Godło Polski Królowa Jadwiga
 
        27 maja 2024 r. na boiskach WOSiR w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej SZS odbyły się mistrzostwa powiatu wieluńskiego w siatkówce plażowej. W kategorii chłopców reprezentacja naszej szkoły, wygrywając wszystkie mecze, zdobyła l miejsce, a w kategorii dziewcząt - lV.
Szkołę reprezentowali: Filip Duda, Łukasz Sobieraj, Szymon Kasprzak, Aleksandra Pakuła, Amelia Rosiak.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 
 
 

         
        Miło nam poinformować, że Tosia Biesiadecka z kl. VII c zajęła I miejsce w II Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym "Miłosne Melodie"! Serdecznie gratulujemy!
 
 
 
 

 
 
         18 maja 2024 roku w 80. rocznicę zdobycia Monte Cassino przez żołnierzy z 2. Korpusu Polskiego pod dowództwem generała Władysława Andersa, ogłoszone zostały wyniki IV edycji Międzynarodowego Konkursu „Niedźwiedź Wojtek – żołnierz gen. Andersa”. Z OGROMNĄ PRZYJEMNOŚCIĄ informujemy,
iż w kategorii opowiadanie I MIEJSCE - ZAJĘŁA - KAROLINA ZIOMEK z klasy 6A.
 
 
 
               

                               
                   BIJ MISTRZA - MITING PŁYWACKI 
 
Ponad 30 uczniów z naszej szkoły 11 maja  brało udział w Mityngu Pływackim
Bij Mistrza 2024 Wieluń. 
Mamy trzech mistrzów pływackich:
 
Sebastian Klimaszewski z kl. 5 c w kraulu, 
Jan Adamczyk z kl. 3c - kraul,
Ksawery Caban z kl. 3 a w stylu grzbietowym.     
 
Wicemistrzami w kraulu zostali:
 
Dawid Ciężki – kl. 8a,
Patrycja Zieleniewska z kl. 5c
oraz Igor Rogacki z kl. 4b.
 
Na najniższym stopniu podium znalazł się Kacper Jarząb z kl. 3b, który popłynął stylem grzbietowym. Tuż za podium znaleźli się:
Łukasz Lebioda z kl. 6a, Lena Sobańska z kl. 5a, Maria Majchrowska z kl. 3b. Piąte miejsce uzyskali: Zuzanna Morka – kl. 2a, Liliana Kubat – kl. 4a, Zuzanna Krzywania – kl. 5b, Aleksandra Pakuła – kl. 8a.
Świetnie wypadli i zajęli wysokie pozycje także: Hania Szneka, Zuzanna Otorowska, Wiktoria Matusiak i Piotr Pakuła z kl. 5c, Karol Jędrzejczak z kl. 6b, Aleksandra Klimaszewska z kl. 3c, Julia Aleksandrowicz z kl. 3b, Igor Jędrzejczak i Marta Ścigała z kl. 4a, Miłosz Lebioda z kl. 2a, Aleksandra Wójcik i Igor Dubas z kl. 2c, Aleksander Rogacki i Natalia Otorowska z kl. 1c oraz Alicja Dąbrowska z kl. 2a. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 
 
       
 
 

 
 
SPOTKANIE Z KOLEKCJONEREM
 
 
             9 maja w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek 2024 uczniowie kl. VIb i VII c wzięli udział w spotkaniu z kolekcjonerem Bartoszem Janickim, w czasie którego poznali historię motoryzacji polskiej w latach 1952 - 1989.
Obejrzeli także ekspozycję prezentującą m.in.: samochody osobowe, ciężarowe i autobusy z czasów PRL-u.
Potrafili także na koniec spotkania odpowiedzieć na pytania i zagadki zadawane przez prowadzącego.
Dziękujemy Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej za zaproszenie na ciekawe spotkanie.
 
 
 
                             

Licznik odwiedzin

1510305
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
712
494
4743
1501373
8115
31210
1510305

Your IP: 44.213.60.33
2024-07-13 20:46

We have 17 guests and no members online

Najczęściej czytane