Godło Polski Królowa Jadwiga

 Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

 

 

 

 

 

 


 

Miło nam poinformować o sukcesie naszej uczennicy – Mai Walczybok z kl. 8b, która

w dniach 3-4 czerwca 2022 roku uzyskała tytuł finalisty zajmując VIII miejsce w etapie krajowym XXIX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża w kategorii szkoła podstawowa.

Celem olimpiady jest wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie oraz promowanie zdrowego stylu życia poprzez kształtowanie wśród uczniów postaw i zachowań prozdrowotnych. Na etapie ogólnopolskim Olimpiady (finale) uczennica miała za zadanie napisanie testu składającego się ze 100 pytań zarówno jedno jak i wielokrotnego wyboru oraz pytań

o charakterze „prawda-fałsz”. Finał Olimpiady obejmował także ocenę zaprezentowanej przez uczestnika akcji promującej zdrowie przeprowadzonej przez niego w środowisku lokalnym zwanej akcją prozdrowotną. Maja przeprowadziła i zaprezentowała przed komisją Olimpiady akcję prozdrowotną pt. „Woda jako niezbędny składnik do życia”.

Serdecznie gratulujemy Mai uzyskania tak wysokiego wyniku w finale Olimpiady!

Opiekunem uczennicy była p. Milena Caban.

 

  

 

 

 

 


 

 


 

Światowy Dzień Ochrony Środowiska

Święto zostało ustanowione rezolucją ONZ w 1972 roku, aby zwrócić uwagę na pogarszający się stan środowiska i w konsekwencji zagrożenie wielu gatunków.Światowy Dzień Ochrony Środowiska jest obchodzony 5 czerwca w ponad 100 krajach, w tym także w Polsce.Ochrona środowiska to działania prowadzące do zapobiegania i naprawienia szkód wyrządzonych środowisku przez człowieka.Od lat podawane są informacje o coraz większej degradacji środowiska: powiększaniu się pustyń, kwaśnych deszczach, zanieczyszczeniu wód, niszczeniu lasów tropikalnych i rosnących górach odpadów. Te problemy wpływają na wszystkich mieszkańców Ziemi - w tym także na człowieka.

 

 

 

 


 

W dniu 20 maja 2022 roku w naszej szkole odbył się Kurs Pierwszej Pomocy przeprowadzony przez Panią Annę Jeż- Instruktora Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża.

 

Serdecznie dziękujemy!

 

 

 

 


 

DWA TYTUŁY LAUREATÓW ORAZ TYTUŁ FINALISTY VI EDYCJI MŁODZIEŻOWEJ OLIMPIADY WIEDZY O SPOŁECZEŃSTWIE UZYSKALI UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 4 IM. KRÓLOWEJ JADWIGI W WIELUNIU – TO JEDEN

Z NAJWIĘKSZYCH SUKCESÓW W HISTORII SZKOŁY. ANNA CHYLICKA, OLIWIER GAJ SĄ LAUREATAMI MŁODZIEŻOWEJ OLIMPIADY WIEDZY O SPOŁECZEŃSTWIE,

A TYTUŁ FINALISTY PRZYPADŁ MICHAŁOWI PODESZWIE. Z KILKU TYSIĘCY ZAWODNIKÓW, BIORĄCYCH UDZIAŁ W OLIMPIADZIE, NASI UCZNIOWIE ZNALEŹLI SIĘ W GRONIE 50 NAJLEPSZYCH W POLSCE, PRZECHODZĄC POMYŚLNIE PRZEZ ELIMINACJE SZKOLNE, ELIMINACJE OKRĘGOWE, A NASTĘPNIE TEST „EKSPERCKI”

I TEST „UCZNIOWSKI”. ELIMINACJE CENTRALNE ODBYŁY SIĘ 10 MAJA 2022r.

W SZKOLE GŁÓWNEJ HANDLOWEJ W WARSZAWIE. ZMAGANIA FINAŁOWE PODZIELONO NA DWA ETAPY. W PIERWSZYM Z NICH UCZESTNICY ZMIERZYLI SIĘ

Z TESTEM, KTÓRY WYŁONIŁ 25. LAUREATÓW. PODCZAS DRUGIEGO ETAPU ELIMINACJI UCZESTNICY PRZEDSTAWILI WCZEŚNIEJ PRZYGOTOWANE PREZENTACJE MULTIMEDIALNE ZWIĄZANE Z HASŁEM PRZEWODNIM OLIMPIADY. PO TZW. „OBRONIE” PREZENTACJI, KTÓRA POLEGAŁA NA UDZIELENIU ODPOWIEDZI NA PYTANIA KOMISJI, DOTYCZĄCE PRZEDSTAWIONEGO MATERIAŁU, ZAWODNICY LOSOWALI PO 2 PYTANIA Z ZAKRESU TEMATYCZNEGO OLIMPIADY. ELIMINACJE CENTRALNE WYŁONIŁY GRONO 25 FINALISTÓW I 25 LAUREATÓW.

NA ZAKOŃCZENIE FINAŁU WSZYSCY LAUREACI OTRZYMALI WARTOŚCIOWE NAGRODY RZECZOWE.

OPIEKUNEM NASZYCH OLIMPIJCZYKÓW BYŁ PAN mgr GRZEGORZ KUCHARSKI - NAUCZYCIEL HISTORII, WIEDZY O SPOŁECZEŃSTWIE I EDUKACJI DLA BEZPIECZEŃSTWA.

 

GRATULACJE!!!

 

 

 


 

5 maja 2022r., dzięki aktorom z DPS w Skrzynnie, uczniowie klasy IIa przenieśli się w „świat jak z bajki – a prawdziwy”.

Obejrzeli piękne przedstawienie na podstawie baśni poetyckiej

„Na jagody” Marii Konopnickiej, które odbyło się w MiGBP w Wieluniu.

Wspaniale zagrali swe role wszyscy bohaterowie: Janek, Jagodowy Król, Królewicze,

Pani Ochmistrzyni, Panny Borówczanki, Narratorzy, Soliści, Wiewiórka.

Dopełnieniem tego wydarzenia była kolorowa dekoracja i piękna muzyka.

Bardzo gorąco dziękujemy za możliwość obejrzenia przedstawienia w mistrzowskim wykonaniu.

