Godło Polski Królowa Jadwiga

 

 

Informujemy, że w poniższym linku znajdują się

WEWNĘTRZNE PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA W OKRESIE PANDEMII COVID-19 

na terenie Szkoły Podstawowej  nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu

 

https://docs.google.com/document/d/1isYd8f2bHVlX4KAiVpzqpbn9Ch-TE_Xs/edit?usp=sharing&ouid=113717705857462226237&rtpof=true&sd=true

 

 Wytyczne MEiN, MZ i GIS  dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych obowiązujące

od 1 września 2021 r. znajdują się w linku poniżej:

 

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wytyczne-mein-mz-i-gis-dla-szkol-podstawowych-i-ponadpodstawowych-obowiazujace-od-1-wrzesnia-2021-r


 

Miło nam poinformować, że Ania Chylicka - uczennica klasy 8d została laureatką konkursu historycznego   „Ku wolności” z cyklu „Historia może być ciekawa”. Konkurs zorganizowany został przez: Okręty podwodne świata, wydawnictwo Rebis oraz zespół szkół ekonomicznych w Ostrowie Wielkopolskim.

Opiekunem laureatki był Grzegorz Kucharski.

GRATULUJEMY !!!!!

 

 


 

 


W dniu 20 października 2021 r. odbyło się Ślubowanie Klas Pierwszych 

"Jesteśmy już uczniami".

Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały piosenki i wiersze o tematyce szkolnej

i patriotycznej. Aktu pasowania na ucznia dokonała Pani Dyrektor Małgorzata Żuchowska,

a pamiątkowe dyplomy wręczyła Pani Wicedyrektor Agnieszka Madziara. Zaproszeni goście uświetnili przyjęcie pierwszaków do grona społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Królowej Jadwigi. Gratulujemy i życzymy pierwszoklasistom entuzjazmu oraz wytrwałości

w odkrywaniu tajemnic otaczającego ich świata!

Wychowawcy dziękują Rodzicom uczniów klas pierwszych za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości ślubowania.       

 


 

PAMIĘTAMY

W dniu 18.10.2021 r. na lekcji etyki uczniowie kl. VII i VIII zapalili znicze na grobach nauczycieli, którzy uczyli w naszej szkole. Celem tej inicjatywy jest pogłębienie wiedzy nt. własnej szkoły oraz ukazanie wzorców pamięci o nauczycielach, którzy przez wiele lat tworzyli społeczność szkolną

i rozsławiali dobre  imię naszej szkoły.

Tradycyjne  "światełko" zostało zapalone na grobie nauczyciela języka polskiego - Wiktora, Andrzeja Brysia i Jadwigi Góreckiej - siostry Stanisławy, która przez wiele lat uczyła w naszej szkole religii, zaczynając pracę w SP 1 w Wieluniu, a kończąc edukację uczniów w SP 4

w Wieluniu.

 

    


 

Bierzemy udział w Europejskim Tygodniu Kodowania,

który trwa w dniach 9 - 24 października 2021r.

 

 

 

    

 

 

 

 

 


W dniach 14-17.10.2021r uczniowie naszej szkoły brali udział w konsultacjach wojewódzkich Ośrodków Szkolenia Piłki Ręcznej w Kleszczowie. Uczniowie biorący udział w konsultacji szkoleniowej to:
Grajnert Mateusz, Kowalik Kamil, Małolepszy Bartosz, Wierzbicki Stanisław, Skrzypecki Antoni, Żóraw Arkadiusz. Plan zajęć wypełniony jest zajęciami treningowymi na hali sportowej, testami, zajęciami z dietetykiem, relaksem w Solpark w Kleszczowie.

Opiekunem grupy był p.Tomasz Derbis.

