Godło Polski Królowa Jadwiga

 

Działajmy razem!

Podobnie jak w latach ubiegłych nasza szkoła włącza się w akcję. Będziemy wspólnie obchodzić Dzień Bezpiecznego Internetu. W ciągu tygodnia (10-14 lutego) podejmiemy wiele różnorodnych działań, w które angażować będziemy wszystkich uczniów.

 

 


 20 grudnia obejrzeliśmy Jasełka w dwóch odsłonach - dla klas IV-VIII występowali uczniowie a dla klas I-III odbyło się przedstawienie kukiełkowe. Po występach pani Dyrektor złożyła serdeczne życzenia świąteczne całej społeczności szkolnej.

 

      

 

 

     

 

 

 


W ostatnim tygodniu przed świętami mieliśmy możliwość skorzystania z warsztatów dekorowania pierników. Gościliśmy panią Agnieszkę Grajoszek pracującą w Cukierni Marek Gagatek w dziale dekoracyjnym, która podzieliła się z nami swoim kunsztem wykonywania zdobień i dekoracji na piernikach. 

 

     

 

 


 

III miejsce szkolnych szczypiornistów w finale województwa

 

W dniu 18.12.2019 r. reprezentacja SP 4 zajęła III miejsce w Finale Wojewódzkim Piłki Ręcznej Chłopców Igrzysk Dzieci.  Wyniki spotkań w grupie: SP4- SP 16 Piotrków Trybunalski 5:16, SP 4 -SP Parzęczew 8:3. W meczu o III miejsce zespół SP 4 wygrywa z SP Ujazd 11:5. Reprezentacja szkoły wystąpiła w składzie: Kowalik Kamil, Grajnert Mateusz, Kwaśniewski Bartosz, Kokociński Giovanni, Żóraw Arkadiusz, Małolepszy Bartosz, Wierzbicki Stanisław, Szczepaniak Michał, Stępień Artur,  Krzywda Paweł, Pinkos Szymon, Makowski Jakub, Mikoda Bartłomiej, Wiśniewski Jan.

Opiekun Tomasz Derbis 

 

Gratulujemy!

 

     

  

"Turniej mikołajkowy" piłki nożnej dla klas IV i V oraz piłki siatkowej dla klas VI, VII, VIII.

 

Nauczyciele wf zorganizowali "Turniej mikołajkowy" piłki nożnej dla klas IV i V oraz piłki siatkowej dla klas VI, VII i VIII. Wyniki turnieju piłki nożnej: I miejsce - kl. Vc, II miejsce - kl. IVa, III miejsce - kl. Va, IV miejsce - kl. Vb. Wyniki turnieju piłki siatkowej- Klasy VI - I miejsce- kl. VIa, II miejsce- kl. VIc, III miejsce- kl. VId, IV miejsce - kl. VIb. Klasy VII, VIII- I miejsce - kl. VIIb, II miejsce - kl. VIIIc, III miejsce - kl. VIIa. Mecze były bardzo zacięte i towarzyszyły im wielkie sportowe emocje. Gratulacje dla zwycięzców i brawa dla wszystkich uczestników. 

 

      

 


 


 

Mikołajki w 6a - warsztaty - dekorowanie pierników.

 

     

 

          


 

 


 

Gratulujemy Zosi Lekki - uczennicy klasy III c  zajęcia 2. miejsca w konkursie na Szopkę Bożonarodzeniową, zorganizowanym przez Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Na konkurs napłynęło 120 prac, tym bardziej jesteśmy dumni,

że szopka Zosi została zauważona i doceniona przez jury. 

 

   

 


 

I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy HIV/AIDS

 

„Włączmy się do wspólnego działania – razem przeciw AIDS”

 

28 października 2019 roku odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy HIV/AIDS

„Włączmy się do wspólnego działania – razem przeciw AIDS”, organizowanego przez

Łódzki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża, przy współpracy

Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia „Słyszę Serce”,

pod patronatem honorowym Wojewody Łódzkiego i Marszałka Województwa Łódzkiego.

Do rywalizacji przystąpiło 8 osób z klas VIII Szkoły Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi

w Wieluniu.

Test, który pisali uczestnicy składał się z 20 pytań (otwartych i zamkniętych).

Na rozwiązanie zadania uczniowie mieli 30 minut.

Celem konkursu jest wzrost wiedzy wśród młodzieży dotyczącej zagrożeń związanych

z ryzykownymi zachowaniami oraz promocja dobrych zachowań prozdrowotnych

w tym profilaktyka HIV/AIDS oraz innych chorób przenoszonych drogą płciową.

Do etapu wojewódzkiego, który odbył się 29 listopada 2019 roku

zakwalifikowały się dwie uczennice: Maja Rychlik oraz Aleksandra Stempień.

W etapie wojewódzkim wzięło udział 99 uczniów z 50 szkół.

Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu zawierającego 60 pytań (zamkniętych i otwartych).

Na rozwiązanie tego zadania uczniowie mieli 60 minut. Następnie prof. dr hab. n. med.

