Godło Polski Królowa Jadwiga

 Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

 

 

 

 

 

 


 

Miło nam poinformować o sukcesie naszej uczennicy – Mai Walczybok z kl. 8b, która

w dniach 3-4 czerwca 2022 roku uzyskała tytuł finalisty zajmując VIII miejsce w etapie krajowym XXIX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża w kategorii szkoła podstawowa.

Celem olimpiady jest wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie oraz promowanie zdrowego stylu życia poprzez kształtowanie wśród uczniów postaw i zachowań prozdrowotnych. Na etapie ogólnopolskim Olimpiady (finale) uczennica miała za zadanie napisanie testu składającego się ze 100 pytań zarówno jedno jak i wielokrotnego wyboru oraz pytań

o charakterze „prawda-fałsz”. Finał Olimpiady obejmował także ocenę zaprezentowanej przez uczestnika akcji promującej zdrowie przeprowadzonej przez niego w środowisku lokalnym zwanej akcją prozdrowotną. Maja przeprowadziła i zaprezentowała przed komisją Olimpiady akcję prozdrowotną pt. „Woda jako niezbędny składnik do życia”.

Serdecznie gratulujemy Mai uzyskania tak wysokiego wyniku w finale Olimpiady!

Opiekunem uczennicy była p. Milena Caban.

 

  

 

 

 

 


 

 


 

Światowy Dzień Ochrony Środowiska

Święto zostało ustanowione rezolucją ONZ w 1972 roku, aby zwrócić uwagę na pogarszający się stan środowiska i w konsekwencji zagrożenie wielu gatunków.Światowy Dzień Ochrony Środowiska jest obchodzony 5 czerwca w ponad 100 krajach, w tym także w Polsce.Ochrona środowiska to działania prowadzące do zapobiegania i naprawienia szkód wyrządzonych środowisku przez człowieka.Od lat podawane są informacje o coraz większej degradacji środowiska: powiększaniu się pustyń, kwaśnych deszczach, zanieczyszczeniu wód, niszczeniu lasów tropikalnych i rosnących górach odpadów. Te problemy wpływają na wszystkich mieszkańców Ziemi - w tym także na człowieka.

 

 

 

 


 

W dniu 20 maja 2022 roku w naszej szkole odbył się Kurs Pierwszej Pomocy przeprowadzony przez Panią Annę Jeż- Instruktora Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża.

 

Serdecznie dziękujemy!

 

 

 

 


 

DWA TYTUŁY LAUREATÓW ORAZ TYTUŁ FINALISTY VI EDYCJI MŁODZIEŻOWEJ OLIMPIADY WIEDZY O SPOŁECZEŃSTWIE UZYSKALI UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 4 IM. KRÓLOWEJ JADWIGI W WIELUNIU – TO JEDEN

Z NAJWIĘKSZYCH SUKCESÓW W HISTORII SZKOŁY. ANNA CHYLICKA, OLIWIER GAJ SĄ LAUREATAMI MŁODZIEŻOWEJ OLIMPIADY WIEDZY O SPOŁECZEŃSTWIE,

A TYTUŁ FINALISTY PRZYPADŁ MICHAŁOWI PODESZWIE. Z KILKU TYSIĘCY ZAWODNIKÓW, BIORĄCYCH UDZIAŁ W OLIMPIADZIE, NASI UCZNIOWIE ZNALEŹLI SIĘ W GRONIE 50 NAJLEPSZYCH W POLSCE, PRZECHODZĄC POMYŚLNIE PRZEZ ELIMINACJE SZKOLNE, ELIMINACJE OKRĘGOWE, A NASTĘPNIE TEST „EKSPERCKI”

I TEST „UCZNIOWSKI”. ELIMINACJE CENTRALNE ODBYŁY SIĘ 10 MAJA 2022r.

