Godło Polski Królowa Jadwiga

Przedstawienie kukiełkowe

25 listopada najmłodsi uczniowie naszej szkoły obejrzeli przedstawienie kukiełkowe przygotowane przez kolegów i koleżanki z kl. II a i kl. II c pod kierownictwem p. Iwony Kity. Inscenizacja o wymownym tytule "Porady wróżki Dobrej Rady" ukazywała niektóre dziecięce wady. Złośnica, Brudasek, Beksa, Łakomczuch, Krzykacz, i Grymaśnica udali się do wróżki Dobrej Rady, by poradziła im, jak mają postępować, by pozbyć się swoich wad. Przedstawienie miało zachęcić dzieci do oceny własnych zachowań.
 


Światowy Dzień Pluszowego Misia

 

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia w świetlicy szkolnej zorganizowany został dzień poświęcony ulubieńcom wszystkich dzieci. Uczniowie wykonywali prace plastyczne, słuchali piosenek, oglądali prezentację multimedialną poświęconą historii tej maskotki. Zaproponowane zajęcia wniosły wiele radości i zaangażowania ze strony wychowanków.

 

     

 


 

 


Zwycięstwo szczypiornistów!

 

 W dniu 26.11.2019 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu w minipiłce ręcznej chłopców. Reprezentacja naszej szkoły po 3 zwycięstwach w grupie oraz wygranym półfinale z SP Mokrsko 6:0 oraz finale z SP Biała 7:3 zajęła I miejsce i awansowała do Półfinału Wojewódzkiego. Drużyna wystąpiła w składzie: Kowalik Kamil, Grajnert Mateusz, Kwaśniewski Bartosz, Wiśniewski Jan, Kokociński Giovanni, Żuraw Arkadiusz, Małolepszy Bartosz, Wierzbicki Stanisław, Szczepaniak Michał, Stępień Artur, Krzywda Paweł, Pinkos Szymon, Makowski Jakub, Mikoda Bartłomiej.

Opiekun Tomasz Derbis.

Serdecznie gratulujemy!!!

 

 


 

Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa WKS Wieluń

 

W dniu 24 listopada na hali WOSiR odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa WKS Wieluń. W turnieju brali udział uczniowie klas I i II. Na hali spotkały się zespoły z ośmiu szkół podstawowych Gminy Wieluń. Nasz zespół zajął I miejsce wygrywając wszystkie mecze. Najlepszym strzelcem turnieju został Nikodem Buczek, a najlepszym zawodnikiem zespołu - Filip Kazimierski. Drużyna wystąpiła w składzie: Nikodem Buczek, Filip Kazimierski, Nikodem Wójcik, Piotr Zuzewicz, Filip Szewczyk, Antek Siwiaszczyk, Nikodem Szeląg. Opiekunem drużyny była p. Wioletta Podyma.

Serdeczne gratulacje!

 

     

 

  

 

 


Międzypowiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej i Pieśni Polskiej w MDK

 

Uczennice naszej szkoły wzięły udział w Międzypowiatowym Konkursie Piosenki Patriotycznej i Pieśni Polskiej w MDK. Wystąpił duet: Oliwia Stępień i Agnieszka Gogola oraz zespół w składzie: Zosia Słońska, Marysia Grajnert, Natalia Kiełbasa, Oliwia Stępień, Agnieszka Gogola i Emilka Grygowska.

 

 


 W szkole przeprowadziliśmy zbiórkę karmy i akcesoriów dla zwierząt.

 

 


JESTEŚMY MISTRZYNIAMI WOJEWÓDZTWA !!!

 

19 listopada 2019r. w Piotrkowie Trybunalskim odbył się finał wojewódzki zawodów piłki ręcznej dziewcząt. Drużyna w składzie:Dina Dirani. Nikola Zgarda, Kinga Więcław, Milena Kurczyk, Anna Zieleniewska, Małgorzata Buczek, Kinga Czart,  Oliwia Duda, Agnieszka Gogola,  Maja Małyska zdobyła mistrzostwo województwa łódzkiego. Jest to historyczne zwycięstwo.

Gratulujemy!

 

 


„Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach”

 

Nasza szkoła, za pośrednictwem I LO, przyłączyła się do akcji charytatywnej  „Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach” organizowanej przez Towarzystwo Patriotyczne „Kresy” i Akcję Katolicką. Zbieraliśmy artykuły szkolne, maskotki, gry, książki i słodycze. Dzięki hojności uczniów i rodziców udało nam się zrobić 11 dużych paczek z darami. Zostaną one przekazane dzieciom ze szkół i środowisk polskich na Litwie, Ukrainie i Białorusi. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom!

 

 

     

 


 


WOLNOŚĆ – TO NAJJAŚNIEJSZA Z GWIAZD

Tak brzmiało hasło przewodnie apelu, którym uczniowie klasy VI c oraz VI a uczcili 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Celem uroczystości było ukazanie bohaterstwa ludzi walczących

o niepodległość kraju oraz zapoznanie z dziejami narodu polskiego. Wzruszające recytacje, okolicznościowe piosenki

w mistrzowskim wykonaniu chóru szkolnego oraz scenki dramowe z udziałem powstańców i żołnierzy przybliżyły zgromadzonym trudną drogę do wolności. Ta niecodzienna lekcja historii na pewno na długo pozostanie w pamięci uczniów naszej szkoły.

Apel przygotowany został pod kierunkiem nauczycielek: p. Anny Wolnej, p. Barbary Falis i p. Agnieszki Skrzypeckiej.

