Godło Polski Królowa Jadwiga

 

 

Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

 

Uczniowie klas pierwszych odwiedzili  szkolną bibliotekę, zapoznali się z jej zbiorami, regulaminem oraz zasadami poszanowania książek, a następnie – 28 lutego 2020r. -  zostali uroczyście pasowani na czytelników szkolnej biblioteki.

Na początek obejrzeli przedstawienie kukiełkowe przygotowane przez uczniów klasy VI d

„W świecie baśni”.  Pierwszoklasiści wykazali się wspaniałą znajomością postaci z bajek.

Po uroczystym przyrzeczeniu  każdy został pasowany na czytelnika  „Szkolną Encyklopedią”. Ostatnim punktem uroczystości było wypożyczenie pierwszej książki. Na pamiątkę tego wydarzenia nowi czytelnicy otrzymali piękne, oryginalne dyplomy z autoportretami.

 


 

XX Międzypowiatowy Konkurs Języka Angielskiego

 

26 lutego o godz. 9.00 odbył się XX Międzypowiatowy Konkurs Języka Angielskiego.

Turniej miał na celu sprawdzenie umiejętności zdobytych przez uczniów, motywowanie ich do samodzielnej pracy nad doskonaleniem i rozwijaniem różnych sprawności językowych oraz promowanie nauki języka angielskiego.

Organizatorami tegorocznej edycji byli nauczyciele języka angielskiego p. Filomena Adamczyk, p. Ilona Wieczorek, p. Marzanna Czyż, p. Magdalena Zając.

Konkurs ten cieszył się ogromnym zainteresowaniem czego dowodem była liczba uczestników . W tegorocznej edycji uczestniczyło 78 uczniów ( 36 uczniów na poziomie średnio – zaawansowanym - kl. VII, 42 uczniów na poziomie zaawansowanym - kl. VIII). Chęć udziału w konkursie zgłosiło 12 szkół podstawowych z terenu trzech powiatów: wieluńskiego, sieradzkiego i pajęczańskiego.

Konkurs był rozgrywany na dwóch poziomach zaawansowania: - na poziomie średniozaawansowanym - klasy siódme - oznaczony kolorem niebieskim, i na poziomie zaawansowanym - kl. VIII – oznaczony kolorem czerwonym. Uczniowie rozwiązywali testy zaopiniowane przez konsultanta ds. języka angielskiego z Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Sieradzu. Na napisanie testu przeznaczono 90 minut. Oceną testów zajęła się komisja w składzie: pani Anna Kasperska - nauczyciel języka angielskiego ze Szkoły Podstawowej w Białej - przewodnicząca komisji, pani Izabela Pilarska ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wieluniu, pani Filomena Adamczyk, pani Ilona Wieczorek, pani Marzanna Czyż, pani Magdalena Zając ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Wieluniu oraz pan Adrian Bednarek – nauczyciel języka angielskiego z LO im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu. Wyniki Konkursu będą udostępnione w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 4 od dnia 28-ego lutego – piątek ( godz 10. 00), a 23 marca 2020 (poniedziałek) o godz. 11. 00 odbędzie się podsumowanie konkursu na którym uczniowie (do 10 miejsca) otrzymają dyplomy oraz nagrody.

 

   

 


 

 

 

 


 Dzień Otwarty Dla Sześciolatków

 

10 lutego gościliśmy w murach naszej szkoły przyszłych uczniów wraz z rodzicami. W trakcie Dnia Otwartego zaproszeni goście obejrzeli krótki program artystyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły, przygotowany pod kierunkiem nauczycieli. Następnie Pani Dyrektor Małgorzata Żuchowska przedstawiła rodzicom przyszłych uczniów ofertę edukacyjną naszej placówki. A młodzi goście wzięli udział w kilku ciekawych zajęciach dydaktycznych. Dzięki temu mogli obejrzeć sale lekcyjne, poznać niektórych nauczycieli i zobaczyć, jak dzieci uczą się w czasie różnych lekcji. Mamy nadzieję, że we wrześniu spotkamy się w naszej szkole z naszymi wczorajszymi gośćmi.

 

     

 

     

 

  

 

 


Dzień Bezpiecznego Internetu

 

W lutym obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Pierwszą inicjatywą podjętą w tym roku w szkole było spotkanie uczniów kl. V-VIII z panią policjantką st.sierż. Moniką Klonowską. W czasie pogadanki przypomniano uczniom najważniejsze zasady bezpieczeństwa w sieci. Uczulono na problem cyberprzemocy i hejtu. Przypomniano o konsekwencjach prawnych naszych działań online. Przede wszystkim zachęcano do rozważnego korzystania z urządzeń cyfrowych. Uczniowie obejrzeli także dwa filmy, prezentujące zagrożenia, jakie czyhają na młodych ludzi w Internecie. Spotkanie to rozpoczęło w naszej szkole tegoroczne obchody Dnia Bezpiecznego Internetu.

 

 

 

 


Otwarcie wystawy w Muzeum Ziemi Wieluńskiej

 

W dniu 4.02.2020 r. uczniowie klasy VIIIA wraz z opiekunem -nauczycielem historii p. Cezarym Wróblem- wzięli udział w otwarciu wystawy „Na straży granic” – Straż graniczna w II Rzeczpospolitej na zachodnim odcinku granicy polsko – niemieckiej w Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Podczas otwarcia wystawy wysłuchaliśmy referatów doktora Ksawerego Jasiaka

z delegatury IPN w Opolu „Straż Graniczna w czasach II RP” oraz dyrektora MZW Jana Książka „Z dziejów Straży Granicznej w powiecie wieluńskim”. Dowiedzieliśmy się dużo na temat pracy polskich pograniczników i ich walce z przemytnikami. Przekonaliśmy się, co najczęściej przemycano do Polski (tytoń, papierosy, zegarki, zapalniczki, części do rowerów, eter i rodzynki). Następnie mogliśmy oglądać wystawione w gablotach pamiątki, dokumenty i zdjęcia dotyczące straży granicznej. Na koniec strażnik graniczny (p. Przemysław Bucki ) podbił nam paszporty, które pozwoliły na przekroczenie granicy. Wielką atrakcją był również pokaz przygotowany przez członków Stowarzyszenia Historycznego Batalionów Obrony Narodowej.

 

      

 

   

Licznik odwiedzin

1140305
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
235
300
1365
1133129
12760
22067
1140305

Your IP: 18.206.92.240
2023-03-23 16:26

We have 6 guests and no members online

Najczęściej czytane