W SZKOLE GŁÓWNEJ HANDLOWEJ W WARSZAWIE. ZMAGANIA FINAŁOWE PODZIELONO NA DWA ETAPY. W PIERWSZYM Z NICH UCZESTNICY ZMIERZYLI SIĘ

Z TESTEM, KTÓRY WYŁONIŁ 25. LAUREATÓW. PODCZAS DRUGIEGO ETAPU ELIMINACJI UCZESTNICY PRZEDSTAWILI WCZEŚNIEJ PRZYGOTOWANE PREZENTACJE MULTIMEDIALNE ZWIĄZANE Z HASŁEM PRZEWODNIM OLIMPIADY. PO TZW. „OBRONIE” PREZENTACJI, KTÓRA POLEGAŁA NA UDZIELENIU ODPOWIEDZI NA PYTANIA KOMISJI, DOTYCZĄCE PRZEDSTAWIONEGO MATERIAŁU, ZAWODNICY LOSOWALI PO 2 PYTANIA Z ZAKRESU TEMATYCZNEGO OLIMPIADY. ELIMINACJE CENTRALNE WYŁONIŁY GRONO 25 FINALISTÓW I 25 LAUREATÓW.

NA ZAKOŃCZENIE FINAŁU WSZYSCY LAUREACI OTRZYMALI WARTOŚCIOWE NAGRODY RZECZOWE.

OPIEKUNEM NASZYCH OLIMPIJCZYKÓW BYŁ PAN mgr GRZEGORZ KUCHARSKI - NAUCZYCIEL HISTORII, WIEDZY O SPOŁECZEŃSTWIE I EDUKACJI DLA BEZPIECZEŃSTWA.

 

GRATULACJE!!!

 

 

 


 

5 maja 2022r., dzięki aktorom z DPS w Skrzynnie, uczniowie klasy IIa przenieśli się w „świat jak z bajki – a prawdziwy”.

Obejrzeli piękne przedstawienie na podstawie baśni poetyckiej

„Na jagody” Marii Konopnickiej, które odbyło się w MiGBP w Wieluniu.

Wspaniale zagrali swe role wszyscy bohaterowie: Janek, Jagodowy Król, Królewicze,

Pani Ochmistrzyni, Panny Borówczanki, Narratorzy, Soliści, Wiewiórka.

Dopełnieniem tego wydarzenia była kolorowa dekoracja i piękna muzyka.

Bardzo gorąco dziękujemy za możliwość obejrzenia przedstawienia w mistrzowskim wykonaniu.

 

https://www.bibliotekapubliczna.wielun.pl/index.php/690-bajkowa-inscenizacja-teatralna-w-wykonaniu-dps-w-skrzynnie

 


 

Sukces Emilii Grygowskiej - uczennicy klasy 8b SP 4 w Wieluniu w X Regionalnym Konkursie Recytatorskim „Z polską poezją przez wieki”

Dnia 22 kwietnia 2022r. w Warcie odbył się X Regionalny Konkurs Recytatorski „Z polską poezją przez wieki”. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas 4-8 z siedmiu powiatów: sieradzkiego, zduńskowolskiego, łaskiego, poddębickiego, pajęczańskiego, wieruszowskiego

i wieluńskiego.Wśród laureatów konkursu znalazła się nasza uczennica – Emilia Grygowska, która zajęła III miejsce. Patronat honorowy nad konkursem sprawował Łódzki Kurator Oświaty i Burmistrz Warty.

W skład komisji konkursowej wchodzili:

Ilona Lewandowska – polonistka, konsultant Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Sieradzu,

Wiktor Baranowski – dyrektor Warckiego Centrum Kultury,

Olgierd Neyman– polonista, konsultant Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego

w Sieradzu.

 

Gratulujemy Emilce kolejnego sukcesu!

 

Opiekunem uczennicy była p. Justyna Pietrzak.

 

 

 


 

Kolejny sukces uczennicy SP4 w Wieluniu.

Miło nam poinformować o sukcesie naszej uczennicy – Mai Walczybok z kl. 8b, która w dniu 22 kwietnia 2022 roku zajęła I miejsce w etapie wojewódzkim XXIX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża w kategorii szkoła podstawowa. Uczennica będzie reprezentowała województwo łódzkie w etapie ogólnopolskim Olimpiady.