 

 

  

 


 

PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZTWA W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT

 

14 listopada 2019r. w Zduńskiej Woli odbył się półfinał województwa w piłce ręcznej dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowały: Dina Dirani. Nikola Zgarda, Kinga Więcław, Milena Kurczyk, Anna Zieleniewska, Małgorzata Buczek, Kinga Czart,  Oliwia Duda, Agnieszka Gogola,  Maja Małyska.  Dziewczynki z sukcesem zakończyły turniej - zajęły I miejsce. Przed nami finał województwa.

Gratulujemy!

 

 


PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZTWA W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW

 

W dniu 13.11.2019 r. reprezentacja szkoły chłopców po przegranym 8:11 z SP Biała meczu finałowym, zajęła II miejsce w Półfinale Wojewódzkim w piłce ręcznej. We wcześniejszych meczach zespół pokonał SP Łask- Kolumna 17:3 oraz SP Zduńska Wola 8:5. Skład w jakim wystąpiła drużyna: Czarnogredzki Maciej, Czarnogredzki Miłosz, Biniecki Nikodem, Doroba Igor, Majtyka Kacper, Raszewski Antoni, Kołodziej Wiktor, Radwański Mateusz.

Opiekun Tomasz Derbis.

 

 


13 listopada uczniowie kl. VII i VIII obejrzeli przedstawienie pt. "Stowarzyszenie poetów"

w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie. Opowieść poświęcona była młodości

i dorastaniu, przyjaźni i wolności, odkrywaniu własnej tożsamości, ale też roli nauczyciela, mentora, przewodnika.

 


Wycieczka klas VI do Sosnowca i Tarnowskich Gór

 

13 listopada 2019 roku uczniowie klas VIb, VIc oraz VId wraz wychowawczyniami udali się

na wycieczkę do Sosnowca i Tarnowskich Gór. Głównym punktem programu było obejrzenie spektaklu

pt. „Ania z Zielonego Wzgórza” w wykonaniu aktorów Teatru Zagłębie.  Dużą atrakcją dla uczestników wyjazdu  był spływ tratwami w sztolni „Czarnego Pstrąga” w Tarnowskich Górach.

 

     

 

  

 


 
Konkurs na najpiękniejszy kotylion niepodległościowy
 
Dla uczczenia 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Samorząd Uczniowski ogłosił wśród wszystkich klas konkurs na najpiękniejszy kotylion niepodległościowy. W przygotowanie pięknych ozdób zaangażowali się uczniowie, rodzice i wychowawcy. Oto wyniki konkursu:
KLASY I-III                                                             
I miejsce klasa IIIc
II miejsce klasa Ia
III miejsce klasa Ib                                                               
KLASY IV-VIII
I miejsce klasa IVa
II miejsce klasa VIIIa
III miejsce klasa VIb i VIIIb
Samorząd wraz z opiekunem dziękuje za udział w konkursie wszystkim uczestnikom.
 
 

 

 


 

"ŚNIADANIE DAJE MOC"

8 listopada, jak w latach ubiegłych, uczniowie kl. I-III wraz z wychowawcami włączyli się do akcji "Śniadanie daje moc". Dzieci przygotowały i zjadły pyszne, zdrowe śniadania.

 

     

  

 

        

 

 


 

 


"SZKOŁA DO HYMNU"

 

8 listopada o godz. 11.11 włączyliśmy się w akcję „Szkoła do hymnu” i odśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu narodowego. Przedsięwzięcie to było kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”. Chcieliśmy w ten sposób uczcić Narodowe Święto Niepodległości.

 

 


 

WYCIECZKA KLAS II i IIIc DO SIERADZKIEGO TEATRU

 

6 listopada klasy: 2a, 2b, 2c i 3c pojechały na wycieczkę do Sieradza. W Teatrze Miejskim uczniowie obejrzeli profilaktyczne przedstawienie pt. "Cudowna lampa Alladyna".

 

   

 

 


WIZYTA  MOBILNEGO PLANETARIUM "PLANETIA" - GWIAZDY W SZKOLE

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

  

 

 

 


SUKCES SZKOLNYCH PIŁKARZY RĘCZNYCH

4 listopada 2019r. w Białej odbyły się powiatowe zawody piłki ręcznej dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Szkołę reprezentowały: Dina Dirani. Nikola Zgarda, Kinga Więcław, Milena Kurczyk, Anna Zieleniewska, Małgorzta Buczek, Kinga Czart,  Oliwia Duda, Agnieszka Gogola,  Maja Małyska.  Dziewczynki zajęły I miejsce w turnieju i wywalczyły prawo reprezentowania powiatu wieluńskiego w półfinałach województwa.

 

Drużynę przygotowała p. Beata Kowalczyk, zaś opiekunem był p. Tomasz Derbis.

 

Serdecznie gratulujemy!

 

5 listopada w Białej odbyły się zawody chłopców. Szkołę reprezentowali: Czarnogredzki Miłosz, Czarnogredzki Maciej, Radwański Mateusz, Kołodziej Wiktor, Raszewski Antoni, Biniecki Nikodem, Doroba Igor, Majtyka Kacper.

Opiekun: Tomasz Derbis.

Serdecznie gratulujemy!

Licznik odwiedzin

1510302
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
709
494
4740
1501373
8112
31210
1510302

Your IP: 44.213.60.33
2024-07-13 20:43

We have 23 guests and no members online

Najczęściej czytane