Godło Polski Królowa Jadwiga


Polsko – niemiecka wymiana młodzieży

 

W dniach 4-8 czerwca mogliśmy cieszyć się wizytą gości z Niemiec, którzy spędzili w naszym mieście tydzień pełen wrażeń. Grupa z Niemiec przyjechała w poniedziałkowe popołudnie. Każdy dzień przepełniony był różnymi atrakcjami. Wtorek był dniem zacieśniania więzi i poznawania naszego miasta. Przewodnikiem po Wieluniu była nasza uczennica Martyna Zarzycka. Kolejne atrakcje czekały na naszych gości w szkole. Zaczęło się od wspólnego tańca, poczęstunek, następnie koncert w wykonaniu naszych uczniów. Na zakończenie nauczyliśmy naszych niemieckich przyjaciół piosenki po polsku - był to skrócony kurs języka polskiego. W środę wybraliśmy się na wycieczkę do Wrocławia. Zmagaliśmy się tu z różnymi zagadkami w "Escape room-ie", następnie podziwialiśmy atrakcje miasta. Czwartek to czas relaksu na łonie natury. Najpierw spacer nad rzekę, a później zajęcia artystyczne. Nie mogło też zabraknąć wspólnego grillowania. W piątek zaprosiliśmy naszych gości do zwiedzenia jednej z największych fabryk świec na świecie. Na zakończenie udaliśmy się na wspólny posiłek i podzieliliśmy się refleksjami dotyczącymi minionego tygodnia. Z niecierpliwością czekamy na rewizytę, która odbędzie się w październiku. Wymiana mogła się odbyć dzięki finansowemu wsparciu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Zdjęcia1, zdjęcia2, zdjęcia3, zdjęcia4, zdjęcia5

Licznik odwiedzin

1312400
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
182
512
2583
1301923
182
24399
1312400

Your IP: 34.229.63.28
2023-12-01 23:35

We have 2 guests and no members online

Najczęściej czytane