Celem olimpiady jest wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie oraz promowanie zdrowego stylu życia poprzez kształtowanie wśród uczniów postaw i zachowań prozdrowotnych. Na etapie wojewódzkim Olimpiady uczennica miała za zadanie przeprowadzenie akcji prozdrowotnej pt. „Woda jako niezbędny składnik do życia” oraz napisanie testu, który składał się z 40 pytań zamkniętych zarówno jednokrotnego, jak i wielokrotnego wyboru.

 

Serdecznie gratulujemy Mai  i życzymy dalszych sukcesów!

 

Opiekunem uczennicy była p. Milena Caban.

 

 

  

 


 

 


 

W dniu 22 kwietnia 2022r. w naszej szkole odbył się Powiatowy Turniej BRD. Jego celem 

są działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. Uczniowie rywalizowali w dwóch grupach wiekowych 10 -12 lat (rocznik 2010 i młodsi) i uczniowie szkół podstawowych (rocznik 2009 i starsi). Każdy uczestnik pisał test zawierający treści z przepisów BRD, wykonał jazdę w miasteczku ruchu drogowego oraz pokonał sprawnościowy tor przeszkód. Drużyna rozwiązywała zagadnienia z pierwszej pomocy przedmedycznej. Naszą szkołę reprezentowali: grupa młodsza - Oliwia Sójka, Aleksandra Pakuła, Wojciech Moczulewski oraz Kacper Lach; grupa starsza: Łukasz Sobieraj, Filip Sajna, Maksymilian Kostrzewa.

Obydwie drużyny odniosły duży sukces zajmując drugie miejsce w turnieju. Maksymilian uzyskał indywidualnie najlepszy wynik w grupie starszej i został nagrodzony rowerem.

 

Gratulujemy!

 

    

 

 

 

     

 

     

 

 

 

 

http://www.wielun.policja.gov.pl/ewi/informacje/71651,Eliminacje-powiatowe-Ogolnopolskiego-Turnieju-Bezpieczenstwa-w-Ruchu-Drogowym.html

 

https://www.radiozw.com.pl/wielun-turniej-bezpieczenstwa-w-ruchu-drogowym-wrocil-po-latach-zdjecia/

 


 

 


 

Światowy Dzień Zdrowia upamiętnia rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1948r. Obchodzony jest 7 kwietnia. Tegoroczne hasło Dnia to Our planet, ourhealth -

Nasza planeta, nasze zdrowie. Skupia ono globalną uwagę na pilnych działaniach, niezbędnych

do utrzymania w zdrowiu zarówno ludzi, jak i planety.

 

 

 


 

Sukces uczniów SP 4 w Wieluniu – tytuły LAURETATA I FINALISTY

Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego

 

Dnia 10.03.2022r. czworo uczniów naszej szkoły wzięło udział w finale Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego, który odbył się w Łodzi. Miło nam poinformować,

że Zuzanna Klemińska, uczennica kl. 8b, została LAUREATEM Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.

Opiekunem uczennicy była p. Justyna Pietrzak.

Ponadto troje uczniów uzyskało tytuł FINALISTY Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego

z Języka Polskiego. Wśród wyróżnionych są:

Jakub Klimas – uczeń kl. 8c

Zofia Pietrzak – uczennica kl. 8c

Opiekun: p. Anna Wolna

Maria Kruk – uczennica kl. 8b

Opiekun: p. Justyna Pietrzak

 

Laureatce i finalistom gratulujemy sukcesu!

 

 

 


W dniu 30.03.2022 r. w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury i Sportu w Wieluniu odbył się XX Jubileuszowy Turniej Młodych Chemików, który przygotowali i przeprowadzili uczestnicy zajęć koła młodych chemików prowadzonego przez Panią Elżbietę Wieloch Kostrzewę. W konkursie startowało osiem trzyosobowych drużyn, spośród których uczniowie z naszej szkoły

w składzie: Marta Józala z kl. 8c, Zuzanna Klemińska z kl. 8b oraz Adrian Kiełbasa z kl. 8a wywalczyli II miejsce. Serdecznie gratulujemy!Celem turnieju jest pobudzenie i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych młodzieży, a także rozwijanie ciekawych, często nietypowych, problemów z zakresu wiedzy chemicznej poznanej w szkole podstawowej.

