31 maja 2021 roku w Wieluńskim Domu Kultury odbyło się uroczyste wręczenie nagród w I Powiatowym Konkursie Poetyckim „Wieluń wierszem pisany…”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Władysława Bełzy w Bieniądzicach. Celem konkursu było budzenie wrażliwości poetyckiej i aktywności twórczej u uczniów oraz popularyzowanie tematyki związanej z Wieluniem i jego historią.
Wśród laureatów znalazły się trzy uczennice naszej szkoły:
Maria Grabczak – II miejsce w kategorii klas IV-VI;
Oliwia Orzełek – III miejsce w kategorii klas VII – VIII;
Marika Sołtysiak – wyróżnienie w kategorii klas VII – VIII.
Młodym poetkom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

DZIECIAKI Z KLASY IIC ŻYCZĄ SWOIM MAMOM WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO

W dniach 25.05 - 27.05.2021r. odbywają się egzaminy ósmoklasisty. Pani Dyrektor życzy naszym uczniom  połamania pióra oraz  żeby te egzaminy poszły jak najlepiej
i pozwoliły dostać się do wymarzonych szkół.

18 maja w naszej szkole odbył się konkurs ,,Pokaz mody ekologicznej’’, który był okazją
do pokazania niezwykłych strojów, w których uczniowie klas I-III zaprezentowali się przed swymi rodzicami, koleżankami i kolegami.
Zaskakujące kreacje z tzw. odpadów, zaprojektowane i wykonane zostały przez rodziców dzieci, którzy wykazali się ogromną pomysłowością. Do ich przygotowania bowiem wykorzystali m.in.: butelki, korki, tekturę, wytłaczanki, pojemniki po jogurtach, płyty CD, folię i sznurki, talerzyki papierowe.
Konkurs, podobnie jak na profesjonalnych wybiegach, przebiegał w bardzo miłej atmosferze,
bez tremy, przy dźwiękach muzyki. W nagrodę modelki i modele otrzymali dyplomy i słodycze.
I tak, jak na prawdziwych pokazach, każda kreacja była piękna, niepowtarzalna i zasługiwała na wyróżnienie.
Pomysłowość projektujących stroje rodziców mogłaby być inspiracją dla projektantów mody
na całym świecie. Na „wybiegu” świetnie spełnili się też mali modele, którzy z gracją naśladowali znane modelki. W czasie obrad Jury czas umilił wszystkim występ uczennic z kl. IIa.

14 kwietnia 2021 r. chętni uczniowie z klas II i III brali udział w szkolnym Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Puchacz Piotr, którego organizatorem są Centra Nauczania MathRiders.
Na wyniki konkursu musimy jeszcze poczekać. Trzymamy kciuki za naszych najmłodszych matematyków!

W dniu 13 maja 2021r. uczniowie klas trzecich przystąpili do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty. Jest to coroczna akcja Operonu mająca na celu  podsumowanie pierwszego etapu edukacji. Test składa się z trzech części-polonistycznej,

matematycznej i przyrodniczej, w trakcie którego są badane kluczowe umiejętności trzecioklasistów, w zakresie:
-  czytania ze zrozumieniem
- słuchania ze zrozumieniem
- pisania
- wiedzy o języku
- sprawności rachunkowej
- praktycznej umiejętności rozwiązywania zadań matematycznych
- rozumienie podstawowych pojęć przyrodniczych.

Wszystkim Trzecioklasistom życzymy jak najlepszych wyników !!!

Z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczniowie klas trzecich w dniu 5 maja b.r. zaśpiewali pieśń pt. "Witaj, majowa jutrzenko". W ten sposób dzieci pragnęły wyrazić swoje uczucia patriotyczne oraz radość z powrotu do szkoły.

Nasza Flaga ?? Majowe święto w obiektywie uczniów SP 4

Prezentujemy film przygotowany przez Panie pracujące w bibliotece szkolnej.

Jeśli filmik nie odtwarza sie automatycznie - proszę kliknąć play.

Na terenie wokół budynku szkoły trwają prace przy urządzaniu ogrodu z projektu

"Nasze Ekologiczne Pracownie".

1422071