Godło Polski Królowa Jadwiga

W dniu 20 września 2023 r. uczniowie klasy III a uczestniczyli
w spotkaniu autorskim z p. Justyną Zarębą, które odbyło się w Miejskiej
i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu. Pisarka zaprezentowała zainspirowane prawdziwymi wydarzeniami swoje książki pt.: „Niezły bigos” i „Znalezisko - wysypisko”. Poruszana tematyka – troska
o środowisko i wrażliwość na los zwierząt - zainteresowała młodych czytelników, którzy chętnie zadawali ciekawe pytania oraz dzielili się swoimi historiami.
W podziękowaniu za bardzo udane spotkanie uczniowie wręczyli pisarce własnoręcznie wykonane laurki.
Do zbiorów szkolnej biblioteki dołączyła kolejna książka z autografem.
 
 

 


W dniu 16 września 2023 roku klasy czwarte wzięły udział w XXVIII Festynie Archeologicznym ,,My Słowianie'' w Biskupinie. W trakcie festynu uczniowie dowiedzieli się, jak w przeszłości ludzie korzystali

z dóbr natury. Poznali narzędzia wytwarzane m.in. z drewna, krzemienia, kości i poraża oraz sposoby zdobywania pożywienia, a także techniki obróbki metali, wyrobu tkanin i ozdób. Następnym punktem programu wycieczki był pobyt na Wzgórzu Lecha - zwiedzanie katedry oraz poznanie historii św. Wojciecha przedstawionej na Drzwiach Gnieźnieńskich. Była to niezwykła i niezapomniana lekcja historii.

 


Światowy Dzień Pierwszej Pomocy został ustanowiony w 2000 roku przez Międzynarodowy Ruch Czerwonego Krzyża i jest obchodzony corocznie

w drugą sobotę września. Celem tego wydarzenia jest edukacja dotycząca technik udzielenia pierwszej pomocy. Motyw przewodni obchodów Światowego Dnia Pierwszej Pomocy w 2023 roku brzmi: "Pierwsza pomoc w cyfrowym świecie". Motyw przewodni jest ustalany corocznie przez Globalne Centrum Referencyjne ds. nauczania Pierwszej Pomocy (GFARC)- organizację międzynarodową skupiającą się na edukacji na temat pierwszej pomocy. W 2023 roku GFARC zwraca uwagę na konieczność używania mediów cyfrowych w edukacji pierwszej pomocy.

Licznik odwiedzin

1510307
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
714
494
4745
1501373
8117
31210
1510307

Your IP: 44.213.60.33
2024-07-13 20:51

We have 19 guests and no members online

Najczęściej czytane