Godło Polski Królowa Jadwiga
 
DZIEŃ KSIĄŻKOWEGO BOHATERA
 
 
30 października obchodziliśmy Dzień Książkowego Bohatera. Dzięki zaangażowaniu uczniów oraz rodziców w szkole pojawiły się różne postaci z literatury, które sprawiły, że przenieśliśmy się
w świat fikcji literackiej i mogliśmy spotkać m.in. Anię z Zielonego Wzgórza, Stasia Tarkowskiego, Harrego Pottera, Hermionę, Podstolinę, Pippi, Mikołajka, Mary Poppins, Małą Mi, Pinokio, Calineczkę, Doktora Dolittle, Czerwonego Kapturka, Kubusia Puchatka, Szewczyka Dratewkę, Anaruka, Dziewczynkę z zapałkami, a ponadto liczne księżniczki, czarownice, zwierzątka
z różnych bajek oraz wielu innych bohaterów książek. Gratulujemy pomysłowości i dziękujemy
za wspólną zabawę.
 
 

 SUKCESY NASZYCH PŁYWAKÓW
 
24.10.2019r. i 25.10.2019r. na wieluńskiej pływalni odbyły się powiatowe zawody sztafet pływackich w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Igrzysk Dzieci. Szkołę reprezentowały sztafety w składzie:
Maja Rychlik, Aleksandra Wiernik, Martyna Terczyńska, Anna Zieleniewska, Aleksandra Stempień, Alicja Kołodziej - II miejsce
 
 
 
 
 
Maja Adamczyk, Paola Kokocińska, Marta Kornacka, Maria Niciejewska, Rozalia Słaby, Marika Sołtysiak - I miejsce i prawo reprezentowania powiatu wieluńskiego w półfinałach województwa.
 
 
Bartosz Kozłowki, Michał Gajda, Leon Słaby, Michał Szczepaniak, Alan Placek, Michał Podeszwa, Giovanni Kokociński - II miejsce.
 
 
 
    
 
 
Gratulujemy!
 
 

 
CIEKAWY SPOSÓB NA LEKTURĘ
 
 
Klasa VIIIb i VIIIc na lekcji języka polskiego poznawała dziś w nowy sposób na lekturę pt. "Mały Książę". Dzięki specjalnej aplikacji i książkom zakupionym w ramach "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa" mogliśmy korzystać z rozszerzonej rzeczywistości. Mały Książę i lis odwiedzili naszą klasę. Razem z nami siedzieli w ławce. Wspólnie z naszym bohaterem odwiedzaliśmy też planety i poznawaliśmy ich mieszkańców. Dzięki trójwymiarowym obrazom łatwiej było nam uruchomić wyobraźnię. Na koniec musieliśmy uzasadnić, który obraz
z rozszerzonej rzeczywistości był dla nas najciekawszy i wywarł na nas największe wrażenie.
 
 

 
WARSZTATY PROFILAKTYCZNE
 
 
W dniu 24.10.2019 r. uczniowie klas: 7a i 7b wzięli udział w warsztatach profilaktycznych
z elementami wykładu w Kino-Teatrze Syrena.Projekt profilaktyczny ,,Jutro jest ... wtedy pochylisz się nad sobą 2.0" zorganizowany został we współpracy z Komendą Powiatową Policji
w Wieluniu.Ten nowy, autorski program profilaktyki uzależnień realizowany był przez Jarosława Wajkę. Program łączy oddziaływanie terapeutyczne z muzykoterapią. 
 
 

 
KLASY IIa I IIb w PKO BP
 
 
W dniu 23.10.2019 r. klasy II a i II c uczestniczyły w wycieczce do PKO BP. Jej celem było poznanie waluty różnych państw. Banknoty zostały zaprezentowane przez pracowników banku. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia ich charakterystycznych cech tj. znaki wodne, nazwy, nominały, kolorystykę, portrety postaci. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszył się pokazany przez panią Paulinę klucz do bankowego sejfu, w którym przechowywane są ważne i cenne skarby.
Na koniec spotkania uczniowie otrzymali kolorowe odblaski na rękę z logo PKO BP.
 