 

https://www.bibliotekapubliczna.wielun.pl/index.php/690-bajkowa-inscenizacja-teatralna-w-wykonaniu-dps-w-skrzynnie

 


 

Sukces Emilii Grygowskiej - uczennicy klasy 8b SP 4 w Wieluniu w X Regionalnym Konkursie Recytatorskim „Z polską poezją przez wieki”

Dnia 22 kwietnia 2022r. w Warcie odbył się X Regionalny Konkurs Recytatorski „Z polską poezją przez wieki”. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas 4-8 z siedmiu powiatów: sieradzkiego, zduńskowolskiego, łaskiego, poddębickiego, pajęczańskiego, wieruszowskiego

i wieluńskiego.Wśród laureatów konkursu znalazła się nasza uczennica – Emilia Grygowska, która zajęła III miejsce. Patronat honorowy nad konkursem sprawował Łódzki Kurator Oświaty i Burmistrz Warty.

W skład komisji konkursowej wchodzili:

Ilona Lewandowska – polonistka, konsultant Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Sieradzu,

Wiktor Baranowski – dyrektor Warckiego Centrum Kultury,

Olgierd Neyman– polonista, konsultant Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego

w Sieradzu.

 

Gratulujemy Emilce kolejnego sukcesu!

 

Opiekunem uczennicy była p. Justyna Pietrzak.

 

 

 


 

Kolejny sukces uczennicy SP4 w Wieluniu.

Miło nam poinformować o sukcesie naszej uczennicy – Mai Walczybok z kl. 8b, która w dniu 22 kwietnia 2022 roku zajęła I miejsce w etapie wojewódzkim XXIX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża w kategorii szkoła podstawowa. Uczennica będzie reprezentowała województwo łódzkie w etapie ogólnopolskim Olimpiady.

Celem olimpiady jest wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie oraz promowanie zdrowego stylu życia poprzez kształtowanie wśród uczniów postaw i zachowań prozdrowotnych. Na etapie wojewódzkim Olimpiady uczennica miała za zadanie przeprowadzenie akcji prozdrowotnej pt. „Woda jako niezbędny składnik do życia” oraz napisanie testu, który składał się z 40 pytań zamkniętych zarówno jednokrotnego, jak i wielokrotnego wyboru.

 

Serdecznie gratulujemy Mai  i życzymy dalszych sukcesów!

 

Opiekunem uczennicy była p. Milena Caban.

 

 

  

 


 

 


 

W dniu 22 kwietnia 2022r. w naszej szkole odbył się Powiatowy Turniej BRD. Jego celem 

są działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. Uczniowie rywalizowali w dwóch grupach wiekowych 10 -12 lat (rocznik 2010 i młodsi) i uczniowie szkół podstawowych (rocznik 2009 i starsi). Każdy uczestnik pisał test zawierający treści z przepisów BRD, wykonał jazdę w miasteczku ruchu drogowego oraz pokonał sprawnościowy tor przeszkód. Drużyna rozwiązywała zagadnienia z pierwszej pomocy przedmedycznej. Naszą szkołę reprezentowali: grupa młodsza - Oliwia Sójka, Aleksandra Pakuła, Wojciech Moczulewski oraz Kacper Lach; grupa starsza: Łukasz Sobieraj, Filip Sajna, Maksymilian Kostrzewa.

Obydwie drużyny odniosły duży sukces zajmując drugie miejsce w turnieju. Maksymilian uzyskał indywidualnie najlepszy wynik w grupie starszej i został nagrodzony rowerem.

 

Gratulujemy!

 

    

 

 

 

     

 

     

 

 

 

 

http://www.wielun.policja.gov.pl/ewi/informacje/71651,Eliminacje-powiatowe-Ogolnopolskiego-Turnieju-Bezpieczenstwa-w-Ruchu-Drogowym.html

 

https://www.radiozw.com.pl/wielun-turniej-bezpieczenstwa-w-ruchu-drogowym-wrocil-po-latach-zdjecia/

 


 

 


 

Światowy Dzień Zdrowia upamiętnia rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1948r. Obchodzony jest 7 kwietnia. Tegoroczne hasło Dnia to Our planet, ourhealth -

Nasza planeta, nasze zdrowie. Skupia ono globalną uwagę na pilnych działaniach, niezbędnych

do utrzymania w zdrowiu zarówno ludzi, jak i planety.

 

 

 


 

Sukces uczniów SP 4 w Wieluniu – tytuły LAURETATA I FINALISTY

Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego

 

Dnia 10.03.2022r. czworo uczniów naszej szkoły wzięło udział w finale Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego, który odbył się w Łodzi. Miło nam poinformować,

że Zuzanna Klemińska, uczennica kl. 8b, została LAUREATEM Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.

Opiekunem uczennicy była p. Justyna Pietrzak.

Ponadto troje uczniów uzyskało tytuł FINALISTY Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego

z Języka Polskiego. Wśród wyróżnionych są:

Jakub Klimas – uczeń kl. 8c

Zofia Pietrzak – uczennica kl. 8c

Opiekun: p. Anna Wolna

Maria Kruk – uczennica kl. 8b

Opiekun: p. Justyna Pietrzak

 

Laureatce i finalistom gratulujemy sukcesu!

 

 

 


W dniu 30.03.2022 r. w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury i Sportu w Wieluniu odbył się XX Jubileuszowy Turniej Młodych Chemików, który przygotowali i przeprowadzili uczestnicy zajęć koła młodych chemików prowadzonego przez Panią Elżbietę Wieloch Kostrzewę. W konkursie startowało osiem trzyosobowych drużyn, spośród których uczniowie z naszej szkoły

w składzie: Marta Józala z kl. 8c, Zuzanna Klemińska z kl. 8b oraz Adrian Kiełbasa z kl. 8a wywalczyli II miejsce. Serdecznie gratulujemy!Celem turnieju jest pobudzenie i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych młodzieży, a także rozwijanie ciekawych, często nietypowych, problemów z zakresu wiedzy chemicznej poznanej w szkole podstawowej.

 

 

 

 


 

22 marca Światowy Dzień Wody

 

22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody. To okazja nie tylko do świętowania

ale i do zastanowienia się nad tym ile i do czego zużywamy wodę? Czy wykorzystujemy ją

z rozwagą? Jakie ma ona znaczenie dla nas, roślin, zwierząt i całego ekosystemu. Warto abyśmy wszyscy docenili jej wartość i rolę w naszym życiu. Każdy z nas bez względu na dzień może rozpocząć działania zmierzające do jej oszczędzania i zachęcić do tego innych. W związku

ze Światowym Dniem Wody uczniowie z klas VII – VIII naszej szkoły zaprojektowali i wykonali plakaty oraz tworzyli hasła, które promują oszczędzanie wody w domu, szkole, mieście, a także

na całym świecie.

