Godło Polski Królowa Jadwiga

 
 
VI edycja Konkursu Biologiczno - Chemicznego
Ted's Brain w I LO
 
 
27 marca odbył się VI Powiatowy Konkurs Biologiczno - Chemiczny Ted's Brain pod patronatem Starostwa Powiatowego w Wieluniu. Celem konkursu jest szerzenie wśród młodzieży wiedzy z zakresu biologii i chemii oraz propagowanie nauk biologiczno- chemicznych. Naszą szkołę reprezentowali: Agata Puławska (kl. VIIc), Aleksandra Pakuła (kl. VIIIa) oraz Błażej Zając (kl. VIIIa). Dziękujemy Dyrekcji I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu oraz Organizatorom konkursu: Pani Annie Kędzi i Pani Marcie Kędzierskiej za możliwość sprawdzenia naszej wiedzy z biologii i chemii. Po napisaniu przez uczniów testów, zaprezentowany został bardzo interesujący wykład na temat pająków ptaszników z pokazem żywych okazów. Uczniowie naszej szkoły otrzymali tytuły finalistów w kategorii Junior. Gratulujemy!!!
 
 
 

 
 
ŻYCZENIA WIELKANOCNE 
 
 
 

 
Uroczyste otwarcie miasteczka ruchu drogowego
 
19 marca br. w naszej szkole odbyło się uroczyste otwarcie nowego miasteczka ruchu drogowego, które powstało z inicjatywy Gminy Wieluń w ramach realizacji projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich „Podniesienie jakości bezpieczeństwa na drogach w Gminie Wieluń”. Miasteczko oddano do użytku w listopadzie 2023 r. Jego wartość przekracza kwotę 390 000 zł. 
Mamy nadzieję, że miasteczko przyczyni się do podniesienia bezpieczeństwa na drogach w Wieluniu. Dzięki niemu nasi uczniowie, jak również wszyscy uczniowie szkół i przedszkoli gminy Wieluń, będą mogli realizować
treści związane z bezpieczeństwem. To tu także będą przystępować do egzaminu na kartę rowerową.
Podczas uroczystości otwarcia miasteczka uczniowie kl. III zaprezentowali program artystyczny, w którym uwrażliwiali na kwestie związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Dziś także rozstrzygnięto konkurs plastyczny z ww. tematyki. Nagrodzeni uczniowie otrzymali
dyplomy i nagrody. 
Na zakończenie wszyscy zebrani obejrzeli profesjonalny pokaz umiejętności rowerowych przygotowany przez pana Jonasza Pakulskiego – akrobatę rowerowego oraz uczestnika X edycji Mam Talent.
 
 
                              
 
               
  
            
 
                   
 
 
 
  
 