 

 

 

 

 


 

16 października obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Głodem. Pod tym hasłem Polski Czerwony Krzyż przeprowadza zbiórki charytatywne. W ramach powyższej akcji, która została przeprowadzona w naszej szkole od 23.09.2021 do 08.10.2021 roku Szkolne Koło PCK  zbierało pieniądze do puszek podczas kwesty.

Mamy nadzieję, że zebrane w ten sposób fundusze pozwolą na zakup artykułów spożywczych i tym samym wsparcie najbardziej potrzebujących rodzin.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w powyższą akcję.

 

 

 

 


13 października w czasie apelu uczniowie złożyli życzenia i podziękowania nauczycielom z okazji ich święta. Klasy: IIIb, Ia i Ib zaprezentowały swoje talenty muzyczne. Nie zabrakło także wierszy i pięknych, mądrych myśli, niosących głębokie przesłanie. Uroczystość poprowadzili uczniowie kl. VIIId. Pięknym podsumowaniem był występ uczennicy kl. VIIIb- Marysi Grajnert. 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Nauka kodowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom. Dołączyliśmy do miliona organizatorów i uczestników.


 
W czwartek, 7 października 2021 r., odbyło się uroczyste otwarcie punktu dydaktycznego
przy Szkole Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu, w którym udział wzięli zaproszeni goście: Joanna Skotnicka – Fiuk, zastępca Burmistrza Wielunia, Cezariusz Mostowski, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi z siedzibą w Sieradzu, Magdalena Majkowska, Sekretarz Miasta, Robert Duda, radny Rady Miejskiej w Wieluniu, Zarząd Rady Rodziców
z przewodniczącą Patrycją Fiertek – Gonerą, Kinga Kołodziej, przewodnicząca Rady Rodziców ubiegłej kadencji.
Całkowity koszt zadania wyniósł 60 150 zł. W ramach konkursu z dziedziny Edukacja Ekologiczna pod hasłem „Nasze Ekologiczne Pracownie” placówka otrzymała dofinansowanie
z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w wysokości
50 000 zł., pozostałe środki to wkład własny Gminy Wieluń.
Autorem projektu architektonicznego jest Jakub Kula, obecnie uczeń IV klasy Technikum Architektury Krajobrazu Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu. A autorką całego projektu - pani Elżbieta Klimas, nauczycielka biologii z naszej szkoły.

 

 

 

 

 


 
"Czasem się wielkie serca leczą - maleńką rzeczą..."
 
 
Jan Sztaudynger
 
My swoje serca otwieramy na potrzeby innych.
 

 


5 października Samorząd Uczniowski wraz z nauczycielami wf zorganizował

Szkolny Turniej Piłki Halowej z okazji Dnia Chłopaka

 

 

 

 

 

 


 W ramach obchodów XI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia uczniowie naszej szkoły

od tygodnia utrwalali znajomość tabliczki mnożenia. Działania matematyczne widniały w wielu miejscach w szkole, a uczniowie, w dni poprzedzające finał piątkowy, w czasie przerw i na lekcjach matematyki mieli możliwość ich przypomnienia. 1.10.2021r. nauczyciele matematyki, z pomocą uczniów przeprowadzili w klasach egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia. Uczniowie klas młodszych rozwiązywali też ciekawe łamigłówki i zadania, a następnie poszukiwali ukrytych

w różnych miejscach naszej szkoły działań. Musieli wykazać się nie tylko spostrzegawczością,

ale również sprawnością rachunkową. Zabawa połączona z nauką była wspaniała. W akcji wzięły udział klasy III- VIII. Wszyscy chętni uczniowie mogli uzyskać Certyfikat Experta Tabliczki Mnożenia.

 

 


 

24 września 2021r.,  po krótkiej kampanii wyborczej, odbyły się wybory

do Zarządu Samorządu Szkolnego.

W jej efekcie przewodniczącą szkoły została Maja Adamczyk,

zastępcą Kuba Sandak,

sekretarz/skarbnikiem Laura Woźniak.