 

 

 


 

Nasza szkoła włączyła się w akcję #napomocUkrainie.

 

Zbieraliśmy aktualnie najbardziej potrzebne rzeczy: pościele, koce, środki opatrunkowe, artykuły spożywcze z dłuższym terminem ważności do spożycia oraz artykuły chemii gospodarczej.

Serdecznie dziękujemy dzieciom, rodzicom, nauczycielom za włożone serce w pomoc organizacji zbiórki darów dla uchodźców z Ukrainy!

Wszystkie dary zostały przekazane do punktu odbioru w Wieluniu przy ul. Królewskiej 1.

 

 

 

 

 


 

Ogólnopolska Sieć Edukacyjna (OSE) przypomina: Jak nie dać się nabrać

na fałszywe treści w internecie?

 

https://drive.google.com/file/d/1mlZPuGmug5-7YANNfnf2QQXmO0zoB48E/view?usp=sharing

 

 

 

 


 

 

 


Miło nam poinformować o sukcesie naszej uczennicy – Mai Walczybok z kl. 8b, która w dniu 3 marca 2022 roku zajęła I miejsce w rejonowym etapie XXIX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża w kategorii szkoła podstawowa. Uczennica będzie reprezentowała powiat wieluński w etapie okręgowym Olimpiady.

Celem olimpiady jest wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie oraz promowanie zdrowego stylu życia poprzez kształtowanie wśród uczniów postaw i zachowań prozdrowotnych. Ponadto pogłębianie wiedzy uczniów na temat zagrożeń zdrowotnych oraz sposobów ochrony zdrowia i dbałości o zdrowie. Inicjowanie i realizowanie przez młodzież działań promujących zdrowie w środowisku lokalnym.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

  

  

 


8 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. O bezpieczeństwie w sieci musimy pamiętać na co dzień a nie tylko od święta.

 

 

 

           

  

 

 


 

 

 

Informujemy, że w poniższym linku znajdują się

WEWNĘTRZNE PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA W OKRESIE PANDEMII COVID-19 

na terenie Szkoły Podstawowej  nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu

 

https://docs.google.com/document/d/1isYd8f2bHVlX4KAiVpzqpbn9Ch-TE_Xs/edit?usp=sharing&ouid=113717705857462226237&rtpof=true&sd=true

 

 Wytyczne MEiN, MZ i GIS  dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych obowiązujące

od 1 września 2021 r. znajdują się w linku poniżej:

 

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wytyczne-mein-mz-i-gis-dla-szkol-podstawowych-i-ponadpodstawowych-obowiazujace-od-1-wrzesnia-2021-r


W poniedziałek 7 lutego 2022 r. uczniowie kl. 4a i kl. 4b otrzymali nagrody książkowe – „Jak powstał Wieluń – Legenda” ufundowane przez Panią wiceburmistrz Wielunia Joannę Skotnicką – Fiuk. Upominki wręczono za udział w projekcie w języku angielskim – A postcard from Wieluń. Celem projektu było rozwijanie sprawności językowych oraz promocja rodzinnego miasta.
 
Dziękujemy i pozdrawiamy!
 
Thank You very much !

 


 

Miło nam poinformować o sukcesie naszej uczennicy – Emilii Grygowskiej z kl. 8b, która  zajęła

I miejsce w finałowym etapie drugiej edycji Konkursu „KSIĄŻKA MÓWI” organizowanego przez Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego wraz

z CRE WŁ w Piotrkowie Trybunalskim, Sieradzu, Skierniewicach i Łodzi, 

do którego zakwalifikowało się 20 uczniów ze szkół podstawowych województwa łódzkiego.
Przebieg konkursu miał formę bezpośredniego kontaktu na odległość
z wykorzystaniem zdalnej platformy. Poszczególne wystąpienia oceniało jury, w którego skład wchodzili nauczyciele bibliotekarze z CRE WŁ organizujących konkurs: Pani Sylwia Kubicka (Biblioteka Pedagogiczna w Piotrkowie Trybunalskim), Pani Elżbieta Kowalska (Biblioteka Pedagogiczna w Sieradzu), Pani Iwona Szwed (Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach), Pani Mariola Soboń (Wojewódzka Biblioteka Pedagogicznaw Łodzi) oraz Pani Kinga Zdunek

z Departamentu Kultury i Edukacji UM WŁ . Obradom przewodniczył Pan Krzysztof Wach – aktor Teatru im. Jaracza w Łodzi, który ponadto swoim występem artystycznym uatrakcyjnił spotkanie.

Prezentacje wierszy K. K. Baczyńskiego przez uczestników bardzo wysoko oceniła Komisja konkursowa i po wnikliwej analizie przyznała Tytuł Laureata Konkursu Wojewódzkiego „KSIĄŻKA MÓWI” Emilii Grygowskiej – uczennicy Szkoły Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu.

Opiekunem laureatki była p. Justyna Pietrzak.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

 

 


14 stycznia 2022 roku odbył się etap szkolny XXIX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża. Do rywalizacji przystąpiło 34 uczniów

z klas VII, VIII Szkoły Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu. Test, który pisali uczestnicy składał się z 20 pytań. Celem olimpiady jest wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie oraz promowanie zdrowego stylu życia poprzez kształtowanie wśród uczniów postaw i zachowań prozdrowotnych. Ponadto pogłębianie wiedzy uczniów na temat zagrożeń zdrowotnych oraz sposobów ochrony zdrowia i dbałości o zdrowie. Inicjowanie

i realizowanie przez młodzież działań promujących zdrowie w środowisku lokalnym. Do etapu rejonowego, który odbędzie się 3 marca 2022 roku zakwalifikowała się uczennica klasy VIII b: Maja Walczybok.

 

Serdecznie gratulujemy!

 

 

 

 

 

 


W dniu 12.01.22 r. uczniowie klasy I a uczestniczyli w spotkaniu z opiekunem SKO, które odbyło się w PKO BP. Pani Zdzisława Krawczyk opowiedziała o pracy banku oraz zachęcała dzieci do oszczędzania swoich pieniążków. Pokazała również, jak działają bankomaty

i wpłatomaty. Na pamiątkę uczniowie otrzymali opaski odblaskowe z logo SKO.