 
OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY
 
W dniu 23 października 2019 r. uczniowie naszej szkoły z klasy VIIIa i VIIIb uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez panią Sylwię Falkowską-doradcę zawodowego z PPP w Wieluniu.
Zajęcia odbyły się w Bibliotece Pedagogicznej w Wieluniu w związku z odbywającym się XI Ogólnopolskim Tygodniem Kariery. Tegoroczne hasło OTK to: ,,Pasja, Profesja, Powołanie..." Bardzo dziękujemy za zaproszenie.
 

     

  

 


 
„Witold Pilecki – bohater niezłomny”
 
 
18 października 2019 r. miało miejsce uroczyste rozstrzygnięcie powiatowego konkursu „Witold Pilecki – bohater niezłomny” organizowanego przez Szkołę Podstawową w Ostrówku.
Miło nam poinformować, iż w konkursie plastycznym pierwsze miejsce zdobyła
Ilana Mirzajewa z klasy VI A, a w konkursie wiedzy o rotmistrzu drugie miejsce przypadło Julii Przybylskiej z klasy VIIB.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
Opiekunami uczniów byli nauczyciele historii: Pani Anna Wolna oraz Pan Grzegorz Kucharski.
 

 


 

Dzień Edukacji Narodowej

 

15 października 2019r. w szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

 

     

 


 

 


Europejski Tydzień Kodowania

W dniach 07.10.2019r. - 11.10.2019r. w szkole promowaliśmy Europejski Tydzień Kodowania. Na większości lekcji wprowadzone zostały elementy kodowania. Klasa Ib uczyła się kodowania. W czasie lekcji informatyki uczniowie wzięli udział w zajęciach "Pierwszaki kodują - koduj z nami". Musieli zaprogramować trasę, jaką pokonać trzeba, aby zdobyć skarb. Na lekcji z wychowawcą rozwiązywali ciekawą krzyżówkę. na lekcji wychowawczej w klasie Vb, w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania, zajęcia poprowadziły uczennice z klasy VIIIb - Zuzia i Ola. Dziewczyny uczyły młodszych kolegów różnych szyfrów, ich łamania oraz wesołych zabaw. Zajęcia wszystkim bardzo się podobały. Dziękujemy!
Kodowanie było także jednym z motywów przewodnich na lekcji wychowania fizycznego w kl. VII i VIII.
Na lekcji przyrody uczniowie kl. 4a odkrywali natomiast zakodowane pory roku, a na języku angielskim w kl. VIc królowały rebusy , łamigłówki i zgadywanki.
Klasa VIIb też została porwana przez nurt kodowania. Okazuje się, że uczniowie musieli "rozkodować" budowę "Zemsty" Aleksandra Fredry.  W kolejnym dniu Europejskiego Tygodnia Kodowania następne klasy na poszczególnych przedmiotach przyłączały się do akcji. Klasa Ib po raz kolejny zgłębiała tajniki kodowania ze swoją wychowawczynią. Klasy: Ic, IIb, IIIb, VIc i VId na lekcji informatyki zajmowały się programowaniem. Klasy: VIIIb i VIIIc kodowały części zdania na języku polskim. Na lekcji z wychowawcą klasy: VIIIb i Vc kodowały wyrazy i poznawały różne szyfry. Klasa VIIb zajmowała się kodowaniem nawet po niemiecku a na godzinie wychowawczej uczniowie "poszukiwali statków". Klasy V i VI na lekcji techniki projektowały rebusy.

Kodowanie i szyfrowanie jest wciągające. Łączy logiczne myślenie z zabawą i zdobywaniem wiedzy.

 

 


 

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

 

4 października br. nasza szkoła brała udział w akcji z okazji IX Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, która przebiegała pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”
Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości, a dorośli mogli popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.
W tym dniu uczniowie z klas IV-VIII przystąpili do miniegzaminu z tabliczki mnożenia, a specjalny patrol uczniowski przepytywał chętnych uczniów i dorosłe osoby, znajdujące się na terenie szkoły, z tabliczki mnożenia.
Każdy, kto podał za pierwszym razem, wszystkie poprawne odpowiedzi, uzyskał tytuł MT EXPERT. W przypadku pomyłki, choćby raz, egzamin jest niezdany. Można go jednak powtórzyć w terminie ustalonym z egzaminatorami.

 

 


 

Licznik odwiedzin

378524
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
189
317
1543
374828
4263
4488
378524

Your IP: 18.208.186.19
2019-11-15 16:22

We have 8 guests and no members online

Najczęściej czytane