Gratulujemy

 

 

 

 

 


Klasy VIII d i VIII a w stolicy

 

22 września klasy VIII wyjechały na dwudniową wycieczkę do Warszawy. W programie zwiedzania nie zabrakło zabytków, opowieści o historii, spacerów wśród zieleni, widoku drapaczy chmur

i niezwykłych sportowych emocji.

MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

Zwiedziliśmy jedno z najciekawszych warszawskich muzeów. To tutaj w nowatorski sposób,

z wykorzystaniem interaktywnych ekspozycji utrwalono historię Polaków walczących w Powstaniu Warszawskim. 

PLAC ZAMKOWY I OGRODY ZAMKOWE

 Obowiązkowym punktem wycieczki do stolicy był oczywiście Plac Zamkowyze słynną Kolumną Zygmunta III Wazy. Odwiedziliśmy również oazę zieleni w sercu Warszawy, którą stanowią Ogrody Zamku Królewskiego. To wymarzone miejsce odpoczynku z jednej strony otoczone jest majestatyczną bryłą Zamku, z drugiej otwiera się na piękną panoramę doliny Wisły, tworząc czarującą przestrzeń.

POMNIK MAŁEGO POWSTAŃCA

Podczas spaceru ulicą Podwale zatrzymaliśmy się przy Pomniku Małego Powstańca, który jest symbolem walecznej Warszawy.  To jeden z najbardziej popularnych a zarazem wzruszających

i niezwykłych pomników, jakie istnieją współcześnie w stolicy Polski.

PAŁAC PREZYDENCKI

Zatrzymaliśmy się również przed Pałacem Prezydenckim, przed którym znajduje się okazały pomnik księcia Józefa Poniatowskiego. Podeszliśmy do pomnika najbardziej znanego polskiego wieszcza, Adama Mickiewicza, a także usiedliśmy na ławce grającej muzykę Fryderyka Chopina.

WARSZAWSKA STARÓWKA

Byliśmy również z wizytą na warszawskiej Starówce. Przed wojną była ona jedną
z najpiękniejszych w Europie. Budynki zostały wiernie odtworzone, dlatego spacerując tu ciężko wyobrazić sobie skalę zniszczeń sprzed ponad 60 lat. Na rynku zobaczyliśmy znany pomnik Syrenki – symbolu stolicy. Mieliśmy również okazję wysłuchać dźwięków katarynki.

ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE

Piękna pogoda dopisała nam podczas zwiedzania Łazienek Królewskich. Ten rozległy park to ulubione miejsce warszawiaków na długie spacery, gdzie wśród przepięknej przyrody i architektury mogą odpocząć od zgiełku miasta. W jego sercu ukryta jest letnia rezydencja ostatniego króla Polski – Stanisława Augusta Poniatowskiego. Na terenie Łazienek zobaczyliśmy także amfiteatr, teatr dworski, Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa oraz liczne wolnostojące rzeźby. Podziwialiśmy pomnik Fryderyka Chopina i Henryka Sienkiewicza. Atrakcją parku  były też wiewiórki, pawie i łabędzie, które chętnie pozowały do zdjęć.

MUZEUM ŚWIAT ILUZJI

W samym centrum stolicy odwiedziliśmy Muzeum Świat Iluzji. Mogliśmy tam odbyć podróż

po świecie pozorów, złudzeń i paradoksów.

STADION NARODOWY

Podczas zwiedzania Warszawy nie zabrakło piłkarskich emocji. Zwiedziliśmy zakamarki Stadionu Narodowego. Zasiedliśmy na trybunach, zobaczyliśmy na własne oczy strefę zawodniczą, szatnie, pomieszczenia odnowy biologicznej. Mogliśmy również wejść do centrum prasowego.

LOTNISKO CHOPINA

Ostatnim punktem na trasie naszej wycieczki był największy port lotniczy w Polsce.
Z tarasu widokowego rozciągał się widok na płytę lotniska i pole wzlotów. Przez chwilę obserwowaliśmy starty i lądowania samolotów.

