Godło Polski Królowa Jadwiga

Anglojęzyczny spektakl w teatrze

31 stycznia 2020r. uczniowie kl. III, kl. V, VI, VII i VIII uczestniczyli w spektaklach anglojęzycznych pt. Little Red Riding Hood i Peter Black, które odbyły się w kinie Syrena. Przedstawienia zostały przygotowane przez aktorów z Centrum Teatralnego w Krakowie.
Celem przedstawień było doskonalenie znajomości języka angielskiego dzięki bezpośredniemu z nim kontaktowi oraz promowanie nauki języka angielskiego. Jednocześnie uczniowie przeżywali artystyczne doznanie na profesjonalnym aktorskim poziomie.
Poziom językowy był tak dostosowany, aby młodzi widzowie ze zrozumieniem śledzili wydarzenia na scenie przekazane w języku angielskim w atrakcyjnej scenicznej formie.
Znana historia o Czerwonym Kapturku została przygotowana w zabawnej, pomysłowej i nowoczesnej formie, z małą dawką bajkowego morału, wzbogacona wesołymi piosenkami.
Historia zaczyna się niekonwencjonalnie – Czerwony Kapturek nie chce iść do szkoły, ponieważ czeka ją ciężka klasówka. Wymyśla, że musi odwiedzić chorą babcię. O tym, jak wiele kłopotów wywołało niepotrzebne kłamstwo, oraz że wagarowanie nie popłaca, dowiedzieliśmy się z tej historii.
Spektakl Peter Black to 100% mówionego słowa w języku angielskim.

 


Koncert Noworoczny

Z racji tego, że niedawno obchodziliśmy Dzień Babci i Dzień Dziadka, 30 stycznia 2020 r. odbył się w naszej szkole Koncert Noworoczny. Uczniowie Babciom i Dziadkom zaprezentowali na scenie swoje talenty muzyczne. Przybyli goście mogli wysłuchać kolęd i pastorałek w pięknych wykonaniach. Nie zabrakło też niespodzianki - kolędy zaśpiewanej wspólnie przez nauczycieli i uczniów. Wszyscy wykonawcy byli nagradzani gromkimi brawami. Mamy nadzieję, że występy wszystkim się podobały.

 

      

 

      

  

 

  

 

  

 

                        

 


Konkurs na najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową z życzeniami w języku niemieckim

i angielskim

 

W środę 29.01.2020 r. odbyło się podsumowanie konkursu na najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową z życzeniami w języku niemieckim i angielskim. Konkurs miał na celu rozwijanie różnych sprawności językowych, w tym pisanie krótkich form językowych oraz promowanie nauki języka obcego. Organizatorami konkursu były: p. Anna Wielgosińska, p. Justyna Kowalczyk, p. Filomena Adamczyk.

Laureaci konkursu oraz wyróżnienia:
1 miejsce Marcel Terczyński 7b
2 miejsce Bartek Wielgosiński 5c
3 miejsce Magdalena Kołaczyk 8b, Wiktoria Falender 8b, Magdalena Kubalka 7b

Wyróżnienia: Kinga Czart 7b, Marcel Duda 7a, Michał Szczepaniak 6c

Gratulujemy!!!

 

 


 Choinka szkolna

28 stycznia dla uczniów wszystkich klas odbyła się choinka szkolna.

 

  

      

 

  

 


 


 XIX Turniej MŁODYCH CHEMIKÓW

 

14 stycznia 2020 roku odbył się XIX Turniej MŁODYCH CHEMIKÓW              

w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury i Sportu w Wieluniu, zorganizowany przez Starostę Wieluńskiego oraz PMDKiS w Wieluniu. Do rywalizacji przystąpiło                          

7 trzyosobowych zespołów składających się z uczniów klas VII – VIII szkoły podstawowej powiatu wieluńskiego i powiatów ościennych. Uczniowie z naszej szkoły: Natalia Kiełbasa, klasa VIII a, Maja Rychlik, klasa VIII b oraz Jakub Świerkowski, klasa VII a podczas XIX turnieju zajęli II miejsce. Zawodnicy rozwiązywali te same zadania z następującego zakresu tematycznego: budowa atomu, wiązania chemiczne, pierwiastki i związki chemiczne: tlenki, wodorotlenki, kwasy

i sole, roztwory wodne, elektrolity, typy reakcji chemicznych, związki organiczne: węglowodory

i alkohole. Celem turnieju jest pobudzenie i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych młodzieży, rozwijanie ciekawych, często nietypowych problemów z zakresu wiedzy chemicznej poznanej

w szkole podstawowej oraz konfrontacja wiedzy i umiejętności z wiedzą i umiejętnościami rówieśników. Uczestników oceniała komisja konkursowa, w skład której wchodzili także reprezentanci Koła Młodych Chemików. Koordynatorem turnieju była pani Elżbieta Wieloch – Kostrzewa. Następnie po zakończeniu turnieju, oczekując na ogłoszenie wyników, uczniowie wraz z opiekunami zostali zaproszeniu do obejrzenia pokazu doświadczeń fizycznych, wykonanych

w ramach XXI Turnieju Młodych Fizyków. Później nastąpiło podsumowanie turniejów i ich uroczyste zakończenie. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu, zajmując II miejsce otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.          

                     

 


 

„MATEMATYCZNA KARTKA BOŻONARODZENIOWA”

 

W dniu 3 stycznia 2020 r. rozstrzygnięto konkurs „MATEMATYCZNA

 

KARTKA BOŻONARODZENIOWA”, który zorganizowano dla uczniów klas 4-8 naszej szkoły.

 

I miejsce zajęła – Aleksandra Pakuła z kl. IVa, II miejsce – Miłosz Pietrzak z kl Va oraz Julia Przespolewska z klasy VId, a III miejsce – Marta Ziomek z kl. VIb. Wszyscy uczestnicy otrzymali oceny z matematyki a osoby nagrodzone książki.

 

Organizatorami konkursu były panie J.Adrianowicz, J.Graczyk , K. Krawczyk- Walczybok.

 

 


 WIĘCEJ INFORMACJI O DZIAŁALNOŚCI NASZEJ SZKOŁY ZNAJDZIECIE PAŃSTWO W ZAKŁADCE "Z ŻYCIA SZKOŁY"

Licznik odwiedzin

1105659
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
181
542
2171
1099783
181
19519
1105659

Your IP: 3.214.216.26
2023-02-01 09:20

We have 14 guests and no members online

Najczęściej czytane