Godło Polski Królowa Jadwiga

? Kolejny webinar dla dorosłych przed nami!

8 kwietnia o godz.18.00  Uniwersytet Dzieci dla Dorosłych zaprasza na kolejny webinar z pogranicza dietetyki i psychologii - Jak budować pozytywne relacje z jedzeniem? Dowiecie się Państwo jakimi wskazówkami kierować się, budując własne nawyki w odżywianiu.

A przede wszystkim: jak wspierać najmłodsze pokolenia w zbieraniu pozytywnych doświadczeń żywieniowych. Przewodnikiem w temacie będzie Karolina Rowgało-Daniel -  psycholożka, psychodietetyczka oraz promotorka zrównoważonego podejścia do prowadzonego stylu życia.

Wydarzenie poprowadzone będzie  przez platformę Clickmeeting. Równolegle będzie transmitowane  na Facebooku. Nagranie tam pozostanie - w dowolnej chwili będziecie mogli Państwo przypomnieć sobie webinar :)

 

https://fundacjauniwersytetdzieci.clickmeeting.com/jak-budowac-pozytywne-relacje-z-jedzeniem-uddladoroslych/register?_ga=2.137133616.1638846948.1616658496-176668648.1616055461&utm_medium=email&utm_source=uniwerdzieci&utm_content

=%F0%9F%8D%8F+Kolejny+webinar+dla+doros%C5%82ych+przed+nami%21&utm_campaign=


15 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w literackiej podróży, w którą zabrał ich podróżnik i fotograf Piotr Kowalczyk.  

Temat spotkania: Madagaskar z wizytą u króla Juliana. Wspaniałe opowieści -ilustrowane pięknymi fotografiami - bardzo zaciekawiły dzieci, które aktywnie uczestniczyły w spotkaniu.

 

https://wielun.naszemiasto.pl/uczniowie-wielunskiej-czworki-poznali-madagaskar-foto/ar/c1-8184595

 


Grono czytelników biblioteki Szkoły Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu powiększyło się o 52 uczniów klas pierwszych.
Uroczystość pasowania na czytelnika składała się z kilku części: przedstawienie pt. „Urodziny Kopciuszka”, odgadywanie zagadek, omówienie zasad obchodzenia się z książką, złożenie przyrzeczenia, pasowanie na czytelnika i wypożyczenie pierwszej książki. Nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz Wyprawki Czytelnicze w ramach projektu „Mała książka – wielki człowiek”, realizowanego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.
W skład Wyprawki wchodzą:
• „Pierwsze abecadło” – antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych;
• „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” – broszura, która jest poradnikiem
dla rodziców i opiekunów podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania, jak również zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki;
• Kreatywny alfabet – plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.
Pierwszoklasiści zostali zaproszeni do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.
 
 
 
    
 
 
  
 
 

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych – "Czwórka" pamięta...
 

Licznik odwiedzin

1510300
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
707
494
4738
1501373
8110
31210
1510300

Your IP: 44.213.60.33
2024-07-13 20:42

We have 21 guests and no members online

Najczęściej czytane