Godło Polski Królowa Jadwiga

29 września obchodzony był Dzień Głośnego Czytania. My czytaliśmy

w poniedziałek, 30 września.

 

     

 


 


Nasza szkoła wygrała mobilną pracownię komputerową!

 

Z wielką radością informujemy, że zostaliśmy nagrodzeni w Ogólnopolskim Konkursie #OSEwyzwanie. Nasza szkoła wygrała mobilną pracownię komputerową. Konkurs był wieloetapowy. Przystępując do niego należało spełnić kilka warunków, między innymi: zgłosić szkołę do projektu OSE, do programu mLegitymacja, wykonać pracę plastyczną pt. „Smart szkoła”, zgłosić nauczyciela do #OSEhero oraz zaplanować udział w CodeWeek 2019. Do konkursu zgłosiło się 1606 szkół z całej Polski. Komisja konkursowa przyznała 764 nagrody, w tym 36

z województwa łódzkiego. Wśród tych szkół znalazła się Szkoła Podstawowa nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu.

Po zgłoszeniu szkoły do konkursu przez p. Dyrektor Małgorzatę Żuchowską oraz po podpisaniu porozumienia pomiędzy Ministerstwem Cyfryzacji a szkołą, umożliwiającego korzystanie

z mLegitymacji, przystąpiliśmy do realizacji kolejnych zdań. Nad ich przebiegiem czuwali:

p. Aleksandra Bura, p. Izabela Reczkin – Gagatek. Wkrótce przed nami Code Week i wówczas zaplanowane zadania podejmą także p. Beata Bandera i p. Beata Kowalczyk oraz wszyscy nauczyciele.

Dziękujemy wszystkim za współpracę, wsparcie i zaangażowanie.

 

Szczególnie serdecznie dziękujemy uczniom, którzy wykonali prace plastyczne. Do konkursu ostatecznie została zgłoszona praca Julii Kowal, ucz. kl. VIIb.

 

Gratulujemy Julii i serdecznie dziękujemy!

 

Jesteśmy przekonani, że nowa pracownia mobilna uatrakcyjni zajęcia i przyczyni się do lepszego rozwijania uzdolnień i zainteresowań naszych uczniów.

 

 


 

 

 


20 września uczniowie klas piątych wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę do Biskupina. Tam oprócz zwiedzania osady wzięli udział w XXV Festynie Archeologicznym. 

 

 

  

 

  

 

     

 


 

18 września 2019r. w Skomlinie,

podczas Lekkoatletycznych Mistrzostw Powiatu Wieluńskiego,

podsumowano rywalizacje sportową szkół w roku szkolnym 2018/2019.

 

Uczniowie naszej szkoły wywalczyli odpowiednio:

 

I miejsce w kategorii dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci

 

VI miejsce w kategorii chłopców w ramach Igrzysk Dzieci

 

I miejsce w kategorii chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej

 

Sportowcom i nauczycielom wychowania fizycznego gratulujemy a rodzicom  dziękujemy za współpracę.

 

  

 


 

 


 

Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe

 

16 września w Konopnicy odbyły się Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe. Naszą szkołę reprezentowała liczna grupa dziewcząt i chłopców. Awans do finałów wojewódzkich wywalczyli: Marysia Niciejewska i Paweł Wierszak z klasy VIc. Wszystkim gratulujemy ukończenia biegu,

a Marysi i Pawłowi życzymy dalszych sukcesów.

 

     

 

     

 

 


 

Jarmark Franciszkański

 

14 września na plenerowej scenie przy klasztorze OO. Franciszkanów podczas trwającego Jarmarku Franciszkańskiego uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje talenty. W występach wokalnych, tanecznych i muzycznych oraz kabaretowych mieszkańcy Wielunia mogli podziwiać: Oliwię Stępień, Marysię Grabczak, Monikę Betkę, Maszę Lamkovą, Kubę Zająca, Michała Batora, Lenę Chuć, Jana Jurdzińskiego, Marysię Grajnert, Maję Sokolak, Zosię Pietrzak i Stasia Wierzbickiego.

Brawa dla wykonawców. 

 

  

 

  

  

 

 


 

Nasza szkoła przystąpiła do udziału w programie edukacyjnym „Wychowanie przez czytanie”, który jest adresowany do uczniów klas V – VII szkół podstawowych i realizowany w okresie od września do listopada 2019 r. Celem programu jest wprowadzenie uczniów w świat uniwersalnych wartości moralnych, propagowanie czytelnictwa oraz umacnianie roli literatury jako kompasu moralnego i źródła inspiracji przy podejmowaniu decyzji.

Zajęcia oparte są na lekturze 15 opowiadań zawartych w książce pt. „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach”.

                Zachęcamy do sięgnięcia po „Czekoladę” również rodziców, może to być wspaniała okazja, by porozmawiać z dziećmi o ważnych sprawach, poznać ich spojrzenie na różne wartości, podzielić się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami.

 

 

 

 

 


 

Nasza szkoła włącza się w akcję Europejski Tydzień Kodowania 2019.

Szczególnie na lekcjach informatyki (ale nie tylko) będziemy promować kodowanie. To już niedługo...

 

 

 


 

Wycieczka edukacyjna do Warszawy

 

13 września najzdolniejsi uczniowie klas VIII naszej szkoły wraz z uczniami SP nr 2 i SP nr 5

w Wieluniu wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Warszawy zorganizowanej przez biuro poselskie posła RP pana Piotra Polaka. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Cmentarza Wojskowego na Powązkach. Następnie uczniowie zwiedzili Sejm RP oraz obejrzeli wystawę "Wieluń miastem pokoju i pojednania”. Wycieczka zakończyła się spacerem po Łazienkach Królewskich.

 

 

 

 

      

 

Licznik odwiedzin

1063986
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
142
1128
3417
1056368
24255
29569
1063986

Your IP: 44.197.198.214
2022-11-30 09:03

We have 18 guests and no members online

Najczęściej czytane