? Kolejny webinar dla dorosłych przed nami!

8 kwietnia o godz.18.00  Uniwersytet Dzieci dla Dorosłych zaprasza na kolejny webinar z pogranicza dietetyki i psychologii - Jak budować pozytywne relacje z jedzeniem? Dowiecie się Państwo jakimi wskazówkami kierować się, budując własne nawyki w odżywianiu.

A przede wszystkim: jak wspierać najmłodsze pokolenia w zbieraniu pozytywnych doświadczeń żywieniowych. Przewodnikiem w temacie będzie Karolina Rowgało-Daniel -  psycholożka, psychodietetyczka oraz promotorka zrównoważonego podejścia do prowadzonego stylu życia.

Wydarzenie poprowadzone będzie  przez platformę Clickmeeting. Równolegle będzie transmitowane  na Facebooku. Nagranie tam pozostanie - w dowolnej chwili będziecie mogli Państwo przypomnieć sobie webinar :)

=%F0%9F%8D%8F+Kolejny+webinar+dla+doros%C5%82ych+przed+nami%21&utm_campaign=

15 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w literackiej podróży, w którą zabrał ich podróżnik i fotograf Piotr Kowalczyk.

Temat spotkania: Madagaskar z wizytą u króla Juliana. Wspaniałe opowieści -ilustrowane pięknymi fotografiami - bardzo zaciekawiły dzieci, które aktywnie uczestniczyły w spotkaniu.

Grono czytelników biblioteki Szkoły Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu powiększyło się o 52 uczniów klas pierwszych.
Uroczystość pasowania na czytelnika składała się z kilku części: przedstawienie pt. „Urodziny Kopciuszka”, odgadywanie zagadek, omówienie zasad obchodzenia się z książką, złożenie przyrzeczenia, pasowanie na czytelnika i wypożyczenie pierwszej książki. Nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz Wyprawki Czytelnicze w ramach projektu „Mała książka – wielki człowiek”, realizowanego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.
W skład Wyprawki wchodzą:
• „Pierwsze abecadło” – antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych;
• „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” – broszura, która jest poradnikiem
dla rodziców i opiekunów podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania, jak również zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki;
• Kreatywny alfabet – plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.
Pierwszoklasiści zostali zaproszeni do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych – "Czwórka" pamięta...

1421906
1421906