 

 

 


We wtorek 11.01.2022 r. odbyło się podsumowanie konkursu na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową z życzeniami w języku niemieckim i angielskim.
Konkurs miał na celu rozwijanie różnych sprawności językowych, w tym pisanie krótkich form językowych oraz promowanie nauki języka obcego. Organizatorkami konkursu były: p. Anna Wielgosińska, p. Justyna Kowalczyk oraz p. Filomena Adamczyk.
Laureaci konkursu oraz wyróżnienia: 1. miejsce Bartosz Wielgosiński kl. 7c; 2. miejsce Maja Sokolak kl.8c; 3. miejsce Michał Podeszwa kl. 8d. Wyróżnienia: Nadia Aleksandrowicz kl. 7a, Zuzanna Kamińska kl. 8 d.
 
Gratulujemy !!
 
 

 


Podsumowanie akcji charytatywnej "Kup pan szczotkę". Dziękujemy za udział.

 

 


 

 

 


 

 

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia cała społeczność szkolna życzy wszystkim wielu głębokich i radosnych przeżyć, wewnętrznego spokoju, zdrowia, miłości i nadziei.

 


 

Wewnątrzszkolny Konkurs wiedzy ekologicznej

 

„Żyj z przyrodą w zgodzie”

30 listopada 2021 roku w Szkole Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu odbył się pierwszy etap Wewnątrzszkolnego Konkursu wiedzy ekologicznej „Żyj z przyrodą w zgodzie”

dla uczniów klas VII - VIII szkoły podstawowej. Do rywalizacji przystąpiło 27 uczestników z klas VII – VIII. Test, który pisali uczniowie składał się z 20 pytań testowych. Do drugiego etapu konkursu ekologicznego, który odbył się 14 grudnia 2021 roku zakwalifikowało się sześć osób: Rozalia Słaby (8c), Zuzanna Kamińska (8d), Anna Chylicka (8d), Michał Podeszwa (8d), Kacper Jasicki (7b) oraz Alan Placek (8d). Drugi etap składał się z czterech rund: I runda: Zestawy pytań dla drużyn; II runda: Co symbolizują przedstawione znaki ekologiczne?; III runda: Kalambury;

IV runda: Odczytanie tekstów ekologicznych.      

W konkursie „Żyj z przyrodą w zgodzie” zwyciężyli uczniowie klasy VIII d: Michał Podeszwa oraz Alan Placek. II miejsce zajęli uczennica klasy VIII c – Rozalia Słaby i Kacper Jasicki- uczeń klasy VII b. Natomiast III miejsce w konkursie szkolnym przypadło Annie Chylickiej

oraz Zuzannie Kamińskiej. Ponadto wszyscy uczestnicy drugiego etapu otrzymali książki

oraz dyplomy.

 

 

 

 

 


W dniach 3.12.2021 roku do 10.12.2021 roku szkoła uczestniczyła w akcji Szkolnego Koła PCK

„I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚW. MIKOŁAJEM”, w ramach której zbieraliśmy dary do paczek świątecznych dla najbiedniejszych dzieci. Uczniowie przynosili wiele artykułów żywnościowych

z długim terminem ważności, np. olej, cukier, galaretki itp., ale głównie SŁODYCZE.
W ramach powyższej akcji przygotowaliśmy 26 paczek świątecznych. Otrzymali je uczniowie

z naszej szkoły, z rodzin najbardziej potrzebujących pomocy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom za zaangażowanie w akcję „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚW. MIKOŁAJEM”.

 

 

 

 

 

 


 

Uczniowie klasy Ia zdobywali nowe doświadczenie. Teatrzyk cieni w ich wykonaniu  przyniósł  wiele radości.

 

 


 6 grudnia w naszej szkole odbył się Mikołajkowy Kiermasz Słodkości, podczas którego uczniowie mieli możliwość i okazję zakupić mikołajkowe czapeczki i słodycze.

Organizatorem kiermaszu byli opiekunowie i członkowie SKO.

 

    

 

 


Szkolne koło wolontariatu organizuje zbiórkę past i szczoteczek do zębów dla dzieci z krajów misyjnych. Zebrane rzeczy będą przekazane dla FUNDACJI POMOCY HUMANITARNEJ REDEMPTORIS MISSIO w Poznaniu, a stamtąd zostaną wysłane do Afryki.

Będzie to nasz świąteczny prezent.

 

 


 

I oraz IV miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy HIV/AIDS i STD

„Włączmy się do wspólnego działania – razem przeciw AIDS”

 

19 października 2021 roku odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy HIV/AIDS i STD „Włączmy się do wspólnego działania – razem przeciw AIDS”, organizowanego przez Łódzki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża, przy współpracy Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz Fundacji Edukacji Zdrowotnej „Lepsze Jutro”,

pod patronatem honorowym Wojewody Łódzkiego i Marszałka Województwa Łódzkiego.

Do rywalizacji przystąpiło 16 osób z klas VIII Szkoły Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi

w Wieluniu. Test, który pisali uczestnicy składał się z 20 pytań (otwartych i zamkniętych).

Na rozwiązanie zadania uczniowie mieli 30 minut. Celem konkursu jest wzrost wiedzy wśród młodzieży dotyczącej zagrożeń związanych z ryzykownymi zachowaniami oraz promocja dobrych zachowań prozdrowotnych w tym profilaktyka HIV/AIDS oraz innych chorób przenoszonych drogą płciową.

Do etapu wojewódzkiego, który odbył się 1 grudnia 2021 roku zakwalifikowały się dwie uczennice: Maria Grajnert oraz Emilia Grygowska. W etapie wojewódzkim wzięło udział 33 uczniów. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu zawierającego 60 pytań.

Na rozwiązanie tego zadania uczniowie mieli 60 minut. Następnie doradca okołotestowy w zakresie HIV/AIDS Pan Łukasz Tucki zaprezentował wykład nt. „Funkcjonowanie Punktów Konsultacyjno-Diagnostycznych. Testowanie - dlaczego warto?”. Później nastąpiło podsumowanie konkursu i jego uroczyste zakończenie.

Uczennica Emilia Grygowska z klasy VIII b podczas etapu wojewódzkiego zajęła I miejsce

w powyższym konkursie i w nagrodę otrzymała statuetkę, dyplom, nagrodę pieniężną w wysokości 500 złotych oraz komplet gadżetów.