 

 

 

 


 

22 marca Światowy Dzień Wody

 

22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody. To okazja nie tylko do świętowania

ale i do zastanowienia się nad tym ile i do czego zużywamy wodę? Czy wykorzystujemy ją

z rozwagą? Jakie ma ona znaczenie dla nas, roślin, zwierząt i całego ekosystemu. Warto abyśmy wszyscy docenili jej wartość i rolę w naszym życiu. Każdy z nas bez względu na dzień może rozpocząć działania zmierzające do jej oszczędzania i zachęcić do tego innych. W związku

ze Światowym Dniem Wody uczniowie z klas VII – VIII naszej szkoły zaprojektowali i wykonali plakaty oraz tworzyli hasła, które promują oszczędzanie wody w domu, szkole, mieście, a także

na całym świecie.

 

 

 


 

Nasza szkoła włączyła się w akcję #napomocUkrainie.

 

Zbieraliśmy aktualnie najbardziej potrzebne rzeczy: pościele, koce, środki opatrunkowe, artykuły spożywcze z dłuższym terminem ważności do spożycia oraz artykuły chemii gospodarczej.

Serdecznie dziękujemy dzieciom, rodzicom, nauczycielom za włożone serce w pomoc organizacji zbiórki darów dla uchodźców z Ukrainy!

Wszystkie dary zostały przekazane do punktu odbioru w Wieluniu przy ul. Królewskiej 1.

 

 

 

 

 


 

Ogólnopolska Sieć Edukacyjna (OSE) przypomina: Jak nie dać się nabrać

na fałszywe treści w internecie?

 

https://drive.google.com/file/d/1mlZPuGmug5-7YANNfnf2QQXmO0zoB48E/view?usp=sharing

 

 

 

 


 

 

 


Miło nam poinformować o sukcesie naszej uczennicy – Mai Walczybok z kl. 8b, która w dniu 3 marca 2022 roku zajęła I miejsce w rejonowym etapie XXIX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża w kategorii szkoła podstawowa. Uczennica będzie reprezentowała powiat wieluński w etapie okręgowym Olimpiady.

Celem olimpiady jest wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie oraz promowanie zdrowego stylu życia poprzez kształtowanie wśród uczniów postaw i zachowań prozdrowotnych. Ponadto pogłębianie wiedzy uczniów na temat zagrożeń zdrowotnych oraz sposobów ochrony zdrowia i dbałości o zdrowie. Inicjowanie i realizowanie przez młodzież działań promujących zdrowie w środowisku lokalnym.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

  

  

 


8 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. O bezpieczeństwie w sieci musimy pamiętać na co dzień a nie tylko od święta.

 

 

 

           

  

 

 


 

 

 

Informujemy, że w poniższym linku znajdują się

WEWNĘTRZNE PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA W OKRESIE PANDEMII COVID-19 

na terenie Szkoły Podstawowej  nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu

 

https://docs.google.com/document/d/1isYd8f2bHVlX4KAiVpzqpbn9Ch-TE_Xs/edit?usp=sharing&ouid=113717705857462226237&rtpof=true&sd=true

 

 Wytyczne MEiN, MZ i GIS  dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych obowiązujące

od 1 września 2021 r. znajdują się w linku poniżej:

 

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wytyczne-mein-mz-i-gis-dla-szkol-podstawowych-i-ponadpodstawowych-obowiazujace-od-1-wrzesnia-2021-r


W poniedziałek 7 lutego 2022 r. uczniowie kl. 4a i kl. 4b otrzymali nagrody książkowe – „Jak powstał Wieluń – Legenda” ufundowane przez Panią wiceburmistrz Wielunia Joannę Skotnicką – Fiuk. Upominki wręczono za udział w projekcie w języku angielskim – A postcard from Wieluń. Celem projektu było rozwijanie sprawności językowych oraz promocja rodzinnego miasta.
 
Dziękujemy i pozdrawiamy!
 