Małgorzata Wągrowska – Danilewicz –Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu na Uniwersytecie

Medycznymw Łodzi zaprezentowała wykład nt. HIV/AIDS.

Później nastąpiło podsumowanie konkursu i jego uroczyste zakończenie.

Uczennica Maja Rychlik podczas etapu wojewódzkiego zajęła I miejsce w powyższym konkursie

i otrzymała statuetkę, dyplom, nagrodę pieniężną oraz komplet gadżetów.

Bardzo dziękujemy za pracę włożoną w przygotowanie się do konkursu.

Liczymy na to, że zaangażowanie i zdobyta wiedza zaowocują w przyszłości w zdrowe życie,

pełne przemyślanych i bezpiecznych zachowań.

 

 

 

 


 

Wycieczka klas VII i VII do Drezna

Uczniowie klas VII i VIII pozdrawiali pierwszego dnia wycieczki z Drezna. Oprócz zwiedzania pięknego miasta odwiedzili również jarmark bożonarodzeniowy. W kolejnym dniu wypoczywali w Tropical Island.

 

  

 


 


 

„Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” w Teatrze Wielkim

 

Królewny, jabłka i uczniowie SP4 w Wieluniu – takie atrakcje tylko w Tetrze Wielkim w Łodzi. Dnia 04.12.2019 r. uczniowie klas: IIc, IIIa i VIIa obejrzeli balet pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” w reżyserii Witolda Borkowskiego, do którego muzykę napisał Bogdan Pawłowski. Bajka oparta na jednej z najbardziej znanych baśni braci Grimm opowiada o losach dobrej i pięknej, lecz znienawidzonej przez złą macochę Śnieżki. Królewna spotyka na swojej drodze siedmiu zabawnych krasnoludków i, mimo że Śnieżka zjada zatrute jabłko, historia dobrze się kończy. Spektakl przyniósł naszym uczniom wiele atrakcji. Wszyscy z dużym zaciekawieniem oglądali taneczne przygody Śnieżki, podziwiali talent artystyczny aktorów, przepiękną scenografię, a przede wszystkim niepowtarzalną muzykę autorstwa B. Pawłowskiego.

 

 

 


 

PASOWANIE NA ŚWIETLIKA

W dniu 5 grudnia wzorem lat ubiegłych, w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość PASOWANIA NA ŚWIETLIKA. Uczniowie klas pierwszych musieli wykazać się znajomością regulaminu oraz umiejętnością odgadywania zagadek i śpiewania piosenek. Zadaniem dla odważnych było zjedzenie z uśmiechem kawałka cytryny. Po zaliczeniu wszystkich prób, w obecności pani dyrektor Małgorzaty Żuchowskiej nastąpiło pasowanie, wręczenie dyplomów oraz drobnych upominków. Przedostatnim punktem programu było wystąpienie grupy świetlicowych cheerleaderek. Wspólne zdjęcie zakończyło świetlicową uroczystość.

 

 


 Półfinał województwa w minipiłce ręcznej

W dniu 05.12.2019 r. reprezentacja SP 4 zdobyła I miejsce w Półfinale Wojewódzkim w piłce ręcznej chłopców w Buczku. Zespół w grupie pokonał SP Klonowa 6:1, SP Kolumna 13:2. W finale SP 4 wygrywa z SP 7 Zduńska Wola 7:3. Skład drużyny: Kowalik Kamil, Grajnert Mateusz, Kwaśniewski Bartosz, Kokociński Giovanni, Żuraw Arkadiusz, Małolepszy Bartosz, Wierzbicki Stanisław, Szczepaniak Michał, Stępień Artur, Krzywda Paweł, Pinkos Szymon,  Mikoda Bartłomiej.

Opiekun Tomasz Derbis

 

 


 

Spotkanie z wolontariuszem z Turcji


Spotkanie z wolontariuszem z Turcji miało na celu przedstawienie uczniom kultur

innych krajów oraz poprawę ich umiejętności komunikacyjnych w języku angielskim.

Do naszej szkoły przyjechał student - Burak Targut.

Podczas zajęć wolontariusz w interesujący sposób opowiadał o swoim kraju,

o najpiękniejszych i najciekawszych miejscach wartych zobaczenia.

Mówił też o tradycyjnych potrawach, tańcach, muzyce, sporcie i szkole.

Odpowiadał również na wiele pytań ze strony uczniów, dotyczących tradycji i stylu

życia. Zajęcia były innowacyjne, motywujące uczniów do mówienia

w języku angielskim, a prezentacje pełne interesujących faktów.

Uczniowie byli zachwyceni udziałem w projekcie, a przede wszystkim lekcjami

ze studentem. Mogli sprawdzić swoje umiejętności językowe w ramach komunikacji

oraz poznać kulturę Turcji.

 

      

 

 


 

Licznik odwiedzin

1105743
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
265
542
2255
1099783
265
19519
1105743

Your IP: 3.214.216.26
2023-02-01 10:04

We have 13 guests and no members online

Najczęściej czytane