Natomiast uczennica Maria Grajnert z klasy VIII b podczas etapu wojewódzkiego zajęła IV miejsce i otrzymała statuetkę, dyplom, nagrodę pieniężną w wysokości 200 złotych oraz komplet gadżetów.

Bardzo dziękujemy za pracę włożoną w przygotowanie się do konkursu. Liczymy na to,

że zaangażowanie i zdobyta wiedza zaowocują w przyszłości w zdrowe życie, pełne przemyślanych

i bezpiecznych zachowań.

Opiekunem uczennic była p. M. Caban

Gratulujemy!

 

 

   

 


 

 25 listopada to Dzień Pluszowego Misia.

W tym dniu naszej szkole zagościły misie a chętni uczniowie przyszli do szkoły w piżamie.

 

 


24 listopada MLKS Wieluń zorganizował Mistrzostwa Gminy w kolarstwie. Reprezentacja  naszej szkoły zajęła II miejsce w kategorii żak. Reprezentacja wystąpiła w składzie: Buczek Nikodem, Tokarski Marcel, Pająk Julia, Graczyk Aleksandra.

Nagrodę dla najlepszego zawodnika w swojej kategorii otrzymał Marcel Tokarski. 

Opiekunem zespołu był p. Tomasz Derbis.

Gratulujemy!

 

 

 


 
Reprezentacja SP4 w Wieluniu zajęła II miejsce w Finale Województwa w piłce ręcznej chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Łodzi.
 
Reprezentacja naszej szkoły zwyciężyła w kolejnych meczach grupowych
SP 4 Wieluń- SP Parzęczew 15:3 SP4 Wieluń - SP 9 Skierniewice 14:5. Niestety w meczu
o I miejsce musieliśmy uznać wyższość przeciwnika: SP4 Wieluń - SP16 Piotrków Trybunalski 6:17. Szkołę reprezentowali: Grajnert Mateusz, Kozłowski Bartosz, Kwaśniewski Bartosz, Gajda Michał, Małolepszy Bartosz, Szczepaniak Michał, Wierzbicki Stanisław, Żóraw Arkadiusz, Kokociński Giovanni.
 
Opiekunem był p. Tomasz Derbis.
 
Gratulujemy!!!
 
 
 

 
I miejsce w Półfinale Wojewódzkim w piłce ręcznej chłopców
w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Białej.
 
Reprezentacja naszej szkoły zwyciężyła w kolejnych meczach grupowych: SP 4 - SP 7 Zduńska Wola 11:7, SP4 - SP Zalesie 14:0.
W meczu o I miejsce SP 4 pokonuje SP Wieruszów 10:2
Szkołę reprezentowali: Grajnert Mateusz, Kozłowski Bartosz, Kwaśniewski Bartosz, Gajda Michał, Małolepszy Bartosz, Skrzypecki Antoni, Szczepaniak Michał, Wierzbicki Stanisław, Żóraw Arkadiusz, Kokociński Giovanni.
Opiekunem drużyny był p. Tomasz Derbis.
 
Serdecznie gratulujemy!
 

 


16 listopada w szkole odbył się apel z okazji Święta Niepodległości.

 

 

 


 

W dniu 13 listopada w hali w Wieluniu został rozegrany pierwszy z dwóch turniejów piłki nożnej dla klas I-III "Wieluńskie Igrzyska Sportowe". W turnieju brało udział 7 zespołów z Gminy Wieluń. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym. Nasz zespół w składzie: Aleksander Gonera, Iwo Ślusarski, Piotr Zuzewicz, Bartosz Tarnowski, Nikodem Szeląg, Filip Szewczyk, Adam Rystok, Jan Gruszczyński, Franciszek Haliżak, Stanisław Podyma zajął I miejsce, wygrywając wszystkie mecze. 4 grudnia odbędą się mecze rewanżowe. Serdecznie gratulujemy sukcesu, trzymamy kciuki

i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach.

 

Opiekunem grupy była p. Wiola Podyma.

 

 

 


 

10 listopada przystąpiliśmy do akcji  "Szkoła Do Hymnu 2021"

 

     

 

 

   

 

  

 

  

 

  

 


I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w piłce ręcznej chłopców

w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Białej.

Reprezentacja naszej szkoły zwyciężyła w kolejnych meczach: SP 4- SP Mokrsko 20:2,

SP 4 - SP Biała 16:2, SP 4 - SP Bieniądzice 30:0. Szkołę reprezentowali: Grajnert Mateusz, Kozłowski Bartosz, Kwaśniewski Bartosz, Gajda Michał, Małolepszy Bartosz, Skrzypecki Antoni, Szczepaniak Michał, Wierzbicki Stanisław, Żóraw Arkadiusz, Krzywda Paweł, Kokociński Giovanni.

Drużyna będzie reprezentować powiat wieluński w półfinale wojewódzkim.

Opiekunem drużyny był p. Tomasz Derbis

Gratulujemy!

 

 


Dzień 8 listopada jest Dniem Zdrowego Jedzenia i Gotowania, w związku z tym uczniowie klas Ia
i I b przygotowali samodzielnie zdrowy posiłek, który wspólnie spożyli podczas klasowego śniadania. Dzieci pamiętały, aby na ich kanapkach nie zabrakło dodatków takich jak: jajka, warzywa, kiełki itp.
Przed przystąpieniem do przygotowania śniadania, uczniowie nie zapomnieli o umyciu rąk. Dzisiejsza akcja była również okazją do rozmowy na temat zasad zdrowego odżywiania się
z wykorzystaniem piramidy żywienia.
 
 

          

 

        

 

 


W dwie soboty: 23 października i 6 listopada w Hali Sportowej w Wieluniu odbyły się Wieluńskie Igrzyska Sportowe w piłce siatkowej klas V i VI. Nasza szkoła zajęła wysokie III miejsce na 6 grających drużyn – gratulacje . Oto skład drużyny SP 4 : Zosia Lekki, Łukasz Sobieraj, Igor Kowalski, Dawid Ciężki, Jakub Wolnicki, Filip Duda, Jacek Kaczmarek, Szymon Kasprzak. Opiekunami drużyny byli: Wanda Lewik i Robert Duda.

