Godło Polski Królowa Jadwiga

 25 czerwca 2021r. zakończyliśmy rok szkolny 2020/2021.

 

Ze szkołą uroczyście pożegnali się jej absolwenci - uczniowie klas ósmych.

 

https://wielun.naszemiasto.pl/uroczyste-zakonczenie-roku-szkolnego-20202021-klas-viii-w/ar/c1-8340800

 


 

Akcja „Gorączka Złota” pn: „OZŁOCENI”. Zebrano prawie 84 kg złotych monet

 

Uczniowie szkoły chętnie brali udział w akcji „Gorączka Złota 2021”, która była prowadzona przez cały rok szkolny. Zbieraliśmy monety o nominałach 1, 2 i 5 gr. na dofinansowanie akcji letniej – kolonii socjalnych dla uczniów Szkół Podstawowych.

Odnośnie akcji „Gorączka Złota” pn: „OZŁOCENI” nasza szkoła przystąpiła do konkursu PCK na największą ilość zebranego złota.

 

Celem konkursu było pozyskanie funduszy na dofinansowanie wypoczynku letniego lub wycieczki organizowanych przez OR PCK w Wieluniu dla dzieci z rodzin dotkniętych zjawiskiem niedostatku i zaniedbania psycho-emocjonalnego; uaktywnienie i uwrażliwienie społeczeństwa na krzywdę drugiego człowieka oraz promocja idei wolontariatu wśród mieszkańców powiatu wieluńskiego.

Konkurs polegał na zebraniu jak największej wagi „złotych” monet o nominałach 1 grosz, 2 grosze i 5 groszy.

Zbieraliśmy monety jedno, dwu i pięciogroszowe do 14 maja 2021 roku.

W powyższej akcji zebraliśmy 83,8 kg „złotych monet”, które zostały przekazane do Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Wieluniu w dniu 17.05.2021 roku.                         

W naszej szkole zostały przyznane dyplomy w konkursie na „Największego Zbieracza Złota”

w dwóch kategoriach: klasy I – III oraz IV – VIII.

Klasy I – III:

I miejsce zajęła klasa II a, zbierając 8, 213 kg „złotych monet”;

II miejsce zajęła klasa I a, zbierając 5, 4 kg „złotych monet”;

III miejsce zajęła klasa III b, zbierając 4, 903 kg „złotych monet”.

 

Klasy IV – VIII:

I miejsce zajęła klasa VIII b, zbierając 11, 908 kg „złotych monet”;

II miejsce zajęła klasa VII c, zbierając 11, 706 kg „złotych monet”;

III miejsce zajęła klasa VIII a, zbierając 8, 259 kg „złotych monet”.

 

Wieluński Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża podsumował 21.06.2021 roku akcję „Gorączka Złota”, która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem w powiecie wieluńskim.

W konkursie wzięło udział 20 placówek szkolnych i przedszkolnych oraz dwie instytucje. Udało się zebrać 642,70 kg złotych monet, co w przeliczeniu daje kwotę około 7 tysięcy złotych.

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu zajęła II miejsce w konkursie

na NAJLEPSZEGO ZBIERACZA ZŁOTA 2021 w kategorii Złota Szkoła, organizowanego przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Wieluniu.

W powyższym konkursie, szkoła otrzymała statuetkę,  dyplom oraz voucher na elementarny (5h) kurs pierwszej pomocy dla 25 osób.

Partnerami akcji były Starostwo Powiatowe w Wieluniu i Urząd Miasta w Wieluniu.

Powyższa akcja, która jest organizowana już od wielu lat, integruje zarówno dzieci, młodzież,

jak i osoby dorosłe oraz uczy, jak wspierać i popularyzować szczytną ideę.

 


Zuzanna Girek otrzymała wyróżnienie w etapie regionalnym wojewódzkiego konkursu „Żołnierze Wyklęci na terenie województwa łódzkiego”. Nagrody i pamiątkowy dyplom odebrała w Sieradzu

z rąk dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli- Olgierda Neymana.

