Godło Polski Królowa Jadwiga
 
 
MISTRZOWIE I WICEMISTRZYNIE POWIATU WIELUŃSKIEGO W SZTAFETACH PŁYWACKICH
 
31 października br. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w sztafetach pływackich. Drużyna chłopców z naszej szkoły zajęła 1. miejsce, a dziewcząt 2. Oto skład zwycięskiego zespołu chłopców: Sebastian Klimaszewski, Łukasz Lebioda, Jakub Ślusarski, Borys Morka, Aleksander Strzelczyk, Jan Adamczyk, Iwo Ślusarski, Jan Adamczyk. Opiekun: pani Agnieszka Skrzypecka. W skład drużyny dziewcząt weszły: Lena Sobańska, Karolina Ziomek, Zuzanna Krzywania, Wiktoria Matusiak, Albina Dudnykova, Patrycja Zieleniewska, Zuzanna Sawicka i Hanna Szneka. Opiekunowie: Agnieszka Skrzypecka i Robert Duda. GRATULACJE 
 
 
                                              
 

 
 
            
 
Uroczyste otwarcie ekopracowni
 
Uroczyste otwarcie nowej ekopracowni  odbyło się 10 października bieżącego roku z udziałem zaproszonych gości: zastępcy Burmistrza Wielunia – Pani Joanny Skotnickiej – Fiuk, Przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury i Sportu – Pana Tomasza Grajnerta, Wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej w Wieluniu – Pani Marii Zarębskiej, Dyrektora Zakładu Obsługi Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wieluniu – Pana Andrzeja Dąbrowskiego, Przedstawicieli Rady Rodziców – Pani Patrycji Fiertek – Gonery oraz Pani Elwiry Bednarek – Ślusarskiej. Całkowity koszt zadania wyniósł 80 499 zł.
Kwota dofinansowania: 59 999 zł. 
W ramach dofinansowania z WFOŚIGW w Łodzi ekopracownia chemiczno- fizyczna zyskała: monitor interaktywny, laptop, zabudowę meblową, stoliki i ławki uczniowskie, krzesła ergonomiczne niebieskie, tablicę białą magnetyczną suchościeralną, mobilny stojak na plansze, kosze do segregacji odpadów, rolety materiałowe, fototapetę z układem słonecznym, fototapety przedstawiające modele cząsteczek chemicznych, kącik chemiczny z fototapetą- układ okresowy pierwiastków chemicznych, rośliny doniczkowe oraz 103 sztuki pomocy dydaktycznych.
Ekopacownia chemiczno- fizyczna jest spełnieniem naszych oczekiwań, gdyż zadaniem każdego nauczyciela, a zwłaszcza nauczyciela chemii i fizyki, powinno być stwarzanie sytuacji edukacyjnych, podczas których uczniowie mogliby sami dostrzegać piękno i siłę nauk przyrodniczych. Wierzymy, że dzięki klimatowi stworzonemu w nowo powstałej pracowni, uczniowie łatwiej będą pozyskiwać wiedzę 
i wykształcą w sobie postawę badawczą, co zaowocuje rozwojem młodych talentów- odkrywców.
Podczas otwarcia ekopracowni po części oficjalnej nastąpiła krótka część artystyczna. Na początku została przedstawiona prezentacja pt. „Wszechświat- wielka zagadka” wykonana przez absolwenta naszej szkoły
i jednocześnie laureata wielu przedmiotowych konkursów – Kubę Zająca. W kolejnym punkcie programu zaprezentowaliśmy pokaz doświadczeń chemicznych z wykorzystaniem nowego sprzętu. W rolę młodych chemików wcieliły się absolwentki: Zuzanna Mikołajczyk i Nina Pobudejska. Następnie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu dla uczniów, których zadaniem było przygotowanie kompozycji kwiatowej 
„Las w słoiku”. Jest to także element dekoracyjny nowo powstałej ekopracowni chemiczno-fizycznej w naszej szkole: I miejsce zajęła uczennica klasy 7 a- Wiktoria Dudaczyk; II miejsce zajął Igor Stanek- uczeń klasy 5 c; III miejsce zajęła uczennica klasy 5 a- Sara Kucharek. Wyróżnienia przyznano dla: Miłosza Stępnia (klasa 5 a); Hanny Szneki (klasa 5 c) oraz Leny Kaczmarek (klasa 5 c). Na zakończenie uczennica klasy VIIc Antonina Biesiadecka zaprezentowała piosenkę pt. „Aleja gwiazd” Zdzisławy Sośnickiej.  
 
                                        
 
 

Licznik odwiedzin

1510311
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
718
494
4749
1501373
8121
31210
1510311

Your IP: 44.213.60.33
2024-07-13 20:52

We have 15 guests and no members online

Najczęściej czytane