 
XXII Międzypowiatowy Konkurs Języka Angielskiego
 
PODSUMOWANIE
 
15 marca 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu odbyło się uroczyste podsumowanie XXII Międzypowiatowego Konkursu Języka Angielskiego. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody.
W ramach współpracy naszej szkoły z I LO im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu przybyłym gościom czas umilił występ zespołu wokalnego „Tadeusza Nic Nie Rusza”, którego opiekunem jest pan Adrian Bednarek oraz utwory w języku angielskim przygotowane przez uczennice SP nr 4 w Wieluniu: Nataszę Grzybowską, Nikolę Antosik i Antoninę Biesiadecką.
Organizatorami konkursu były nauczycielki języka angielskiego SP nr 4:
         p. Filomena Adamczyk, p. Magdalena Zając, 
         p. Ilona Wieczorek, p. Marzanna Czyż. 
     Turniej miał na celu sprawdzenie umiejętności zdobytych przez uczniów szkół podstawowych, motywowanie ich
do samodzielnej pracy nad doskonaleniem i rozwijaniem różnych sprawności językowych oraz promowanie nauki języka angielskiego.
Konkurs ten cieszył się dużym zainteresowaniem, czego dowodem jest liczba uczestników. W tegorocznej edycji uczestniczyło 53 uczniów (33 uczniów - poziom średnio zaawansowany - kl. VII, 20 uczniów – poziom zaawansowany - kl. VIII). Chęć udziału w konkursie zgłosiło 14 szkół podstawowych z terenu dwóch powiatów: wieluńskiego
i sieradzkiego.
Konkurs był rozgrywany na dwóch poziomach zaawansowania: - na poziomie średnio zaawansowanym - klasy siódme
i na poziomie zaawansowanym - kl. VIII. Uczniowie rozwiązywali testy zaopiniowane przez konsultanta ds. języka angielskiego z Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Sieradzu. Na napisanie testu przeznaczono 90 minut.
Tegoroczny dobór zadań konkursowych umożliwiał sprawdzenie wiedzy i umiejętności w zakresie znajomości
i efektywnego stosowania struktur gramatycznych, czytania ze zrozumieniem, słowotwórstwa oraz reakcji językowych.
Udział uczniów w konkursie jest dla nich znakomitą okazją do sprawdzenia nie tylko swojej wiedzy i umiejętności językowych, ale także jest źródłem satysfakcji, dającej poczucie sukcesu.
Oceną testów zajęła się komisja w składzie: pani Magdalena Zając - nauczyciel języka angielskiego ze Szkoły Podstawowej SP 4 - przewodnicząca komisji,
p. Anna Kasperska ze SP w Białej,
p. Marta Wilk z SP w Bieniądzicach,
p. Katarzyna Urbaniak z SP w Sieradzu, pani Filomena Adamczyk i Ilona Wieczorek z SP nr 4 w Wieluniu.
Dziękujemy sponsorom konkursu, dzięki którym mogliśmy ufundować nagrody. Dziękujemy Firmie WIELTON SA,
p. Katarzynie Rajter, p. Marcie Soli, Firmie MARKS Walichnowy, p. Wojciechowi Psui i Firmie PEARSON.
Uczniom i opiekunom gratulujemy sukcesów!
 

Laureaci XXII Międzypowiatowego Konkursu Języka Angielskiego

 

Poziom średnio – zaawansowany kl. VII

 

Antonina Witkowska SP nr 5 w Wieluniu - opiekun Katarzyna Jarząbek

Barbara Chojka SP nr 4 w Wieluniu – opiekun Ilona Wieczorek

Ksawier Perliceusz ZSS w Pątnowie – opiekun Paulina Jurczyńska

Michalina Krasoń Zespół Szkoły i Przedszkola w Wierzchlesie – opiekun Joanna Wrzała,

Leon Modrzejewski Szkoła Podstawowa Gminy Sieradz w Sieradzu – opiekun Malwina Jaworska

Jakub Gawron Szkoła Podstawowa Gminy Sieradz – opiekun Katarzyna Urbaniak  
Marcel Radwański SP w Czarnożyłach – opiekun Aneta Konadorów  
Mateusz Lamorski SP nr 2 w Wieluniu – opiekun Anna Dwornicka,  
Nikola Kałwak SP nr 2 w Wieluniu – opiekun Rafał Pawelec  
Maja Szczepańska SP w Białej – opiekun Anna Kasperska 
Magdalena Wolniaczyk SP nr 5 w Wieluniu – opiekun Katarzyna Jarząbek 
Pola Wiluś SP nr 2 w Wieluniu – opiekun Anna Dwornicka

 

Poziom zaawansowany kl. VIII

 

Antonina Nowak SP Gminy Sieradz – opiekun Jacek Kędzierski

Filip Hendrych SP nr 2 w Wieluniu - opiekun Rafał Pawelec

Natasza Syguła SP nr 4 w Wieluniu – opiekun Marzanna Czyż

Hanna Sowa SP nr 5 w Wieluniu – opiekun Rafał Kędzierski

Vanessa Fijoł SP w Rudzie – opiekun Magdalena Andrzejczak

Filip Wypchło SP w Osjakowie – opiekun Magdalena Betka

Hubert Suchoń SP w Czarnożyłach – opiekun Monika Gruszczyńska,

Amelia Roszczyk SP w Rudzie – opiekun Magdalena Andrzejczak

Nikodem Mucha SP w Rudzie – opiekun Marta Wilk  
Oliwier Frankowski SP nr 4 – opiekun Marzanna Czyż  
Mikołaj Żuberek SP nr 5 w Wieluniu – opiekun Rafał Kędzierski
 
 
 
 
 
 
 

Licznik odwiedzin

1510372
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
779
494
4810
1501373
8182
31210
1510372

Your IP: 44.213.60.33
2024-07-13 21:50

We have 6 guests and no members online

Najczęściej czytane