Wycieczka klas VIII i III gimnazjum
Uczniowie klas VIII i III gimnazjum w I dniu wycieczki zwiedzali Skalne Miasto (Adrspach), kolejnego dnia spacerowali malowniczymi uliczkami Pragi. Ostatniego dnia odwiedzili Kudowę Zdrój i Kłodzko.
Półfinały województwa w czwórboju lekkoatletycznym
22 maja 2019r. w Sieradzu odbyły się półfinały województwa w czwórboju lekkoatletycznym. Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt w składzie: Anna Zieleniewska, Patrycja Antończyk, Oliwia Duda, Zofia Słońska, Zuzanna Girek, Roksana Frączyk. Zespół zajął II miejsce
i tym samym wywalczył awans do zawodów na szczeblu wojewódzkim.
Gratulujemy!
Wieczór naukowców
16.05.2019 r. przyszli absolwenci naszej szkoły (gimnazjaliści i uczniowie klas VIII) wzięli udział w III Wieczorze Naukowców w Korczaku. Uczestniczyli w zajęciach warsztatowych, przygotowanych przez nauczycieli przedmiotów przyrodniczych II LO, wykładowców Wydziałów Chemii, Biologii i Fizyki oraz studentów kół naukowych Uniwersytetu Łódzkiego. Zgłębiali tajniki budowy organizmów, samodzielnie wykonywali eksperymenty fizyczne i ciekawe doświadczenia chemiczne.
XVI edycja Międzypowiatowego Konkursu Recytatorskiego.
16 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu odbyła się XVI edycja Międzypowiatowego Konkursu Recytatorskiego. Wzięło w nim udział 24 uczniów z różnych powiatów. Konkurs poświęcony był poezji Czesława Miłosza. Jego cel to kultywowanie i propagowanie piękna języka polskiego, a szczególnie języka poezji oraz rozwijanie zdolności recytatorskich.
Zmagania uczniów oceniało jury w składzie:
-
p. Zofia Szpikowska – wicedyrektor Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury
i Sportu – przewodnicząca jury,
-
p. Aneta Włodarczyk – nauczycielka języka polskiego z Zespołu Szkół Specjalnych
w Wieluniu,
-
p. Ewa Piechocińska – nauczyciel bibliotekarz ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Wieluniu.
Nagrodzeni to:
-
I miejsce – Martyna Zięba ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi
w Wieluniu – opiekun - p. Justyna Pietrzak,
-
II miejsce – Mikołaj Pęcherz ze Szkoły Podstawowej im. W. Bełzy w Bieniądzicach – opiekun - p. Sylwia Nowak – Piekielna,
-
II miejsce – Dominika Gajda z Zespołu Szkół i Przedszkola w Mokrsku – opiekun -
p. Krystyna Nowak,
-
III miejsce – Patrycja Krzyżostanek ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sokolnikach – opiekun - p. Elżbieta Gabas,
-
III miejsce – Weronika Sekieta ze Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Śląskich w Wieluniu – opiekun - p. Mariola Szczepańska.
Wyróżnienia:
-
Patrycja Cieśla ze Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Śląskich w Wieluniu, opiekun –
p. Anna Bednarek – Bakota,
-
Oliwia Kubska ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu, opiekun –
p. Agnieszka Madziara.
-
Iwona Gepard z Zespołu Szkół i Przedszkola w Mokrsku – opiekun - p. Lidia Ślusarek,
-
Maja Rębisz ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu – opiekun -
p. Małgorzata Kaja – Mordaka.
Nad organizacją i przebiegiem konkursu czuwały polonistki – p. Agnieszka Dawid
i p. Małgorzata Kaja – Mordaka.
15 maja odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Lidze Lekkoatletycznej. Chłopcy zajęli I miejsce i awansowali do dalszych zawodów a dziewczęta zajęły IV miejsce. Wszyscy zawodnicy wzorowo reprezentowali naszą szkolę.
Gratulujemy!
Czwórbój i Trójbój - zawody powiatowe
14 maja 2019r. W Ostrówku odbyły sie powiatowe zawody w czwórboju i trójboju w ramach "Igrzysk dzieci". szkołę reprezentowały cztery zespoły w dwóch kategoriach wiekowych. Największy sukces odniosła drużyna dziewcząt w składzie: Anna Zieleniewska, Patrycja Antończyk, Oliwia Duda, Zofia Słońska, Zuzanna Girek,
która wygrała zawody czwórboju lekkoatletycznego.
Gratulujemy!
W kwietniu, w związku ze Światowym Dniem Ziemi, został ogłoszony dla klas I-III konkurs ekologiczno - techniczny:– „Moje rady na odpady”. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy z różnego rodzaju odpadów, m.in. butelek plastikowych, kartonów, puszek, nakrętek, płyt CD i DVD, zużytych opakowań itp.
Dzieci bawiły się w małych konstruktorów. Powstały ciekawe prace przestrzenne w formie zabawek, makiet, urządzeń, pojazdów, pokazujące „drugie życie” odpadów.
„Dzieła sztuki” zostały zaprezentowane na wystawce na holu szkolnym.
Wyniki konkursu zostały ogłoszone 13 maja 2019 r.