 

 

 


Uczniowie klas Ia i Ib w czasie wycieczki do Muzeum Ziemi Wieluńskiej zwiedzili wystawę pt. „Dzieje pszczelarstwa” oraz brali udział w warsztatach. Każdy uczestnik dowiedział się różnych ciekawostek z życia pszczół i miał okazję degustować smak miodów oraz samodzielnie wykonać świecę z naturalnego wosku pszczelego.

 

  

 


 

 


4 listopada sztafety pływackie dziewcząt i chłopców reprezentacji naszej szkoły zajęły

II miejsca w Półfinale Wojewódzkim w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Sieradzu.

 

W zawodach wzięli udział: Maja Adamczyk, Aleksandra Buda, Marta Grabczak, Maria Niciejewska, Nina Pobudejska, Rozalia Słaby,  Marika Sołtysiak, Mikhailo Andreichuk,  Jakub Klimas, Michał Gajda,  Antoni Skrzypecki,  Leon Słaby,  Arkadiusz Żóraw, Bartosz Kozłowski.. 

 

Gratulujemy!

 

 


 


Uczniowie klasy Ic i IIb uczestniczyli w Miejskiej i Gminnej Bibliotece w Wieluniu w spotkaniu z autorką książki ,,Jak powstał Wieluń", Panią Joanną Gradowską. Podczas spotkania poznali ciekawą legendę o powstaniu naszego miasta oraz wykonali piękne prace plastyczne.

 

 

    

 

 

 


3 listopada 2021 r. odbyło się uroczyste Pasowanie na Świetlika. Aby zostać członkiem grupy świetlicowej, wychowankowie musieli wykazać się różnymi sprawnościami. Jedno z zadań polegało na zaśpiewaniu piosenki przy akompaniamencie marakasów, tamburyna, drewienek

i kastanietów. Ponadto pierwszoklasiści musieli odgadnąć zagadki ukryte w liściach drzew przypiętych do tablicy oraz wziąć udział w jesiennym quizie. Po zaliczeniu wszystkich zadań pani dyrektor Małgorzata Żuchowska dokonała uroczystego pasowania. Na koniec uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, drobne prezenty i owoce. Te wyjątkowe chwile zostały uwiecznione

na wspólnym zdjęciu.

 

   

 

 

 

 

 


 

3 listopada w szkole gościliśmy pszczelarza - pana Andrzeja Chrzanowskiego. Gość poprowadził
w kl. IIIa i IIIb ciekawe zajęcia. Przedstawił nam swoją pszczelą rodzinę i jej dom- ul. Poznaliśmy pracę bartnika i skosztowaliśmy pysznego rzepakowego miodu. 
Jeszcze bardziej będziemy szanować te małe, bardzo pracowite i pożyteczne owady. Wiele radości sprawiły nam te kształcące warsztaty.
Projekt „Pszczoły i miód Made in Wieluń” jest realizowany przez Fundację Made in Wieluń. „Zadanie finansowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego »ŁÓDZKIE NA PLUS« na 2021 rok”.
Dziękujemy!
 
   
 
 

 


Sukces szkolnych sztafet pływackich

 

27 października 2021r. w Wieluniu odbyły się powiatowe zawody w pływaniu. Reprezentacja szkoły dziewcząt i chłopców zajęła I miejsce i wywalczyła awans do półfinału województwa.

W zawodach wzięli udział: Maja Adamczyk, Aleksandra Buda, Marta Grabczak, Maria Niciejewska, Nina Pobudejska, Rozalia Słaby,  Mikhailo Andreichuk,  Jakub Klimas, Michał Gajda,  Antoni Skrzypecki,  Leon Słaby,  Arkadiusz Żóraw. 

Opiekunami zespołów byli: p. Tomasz Derbis i p. Robert Duda.

 

Gratulujemy!

 

 

 


 

Miło nam poinformować, że Ania Chylicka - uczennica klasy 8d została laureatką konkursu historycznego   „Ku wolności” z cyklu „Historia może być ciekawa”. Konkurs zorganizowany został przez: Okręty podwodne świata, wydawnictwo Rebis oraz Zespół Szkół Ekonomicznych

w Ostrowie Wielkopolskim.

Opiekunem laureatki był Grzegorz Kucharski.

 

GRATULUJEMY !!!!!

 

 


 

Dnia 25.10.2021 r. uczniowie kl. VIIIb, Emilia Grygowska i Bartosz Kozłowski, wzięli udział

w Wojewódzkim Konkursie Pięknego Czytania "KSIĄŻKA MÓWI", który odbył się

w Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Sieradzu (Etap Rejonowy). Celem konkursu jest rozwijanie czytelnictwa poprzez poznanie i upowszechnianie twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Spośród 35 uczestników konkursu Komisja Rejonowa w Sieradzu wyłoniła

5 laureatów, którzy zostali zakwalifikowani do Etapu Wojewódzkiego.

Wśród wyróżnionych laureatów znalazła się nasza uczennica - Emilia Grygowska.

Uczniów do konkursu przygotowywała p. Justyna Pietrzak.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów 


 

 


W dniu 20 października 2021 r. odbyło się Ślubowanie Klas Pierwszych 

"Jesteśmy już uczniami".

Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały piosenki i wiersze o tematyce szkolnej

i patriotycznej. Aktu pasowania na ucznia dokonała Pani Dyrektor Małgorzata Żuchowska,

a pamiątkowe dyplomy wręczyła Pani Wicedyrektor Agnieszka Madziara. Zaproszeni goście uświetnili przyjęcie pierwszaków do grona społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Królowej Jadwigi. Gratulujemy i życzymy pierwszoklasistom entuzjazmu oraz wytrwałości

w odkrywaniu tajemnic otaczającego ich świata!

Wychowawcy dziękują Rodzicom uczniów klas pierwszych za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości ślubowania.       

 


 

PAMIĘTAMY

W dniu 18.10.2021 r. na lekcji etyki uczniowie kl. VII i VIII zapalili znicze na grobach nauczycieli, którzy uczyli w naszej szkole. Celem tej inicjatywy jest pogłębienie wiedzy nt. własnej szkoły oraz ukazanie wzorców pamięci o nauczycielach, którzy przez wiele lat tworzyli społeczność szkolną

i rozsławiali dobre  imię naszej szkoły.