 

Wycieczka do Warszawy dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

W dniach 13 września – 24 września 2021 roku członkowie Szkolnego Koła PCK

włączyli się do zbiórki Szkolna akcja „Żak”. Polegała ona na zbieraniu zeszytówi artykułów szkolnych dla potrzebujących. Akcja ta przyniosła szeroki odzew wśród dzieci. W ramach powyższej akcji przygotowaliśmy 17 paczek z wyprawkami. Otrzymali je uczniowie z rodzin najbardziej potrzebujących pomocy.

 

     


 

 


21 września na terenie szkoły odbyła się próbna ewakuacja.

 

      

      

 

   


17.09.2021 r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję zapoznać się z wystawą, która upamiętniała 82 rocznicę ataku ZSRS na Polskę. Agresja była wynikiem porozumienia III Rzeszy

ze Związkiem Sowieckim  (traktat Ribbentrop - Mołotow) i dała początek okupacji ziem polskich, która przyniosła naszemu krajowi olbrzymie straty w ludziach i straty materialne.

Na wystawie upamiętniono również nasze miasto, które w wyniku bombardowania w dniu 1.09.1939 roku zostało bardzo mocno zniszczone.

 

 


17 września uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej włączyli się

w ogólnopolską akcję "Sprzątanie świata".

 

 


14 września uczniowie klasy IVc wzięli udział w wycieczce integracyjnej do Strobina.

 

      

 

 

 

 


 

1 września 2021r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.

Wszyscy mamy nadzieje, że  będzie to spokojny rok.

 

 

 

 

Gminne rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

 

         O godz. 4.40 w Wieluniu zabrzmiały syreny alarmowe upamiętniające ofiary bombardowania miasta, które jest nazywane „polską Guernicą”. Następnie zabił dzwon przekazany miastu przez Prezydenta RP w 2019 r. W dniu 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej Prezydent Andrzej Duda mówił, że Wieluń jest symbolem terroru wojennego, okrucieństwa, złamania zasad, Wieluń jest symbolem tamtej wojny dla Polaków. Podkreślił, że tamten świt, który wstawał 82 lata temu, to był dzień, który witał mieszkańców Wielunia i Polaków już w zupełnie innej rzeczywistości – rzeczywistości utraty wolności, ale przede wszystkim rzeczywistości okupacji, grozy, cierpienia, utraty życia. Akcentował  też, że jesteśmy z tego dumni,

że się nie ugięliśmy, że było polskie państwo podziemne, że trwał opór,  a później walka

o wyzwolenie Polski, że nigdy się nie zatrzymaliśmy i nigdy się do końca nie poddaliśmy.

      W tym patriotycznym nastroju miała, też miejsce Gminna Inauguracja Roku Szkolnego 2021/2022, która odbyła się w Szkole Podstawowej w Rudzie, uświetniona obecnością pocztów sztandarowych nadających uroczystości podniosłego charakteru.

        Poczet Sztandarowy Szkoły Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu w składzie: Michał Podeszwa, Adrian Kiełbasa, Sandra Żywiczyńska, Marta Grabczak, Zofia Idasiak, Chuć Lena godnie reprezentował społeczność Naszej placówki również podczas uroczystej mszy świętej na fundamentach kościoła farnego w Wieluniu o godz. 17.00 pod przewodnictwem metropolity częstochowskiego abpa Wacława Depo. Msza jest stałym punktem w programie wieluńskich obchodów rocznicy wybuchu II wojny światowej.

 

Opiekunami uczniów byli: Grzegorz Kucharski, Paweł Olejnik, Cezary Wróbel.

 

 

 


 

Licznik odwiedzin

750743
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
243
801
3272
740098
23764
18464
750743

Your IP: 3.236.232.99
2021-10-28 07:05

We have 17 guests and no members online

Najczęściej czytane