 

 


W dniach 16 - 18 czerwca uczniowie klas IV - V zdawali egzamin na kartę rowerową. Egzamin składał się z części teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej uczniowie rozwiązywali test zawierający pytania z zakresu ruchu drogowego pieszych i rowerzystów. W części praktycznej jeździli na rowerze na terenie miasteczka drogowego, którym dysponuje nasza szkoła. Egzamin praktyczny przebiegał pod nadzorem przedstawicieli KPP w Wieluniu.

 

      

     

 

 

 

 


 

Uczniowie kl. VIIb powtarzali materiał z języka polskiego i integrują się, biorąc udział w podchodach polonistycznych na terenie boiska szkolnego.

 


13 czerwca uczniowie kl. VII b wzięli udział w spotkaniu autorskim z p. Joanną Gradowską - autorką książki pt. "Jak powstał Wieluń. Legenda". To kolejna klasa, która mogła wysłuchać historii powstania książki. Nie zabrakło także wspólnego zdjęcia przy Fotobudce.

 


11 czerwca, w ramach zajęć świetlicowych, szkoliliśmy się z pierwszej pomocy. Niezwykle potrzebną wiedzę na ten temat i praktykę przekazał nam Pan Grzegorz Kucharski.

 

 

 


 Klasa VIa i VIb nadrabiała stracony w pandemii czas, podczas zabaw integracyjnych w Strobinie. Wspólnym śmiechom nie było końca, a czas oczywiście upłynął za szybko.

 

   


W dniu 1 czerwca w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 4 odbyło się pasowanie na świetlika. Uroczystość uświetniła Pani Dyrektor Małgorzata Żuchowska oraz Pani Wicedyrektor Agnieszka Madziara. Po powitaniu, zaliczeniu testu wiedzy i sprawności, pierwszoklasiści złożyli ślubowanie. Następnie zostali pasowani na Świetlików SP 4 w Wieluniu. Wychowawców wspierała kl. VI a, natomiast kl. IIa uświetniła uroczystość występem artystycznym. Wspólne chwilę minęły w miłej

i przyjaznej atmosferze.

 

                                                             

 

                                                             

 


 

Uczniowie klasy Va uczestniczyli w zajęciach w strzelnicy szkolnej. 

 

       

 

 


2 czerwca uczniowie klasy IIb dalej świętowali Dzień Dziecka. Dzięki Rodzicom wybrali się do kina na film pt. „Krudowie 2”. Wychowawczyni zadbała o słodki upominek. Śmiechu i radości było bardzo wiele. Dziękujemy.

 

  

 


 


Klasa VIc wybrała się po raz pierwszy po okresie nauczania zdalnego na klasowa wycieczkę. Uczniowie spędzili miłe chwile w Mileniówce. Radości z czasu spędzonego w miłym towarzystwie dawno niewidzianych kolegów i koleżanek nie było końca.

 

     

 


Dzień Dziecka w kl. VIIb - piknik na stadionie miejskim

 

     

 


 

Dzień Dziecka w kl. I a - wyjście do kina na film pt."Psy i Koty"

 

 


 

Klasa IV c z okazji Dnia Dziecka wybrała się na pyszne lody oraz na plac zabaw. Zabawa była wspaniała. Dziękujemy Rodzicom za niespodziankę.

 

  


 

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy VIId spożywali pizzę na świeżym powietrzu.

 

  

 


 

Klasa II c z okazji Dnia Dziecka udała się do kina na film pt. "Psy i koty 3". Dzieciaki wspólnie miło spędziły czas.

      

               

 

 


Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas III uczestniczyli w zabawach integracyjnych i konkurencjach sportowych na wesoło. Uczyli się współpracy w zespołach i doskonalili takie umiejętności jak zręczność, szybkość i zwinność. Najwięcej radości sprawiła im zabawa integracyjna Gąsienica, Parasolki i Bieg kelnerów.

 

 

 

 

 


 

Licznik odwiedzin

1510288
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
695
494
4726
1501373
8098
31210
1510288

Your IP: 44.213.60.33
2024-07-13 20:30

We have 16 guests and no members online

Najczęściej czytane