Tradycyjne  "światełko" zostało zapalone na grobie nauczyciela języka polskiego - Wiktora, Andrzeja Brysia i Jadwigi Góreckiej - siostry Stanisławy, która przez wiele lat uczyła w naszej szkole religii, zaczynając pracę w SP 1 w Wieluniu, a kończąc edukację uczniów w SP 4

w Wieluniu.

 

    


 

Bierzemy udział w Europejskim Tygodniu Kodowania,

który trwa w dniach 9 - 24 października 2021r.

 

 

 

    

 

 

 

 

 


W dniach 14-17.10.2021r uczniowie naszej szkoły brali udział w konsultacjach wojewódzkich Ośrodków Szkolenia Piłki Ręcznej w Kleszczowie. Uczniowie biorący udział w konsultacji szkoleniowej to:
Grajnert Mateusz, Kowalik Kamil, Małolepszy Bartosz, Wierzbicki Stanisław, Skrzypecki Antoni, Żóraw Arkadiusz. Plan zajęć wypełniony jest zajęciami treningowymi na hali sportowej, testami, zajęciami z dietetykiem, relaksem w Solpark w Kleszczowie.

Opiekunem grupy był p.Tomasz Derbis.

 

 

 

 

 


 

16 października obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Głodem. Pod tym hasłem Polski Czerwony Krzyż przeprowadza zbiórki charytatywne. W ramach powyższej akcji, która została przeprowadzona w naszej szkole od 23.09.2021 do 08.10.2021 roku Szkolne Koło PCK  zbierało pieniądze do puszek podczas kwesty.

Mamy nadzieję, że zebrane w ten sposób fundusze pozwolą na zakup artykułów spożywczych i tym samym wsparcie najbardziej potrzebujących rodzin.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w powyższą akcję.

 

 

 

 


13 października w czasie apelu uczniowie złożyli życzenia i podziękowania nauczycielom z okazji ich święta. Klasy: IIIb, Ia i Ib zaprezentowały swoje talenty muzyczne. Nie zabrakło także wierszy i pięknych, mądrych myśli, niosących głębokie przesłanie. Uroczystość poprowadzili uczniowie kl. VIIId. Pięknym podsumowaniem był występ uczennicy kl. VIIIb- Marysi Grajnert. 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Nauka kodowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom. Dołączyliśmy do miliona organizatorów i uczestników.


 
W czwartek, 7 października 2021 r., odbyło się uroczyste otwarcie punktu dydaktycznego
przy Szkole Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu, w którym udział wzięli zaproszeni goście: Joanna Skotnicka – Fiuk, zastępca Burmistrza Wielunia, Cezariusz Mostowski, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi z siedzibą w Sieradzu, Magdalena Majkowska, Sekretarz Miasta, Robert Duda, radny Rady Miejskiej w Wieluniu, Zarząd Rady Rodziców
z przewodniczącą Patrycją Fiertek – Gonerą, Kinga Kołodziej, przewodnicząca Rady Rodziców ubiegłej kadencji.
Całkowity koszt zadania wyniósł 60 150 zł. W ramach konkursu z dziedziny Edukacja Ekologiczna pod hasłem „Nasze Ekologiczne Pracownie” placówka otrzymała dofinansowanie
z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w wysokości
50 000 zł., pozostałe środki to wkład własny Gminy Wieluń.
Autorem projektu architektonicznego jest Jakub Kula, obecnie uczeń IV klasy Technikum Architektury Krajobrazu Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu. A autorką całego projektu - pani Elżbieta Klimas, nauczycielka biologii z naszej szkoły.

 

 

 

 

 


 
"Czasem się wielkie serca leczą - maleńką rzeczą..."
 
 
Jan Sztaudynger
 
My swoje serca otwieramy na potrzeby innych.
 

 


5 października Samorząd Uczniowski wraz z nauczycielami wf zorganizował

Szkolny Turniej Piłki Halowej z okazji Dnia Chłopaka

 

 

 

 

 

 


 W ramach obchodów XI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia uczniowie naszej szkoły

od tygodnia utrwalali znajomość tabliczki mnożenia. Działania matematyczne widniały w wielu miejscach w szkole, a uczniowie, w dni poprzedzające finał piątkowy, w czasie przerw i na lekcjach matematyki mieli możliwość ich przypomnienia. 1.10.2021r. nauczyciele matematyki, z pomocą uczniów przeprowadzili w klasach egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia. Uczniowie klas młodszych rozwiązywali też ciekawe łamigłówki i zadania, a następnie poszukiwali ukrytych

w różnych miejscach naszej szkoły działań. Musieli wykazać się nie tylko spostrzegawczością,

ale również sprawnością rachunkową. Zabawa połączona z nauką była wspaniała. W akcji wzięły udział klasy III- VIII. Wszyscy chętni uczniowie mogli uzyskać Certyfikat Experta Tabliczki Mnożenia.

 

 


 

24 września 2021r.,  po krótkiej kampanii wyborczej, odbyły się wybory

do Zarządu Samorządu Szkolnego.

W jej efekcie przewodniczącą szkoły została Maja Adamczyk,

zastępcą Kuba Sandak,

sekretarz/skarbnikiem Laura Woźniak.

Gratulujemy

 

 

 

 

 


Klasy VIII d i VIII a w stolicy

 

22 września klasy VIII wyjechały na dwudniową wycieczkę do Warszawy. W programie zwiedzania nie zabrakło zabytków, opowieści o historii, spacerów wśród zieleni, widoku drapaczy chmur

i niezwykłych sportowych emocji.

MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

Zwiedziliśmy jedno z najciekawszych warszawskich muzeów. To tutaj w nowatorski sposób,

z wykorzystaniem interaktywnych ekspozycji utrwalono historię Polaków walczących w Powstaniu Warszawskim. 

PLAC ZAMKOWY I OGRODY ZAMKOWE

 Obowiązkowym punktem wycieczki do stolicy był oczywiście Plac Zamkowyze słynną Kolumną Zygmunta III Wazy. Odwiedziliśmy również oazę zieleni w sercu Warszawy, którą stanowią Ogrody Zamku Królewskiego. To wymarzone miejsce odpoczynku z jednej strony otoczone jest majestatyczną bryłą Zamku, z drugiej otwiera się na piękną panoramę doliny Wisły, tworząc czarującą przestrzeń.

POMNIK MAŁEGO POWSTAŃCA

Podczas spaceru ulicą Podwale zatrzymaliśmy się przy Pomniku Małego Powstańca, który jest symbolem walecznej Warszawy.  To jeden z najbardziej popularnych a zarazem wzruszających

i niezwykłych pomników, jakie istnieją współcześnie w stolicy Polski.