Thank You very much !

 


 

Miło nam poinformować o sukcesie naszej uczennicy – Emilii Grygowskiej z kl. 8b, która  zajęła

I miejsce w finałowym etapie drugiej edycji Konkursu „KSIĄŻKA MÓWI” organizowanego przez Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego wraz

z CRE WŁ w Piotrkowie Trybunalskim, Sieradzu, Skierniewicach i Łodzi, 

do którego zakwalifikowało się 20 uczniów ze szkół podstawowych województwa łódzkiego.
Przebieg konkursu miał formę bezpośredniego kontaktu na odległość
z wykorzystaniem zdalnej platformy. Poszczególne wystąpienia oceniało jury, w którego skład wchodzili nauczyciele bibliotekarze z CRE WŁ organizujących konkurs: Pani Sylwia Kubicka (Biblioteka Pedagogiczna w Piotrkowie Trybunalskim), Pani Elżbieta Kowalska (Biblioteka Pedagogiczna w Sieradzu), Pani Iwona Szwed (Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach), Pani Mariola Soboń (Wojewódzka Biblioteka Pedagogicznaw Łodzi) oraz Pani Kinga Zdunek

z Departamentu Kultury i Edukacji UM WŁ . Obradom przewodniczył Pan Krzysztof Wach – aktor Teatru im. Jaracza w Łodzi, który ponadto swoim występem artystycznym uatrakcyjnił spotkanie.

Prezentacje wierszy K. K. Baczyńskiego przez uczestników bardzo wysoko oceniła Komisja konkursowa i po wnikliwej analizie przyznała Tytuł Laureata Konkursu Wojewódzkiego „KSIĄŻKA MÓWI” Emilii Grygowskiej – uczennicy Szkoły Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu.

Opiekunem laureatki była p. Justyna Pietrzak.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

 

 


14 stycznia 2022 roku odbył się etap szkolny XXIX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża. Do rywalizacji przystąpiło 34 uczniów

z klas VII, VIII Szkoły Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu. Test, który pisali uczestnicy składał się z 20 pytań. Celem olimpiady jest wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie oraz promowanie zdrowego stylu życia poprzez kształtowanie wśród uczniów postaw i zachowań prozdrowotnych. Ponadto pogłębianie wiedzy uczniów na temat zagrożeń zdrowotnych oraz sposobów ochrony zdrowia i dbałości o zdrowie. Inicjowanie

i realizowanie przez młodzież działań promujących zdrowie w środowisku lokalnym. Do etapu rejonowego, który odbędzie się 3 marca 2022 roku zakwalifikowała się uczennica klasy VIII b: Maja Walczybok.

 

Serdecznie gratulujemy!

 

 

 

 

 

 


W dniu 12.01.22 r. uczniowie klasy I a uczestniczyli w spotkaniu z opiekunem SKO, które odbyło się w PKO BP. Pani Zdzisława Krawczyk opowiedziała o pracy banku oraz zachęcała dzieci do oszczędzania swoich pieniążków. Pokazała również, jak działają bankomaty

i wpłatomaty. Na pamiątkę uczniowie otrzymali opaski odblaskowe z logo SKO.

 

 

 


We wtorek 11.01.2022 r. odbyło się podsumowanie konkursu na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową z życzeniami w języku niemieckim i angielskim.
Konkurs miał na celu rozwijanie różnych sprawności językowych, w tym pisanie krótkich form językowych oraz promowanie nauki języka obcego. Organizatorkami konkursu były: p. Anna Wielgosińska, p. Justyna Kowalczyk oraz p. Filomena Adamczyk.
Laureaci konkursu oraz wyróżnienia: 1. miejsce Bartosz Wielgosiński kl. 7c; 2. miejsce Maja Sokolak kl.8c; 3. miejsce Michał Podeszwa kl. 8d. Wyróżnienia: Nadia Aleksandrowicz kl. 7a, Zuzanna Kamińska kl. 8 d.
 
Gratulujemy !!
 
 

 


Podsumowanie akcji charytatywnej "Kup pan szczotkę". Dziękujemy za udział.