Oto zwycięzcy konkursu:
I miejsce - Milena Rzeźnicka kl. Ia , Adam Suchecki kl. Ib, Aleksandra Gajda kl. Ib, Martyna Ramuśkl.Ib
II miejsce – Jakub Urbanik kl. Ic, Marcin Woźniak kl. IIa , Maria Grabczak kl. IIb, Iga Opałka kl. IIc
III miejsce – Roksana Pilak kl. Ic, Julia Bąk kl. IIa, Martyna Ciura kl. IIa, Amelia Śmiałek kl. IIb
Wyróżnienia – Borys Morka kl. Ia, Marta Skoneczna kl. Ia, Wiktoria Dudaczyk kl.IIa, Bartosz Wyrembak kl. IIa,
Aleksandra Olek kl. IIb, Szymon Sztandera kl. IIb
Finał Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”
W dniach 10 -11 maja 2019r.odbył się finał konkursu „Wielka Liga Czytelników”. Wzięły w nim udział drużyny, które zdobyły tytuł Mistrza Województwa. Naszą szkołę (w kategorii klas I -IV) reprezentowały uczennice z klasy Ia - Michalina Bryś oraz Karolina Ziomek - Mistrzynie Województwa Łódzkiego. Pierwszego dnia dziewczynki wypełniały test konkursowy, a po nocy spędzonej w hotelu rozpoczęła się Wielka Zabawa Rodzinna. Barwny korowód (uczniowie przebrani byli w postacie z książek) przemaszerował ulicami Katowic do budynku Uniwersytetu Śląskiego. Tam uczestniczyliśmy w spotkaniu autorskim z Waldemarem Cichoniem oraz w rodzinnej zabawie integracyjnej polegającej na zdobywaniu punktów przy poszczególnych stanowiskach. Trzeba było wykazać się m. in. : wiedzą z różnych dziedzin, talentem muzycznym, plastycznym czy sprawnością fizyczną. Wielka Zabawa Rodzinna była podsumowaniem kilkumiesięcznych zmagań z książkami konkursowymi.
Michalinka i Karolinka – Finalistki Konkursu -wywalczyły tym samym dla naszej szkoły - Szkoły Podstawowej nr 4 w Wieluniu im. Królowej Jadwigi - tytuł Finalisty Konkursu „Wielka Liga Czytelników”.
Dziękujemy im za udział, ogromny wkład pracy, wiele godzin spędzonych z książkami, gratulujemy nadzwyczajnych umiejętności czytania, zapamiętywania, kojarzenia faktów oraz wielkiego sukcesu :
Mistrzostwa Powiatu, Mistrzostwa Województwa i Ogólnopolskiego Finału.
Uczniowie klasy I c uczestniczyli w zajęciach z edukacji ekologicznej w Bibliotece Pedagogicznej w Wieluniu.
Podczas zajęć pierwszaki rozmawiały na temat ważnych świąt obchodzonych w kwietniu - Dnia Ziemi oraz Dnia Wody.
Odpowiadały m.in. na pytania: Skąd się biorą śmieci ? Co zrobić, żeby na Ziemi było ich mniej? Jak oszczędzać wodę?
Ponadto dzieci z zaciekawieniem wysłuchały bajki o przygodach pingwinka Pingo, który zachęcał do ratowania naszej planety.
W dniu 10.05.2019 r. chłopcy naszej szkoły uczestniczyli w zawodach piłki nożnej uczniów klas 4-6 w Ostrówku. Wśród 8 drużyn po bardzo wyrównanych i emocjonujących meczach grupowych nasza drużyna zajęła II miejsce i awansowała do półfinału. Tam po dogrywce i serii rzutów karnych musiała uznać wyższość drużyny z Mierzyc i tym samym pozostała im walka o III miejsce. Po bardzo zaciętej i fascynującej grze nasi zawodnicy wygrali 2:1 i tym samym zdobyli brązowe medale, puchar i zajęli III miejsce. Drużyna wystąpiła w składzie Czarnogredzki Maciej, Zięba Hubert, Feldman Marcel, Majchrowski Bartosz, Majchrowski Hubert, Podeszwa Michał, Radwański Mateusz, Szpikowski Jakub, Wierszak Paweł,Wojtala Mateusz.
Gratulujemy !!!
Wycieczka uczniów klas Vb i Vd do Kotliny Kłodzkiej
W dniach 07-08.05.2019 r. uczniowie klas piątych wzięli udział w dwudniowej wycieczce do Kotliny Kłodzkiej. Pierwszym punktem programu wyjazdu było podziwianie Jeziora Otmuchowskiego. Następnie przejechali do Kopalni Złota w Złotym Stoku, gdzie za pośrednictwem przewodnika poznali jej ciekawą historię. Kolejną atrakcją wycieczki było pokonanie podziemnej trasy turystycznej w Kłodzku oraz zwiedzanie centrum miasta i spacer po moście gotyckim. Po wielu próbach udało się wszystkim uczniom wyjść z podziemnego labiryntu i zmęczeni pojechali do Domu Zdrojowego w Dusznikach Zdroju, gdzie każdy mógł spróbować różnych smaków wód źródlanych. Na zakończenie pierwszego dnia pobytu w Kotlinie Kłodzkiej uczestnicy wycieczki udali się do Szczytnej. Tam zjedli obiadokolację, a przed noclegiem wzięli udział w grach i zabawach zorganizowanych na placu zabaw przy ośrodku.
Drugi dzień wycieczki rozpoczął się od zwiedzania najbardziej przerażającej kapliczki w Polsce, gdzie na ścianach i suficie znajduje się około 3 tysięcy ludzkich czaszek. Jest to oczywiście Kaplica Czaszek w Czermnej. Później uczniowie ze swoimi opiekunami wyruszyli w góry, wspinając się na Szczeliniec - najwyższy szczyt Gór Stołowych. Następnie zwiedzili jeden z najpiękniejszych kościołów w kraju, z imponującymi schodami, które prowadzą do wnętrza Bazyliki w Wambierzycach. Ostatnim punktem programu wycieczki było oglądanie ruchomej szopki bożonarodzeniowej, która jest najstarszą i największą ruchomą szopką w Europie.
Do Wielunia wszyscy uczniowie wrócili zmęczeni, ale pełni wrażeń. Był to bardzo mile spędzony czas.