmieci ? Co zrobić, żeby na Ziemi było ich mniej? Jak oszczędzać wodę?

Ponadto dzieci z zaciekawieniem wysłuchały bajki o przygodach pingwinka Pingo, który zachęcał do ratowania naszej planety.

 
 
 
 

 
Spotkanie z legendą
 
Uczniowie klasy Vc wzięli udział w spotkaniu poświęconym legendom z naszego regionu. Poznali historię powstania Wielunia oraz Łodzi. Zdobyte wiadomości wykorzystają w przygotowaniu prac plastycznych na konkurs „Legenda o Januszu i Sarze”.
 
 
 

 

W dniu 10.05.2019 r. chłopcy naszej szkoły uczestniczyli w zawodach piłki nożnej uczniów klas 4-6 w Ostrówku. Wśród 8 drużyn po bardzo wyrównanych i emocjonujących meczach grupowych nasza drużyna zajęła II miejsce i awansowała do półfinału. Tam po dogrywce i serii rzutów karnych musiała uznać wyższość drużyny z Mierzyc i tym samym pozostała im walka o III miejsce. Po bardzo zaciętej i fascynującej grze nasi zawodnicy wygrali 2:1 i tym samym zdobyli brązowe medale, puchar i zajęli III miejsce. Drużyna wystąpiła w składzie Czarnogredzki Maciej, Zięba Hubert, Feldman Marcel, Majchrowski Bartosz, Majchrowski Hubert, Podeszwa Michał, Radwański Mateusz, Szpikowski Jakub, Wierszak Paweł,Wojtala Mateusz.

 

Gratulujemy !!!

 
 

 
Powiatowe zawody minipiłki nożnej dziewcząt
 
9 maja 2019r. w Ostrówku odbył się turniej minipiłki nożnej dziewcząt. Szkołę reprezentowały: Maja Małyska, Agnieszka Gogola, Milena Kurczyk, Anna Zieleniewska, Patrycja Antończyk, Patrycja Owczarek, Oliwia Duda, Roksana Frączyk, Julia Pawlak, Zuzanna Girek. Drużyna zajęła II miejsce w powiecie.
 
Gratulujemy!
 
 
 

 
Wizyta uczniów Szkoły Muzycznej
 
9 maja odwiedzili nas uczniowie ze Szkoły Muzycznej w Wieluniu. Wraz ze swoim nauczycielem zaprezentowali instrumenty muzyczne, na których ćwiczą na co dzień w podwojach swojej szkoły. Wysłuchaliśmy krótkiego koncertu w ich wykonaniu. Poznaliśmy różne instrumenty muzyczne, m.in.:  flet poprzeczny, klarnet, saksofon i trąbkę.
 
        
 
 

 

 

Wycieczka uczniów klas Vb i Vd do Kotliny Kłodzkiej

W dniach 07-08.05.2019 r. uczniowie klas piątych wzięli udział w dwudniowej wycieczce do Kotliny Kłodzkiej. Pierwszym punktem programu wyjazdu było podziwianie Jeziora Otmuchowskiego. Następnie przejechali do Kopalni Złota w Złotym Stoku, gdzie za pośrednictwem przewodnika poznali jej ciekawą historię. Kolejną atrakcją wycieczki było pokonanie podziemnej trasy turystycznej w Kłodzku oraz zwiedzanie centrum miasta i spacer po moście gotyckim. Po wielu próbach udało się wszystkim uczniom wyjść z podziemnego labiryntu i zmęczeni pojechali do Domu Zdrojowego w Dusznikach Zdroju, gdzie każdy mógł spróbować różnych smaków wód źródlanych. Na zakończenie pierwszego dnia pobytu w Kotlinie Kłodzkiej uczestnicy wycieczki udali się do Szczytnej. Tam zjedli obiadokolację, a przed noclegiem wzięli udział w grach i zabawach zorganizowanych na placu zabaw przy ośrodku.

Drugi dzień wycieczki rozpoczął się od zwiedzania najbardziej przerażającej kapliczki w Polsce, gdzie na ścianach i suficie znajduje się około 3 tysięcy ludzkich czaszek. Jest to oczywiście Kaplica Czaszek w Czermnej. Później uczniowie ze swoimi opiekunami wyruszyli w góry, wspinając się na Szczeliniec - najwyższy szczyt Gór Stołowych. Następnie zwiedzili jeden z najpiękniejszych kościołów w kraju, z imponującymi schodami, które prowadzą do wnętrza Bazyliki w Wambierzycach. Ostatnim punktem programu wycieczki było oglądanie ruchomej szopki bożonarodzeniowej, która jest najstarszą i największą ruchomą szopką w Europie.

Do Wielunia wszyscy uczniowie wrócili zmęczeni, ale pełni wrażeń. Był to bardzo mile spędzony czas.

 


Wycieczka kl IV do Wisły, Koniakowa i Istebnej.
 
Pierwszego dnia uczniowie wjeżdżali na Czantorię, widzieli skocznię narciarską im. Adama Małysza oraz tamę na Wiśle.
W drugim dniu wycieczki dzieci gościły w chacie regionalnej Kawuloka, na wystawie sztuki ludowej, gdzie podziwiały piękne koronki oraz w Centrum pasterskim, gdzie zapoznały się z zasadami wypasu owiec oraz z technologią produkcji serów owczych - oscypków.
 

                 

 

         

Licznik odwiedzin

1510297
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
704
494
4735
1501373
8107
31210
1510297

Your IP: 44.213.60.33
2024-07-13 20:38

We have 23 guests and no members online

Najczęściej czytane