PAŁAC PREZYDENCKI

Zatrzymaliśmy się również przed Pałacem Prezydenckim, przed którym znajduje się okazały pomnik księcia Józefa Poniatowskiego. Podeszliśmy do pomnika najbardziej znanego polskiego wieszcza, Adama Mickiewicza, a także usiedliśmy na ławce grającej muzykę Fryderyka Chopina.

WARSZAWSKA STARÓWKA

Byliśmy również z wizytą na warszawskiej Starówce. Przed wojną była ona jedną
z najpiękniejszych w Europie. Budynki zostały wiernie odtworzone, dlatego spacerując tu ciężko wyobrazić sobie skalę zniszczeń sprzed ponad 60 lat. Na rynku zobaczyliśmy znany pomnik Syrenki – symbolu stolicy. Mieliśmy również okazję wysłuchać dźwięków katarynki.

ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE

Piękna pogoda dopisała nam podczas zwiedzania Łazienek Królewskich. Ten rozległy park to ulubione miejsce warszawiaków na długie spacery, gdzie wśród przepięknej przyrody i architektury mogą odpocząć od zgiełku miasta. W jego sercu ukryta jest letnia rezydencja ostatniego króla Polski – Stanisława Augusta Poniatowskiego. Na terenie Łazienek zobaczyliśmy także amfiteatr, teatr dworski, Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa oraz liczne wolnostojące rzeźby. Podziwialiśmy pomnik Fryderyka Chopina i Henryka Sienkiewicza. Atrakcją parku  były też wiewiórki, pawie i łabędzie, które chętnie pozowały do zdjęć.

MUZEUM ŚWIAT ILUZJI

W samym centrum stolicy odwiedziliśmy Muzeum Świat Iluzji. Mogliśmy tam odbyć podróż

po świecie pozorów, złudzeń i paradoksów.

STADION NARODOWY

Podczas zwiedzania Warszawy nie zabrakło piłkarskich emocji. Zwiedziliśmy zakamarki Stadionu Narodowego. Zasiedliśmy na trybunach, zobaczyliśmy na własne oczy strefę zawodniczą, szatnie, pomieszczenia odnowy biologicznej. Mogliśmy również wejść do centrum prasowego.

LOTNISKO CHOPINA

Ostatnim punktem na trasie naszej wycieczki był największy port lotniczy w Polsce.
Z tarasu widokowego rozciągał się widok na płytę lotniska i pole wzlotów. Przez chwilę obserwowaliśmy starty i lądowania samolotów.

 

Wycieczka do Warszawy dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

W dniach 13 września – 24 września 2021 roku członkowie Szkolnego Koła PCK

włączyli się do zbiórki Szkolna akcja „Żak”. Polegała ona na zbieraniu zeszytówi artykułów szkolnych dla potrzebujących. Akcja ta przyniosła szeroki odzew wśród dzieci. W ramach powyższej akcji przygotowaliśmy 17 paczek z wyprawkami. Otrzymali je uczniowie z rodzin najbardziej potrzebujących pomocy.

 

     


 

 


21 września na terenie szkoły odbyła się próbna ewakuacja.

 

      

      

 

   


17.09.2021 r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję zapoznać się z wystawą, która upamiętniała 82 rocznicę ataku ZSRS na Polskę. Agresja była wynikiem porozumienia III Rzeszy

ze Związkiem Sowieckim  (traktat Ribbentrop - Mołotow) i dała początek okupacji ziem polskich, która przyniosła naszemu krajowi olbrzymie straty w ludziach i straty materialne.

Na wystawie upamiętniono również nasze miasto, które w wyniku bombardowania w dniu 1.09.1939 roku zostało bardzo mocno zniszczone.

 

 


17 września uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej włączyli się

w ogólnopolską akcję "Sprzątanie świata".

 

 


14 września uczniowie klasy IVc wzięli udział w wycieczce integracyjnej do Strobina.

 

      

 

 

 

 


 

1 września 2021r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.

Wszyscy mamy nadzieje, że  będzie to spokojny rok.

 

 

 

 

Gminne rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

 

         O godz. 4.40 w Wieluniu zabrzmiały syreny alarmowe upamiętniające ofiary bombardowania miasta, które jest nazywane „polską Guernicą”. Następnie zabił dzwon przekazany miastu przez Prezydenta RP w 2019 r. W dniu 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej Prezydent Andrzej Duda mówił, że Wieluń jest symbolem terroru wojennego, okrucieństwa, złamania zasad, Wieluń jest symbolem tamtej wojny dla Polaków. Podkreślił, że tamten świt, który wstawał 82 lata temu, to był dzień, który witał mieszkańców Wielunia i Polaków już w zupełnie innej rzeczywistości – rzeczywistości utraty wolności, ale przede wszystkim rzeczywistości okupacji, grozy, cierpienia, utraty życia. Akcentował  też, że jesteśmy z tego dumni,

że się nie ugięliśmy, że było polskie państwo podziemne, że trwał opór,  a później walka

o wyzwolenie Polski, że nigdy się nie zatrzymaliśmy i nigdy się do końca nie poddaliśmy.

      W tym patriotycznym nastroju miała, też miejsce Gminna Inauguracja Roku Szkolnego 2021/2022, która odbyła się w Szkole Podstawowej w Rudzie, uświetniona obecnością pocztów sztandarowych nadających uroczystości podniosłego charakteru.

        Poczet Sztandarowy Szkoły Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu w składzie: Michał Podeszwa, Adrian Kiełbasa, Sandra Żywiczyńska, Marta Grabczak, Zofia Idasiak, Chuć Lena godnie reprezentował społeczność Naszej placówki również podczas uroczystej mszy świętej na fundamentach kościoła farnego w Wieluniu o godz. 17.00 pod przewodnictwem metropolity częstochowskiego abpa Wacława Depo. Msza jest stałym punktem w programie wieluńskich obchodów rocznicy wybuchu II wojny światowej.

 

Opiekunami uczniów byli: Grzegorz Kucharski, Paweł Olejnik, Cezary Wróbel.

 

 

 


 

Licznik odwiedzin

1421786
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
199
323
4727
1410238
21636
23031
1421786

Your IP: 3.91.176.3
2024-03-29 06:02

We have 9 guests and no members online

Najczęściej czytane