Godło Polski Królowa Jadwiga

ROK SZKOLNY 2019/2020

 

DZIEŃ KSIĄŻKOWEGO BOHATERA
 
 
30 października obchodziliśmy Dzień Książkowego Bohatera. Dzięki zaangażowaniu uczniów oraz rodziców w szkole pojawiły się różne postaci z literatury, które sprawiły, że przenieśliśmy się
w świat fikcji literackiej i mogliśmy spotkać m.in. Anię z Zielonego Wzgórza, Stasia Tarkowskiego, Harrego Pottera, Hermionę, Podstolinę, Pippi, Mikołajka, Mary Poppins, Małą Mi, Pinokio, Calineczkę, Doktora Dolittle, Czerwonego Kapturka, Kubusia Puchatka, Szewczyka Dratewkę, Anaruka, Dziewczynkę z zapałkami, a ponadto liczne księżniczki, czarownice, zwierzątka
z różnych bajek oraz wielu innych bohaterów książek. Gratulujemy pomysłowości i dziękujemy
za wspólną zabawę.
 
 

 
ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH
 
29 października odbyło się w naszej szkole ślubowanie uczniów klas pierwszych. Pierwszoklasiści w obecności Dyrekcji Szkoły, zaproszonych gości i rodziców, pod okiem swoich pań wychowawczyń, zaprezentowali krótki program artystyczny. Śpiewająco odpowiadali na pytania dotyczące bezpieczeństwa, szkolnej nauki oraz zasad zachowania. Najważniejszym momentem uroczystości był jednak akt ślubowania. Dzieci zdały sobie sprawę, że sztandar, na który ślubowały, to nie tylko symbol szkoły i małej ojczyzny, ale także Polski. Po uroczystym akcie ślubowania pani dyrektor Małgorzata Żuchowska dokonała pasowania na ucznia. Pani wicedyrektor Agnieszka Madziara wręczyła uczniom dyplomy, a panie wychowawczynie - tarczę szkoły – symbol przynależności do SP nr 4 w Wieluniu. Szkolny dzień był pełen emocji, a zakończyły go grupowe
i indywidualne zdjęcia.
Kochane Pierwszaki, życzymy Wam sukcesów w nauce.
Powodzenia!
Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością!
 
     
 
  
 
     
 

 
 

 SUKCESY NASZYCH PŁYWAKÓW
 
24.10.2019r. i 25.10.2019r. na wieluńskiej pływalni odbyły się powiatowe zawody sztafet pływackich w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Igrzysk Dzieci. Szkołę reprezentowały sztafety w składzie:
Maja Rychlik, Aleksandra Wiernik, Martyna Terczyńska, Anna Zieleniewska, Aleksandra Stempień, Alicja Kołodziej - II miejsce
 
 
 
 
 
Maja Adamczyk, Paola Kokocińska, Marta Kornacka, Maria Niciejewska, Rozalia Słaby, Marika Sołtysiak - I miejsce i prawo reprezentowania powiatu wieluńskiego w półfinałach województwa.
 
 
Bartosz Kozłowki, Michał Gajda, Leon Słaby, Michał Szczepaniak, Alan Placek, Michał Podeszwa, Giovanni Kokociński - II miejsce.
 
 
 
    
 
 
Gratulujemy!
 
 

 
CIEKAWY SPOSÓB NA LEKTURĘ
 
 
Klasa VIIIb i VIIIc na lekcji języka polskiego poznawała dziś w nowy sposób na lekturę pt. "Mały Książę". Dzięki specjalnej aplikacji i książkom zakupionym w ramach "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa" mogliśmy korzystać z rozszerzonej rzeczywistości. Mały Książę i lis odwiedzili naszą klasę. Razem z nami siedzieli w ławce. Wspólnie z naszym bohaterem odwiedzaliśmy też planety i poznawaliśmy ich mieszkańców. Dzięki trójwymiarowym obrazom łatwiej było nam uruchomić wyobraźnię. Na koniec musieliśmy uzasadnić, który obraz
z rozszerzonej rzeczywistości był dla nas najciekawszy i wywarł na nas największe wrażenie.
 
 

 
WARSZTATY PROFILAKTYCZNE
 
 
W dniu 24.10.2019 r. uczniowie klas: 7a i 7b wzięli udział w warsztatach profilaktycznych
z elementami wykładu w Kino-Teatrze Syrena.Projekt profilaktyczny ,,Jutro jest ... wtedy pochylisz się nad sobą 2.0" zorganizowany został we współpracy z Komendą Powiatową Policji
w Wieluniu.Ten nowy, autorski program profilaktyki uzależnień realizowany był przez Jarosława Wajkę. Program łączy oddziaływanie terapeutyczne z muzykoterapią. 
 
 

 
KLASY IIa I IIb w PKO BP
 
 
W dniu 23.10.2019 r. klasy II a i II c uczestniczyły w wycieczce do PKO BP. Jej celem było poznanie waluty różnych państw. Banknoty zostały zaprezentowane przez pracowników banku. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia ich charakterystycznych cech tj. znaki wodne, nazwy, nominały, kolorystykę, portrety postaci. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszył się pokazany przez panią Paulinę klucz do bankowego sejfu, w którym przechowywane są ważne i cenne skarby.
Na koniec spotkania uczniowie otrzymali kolorowe odblaski na rękę z logo PKO BP.
 

 
OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY
 
W dniu 23 października 2019 r. uczniowie naszej szkoły z klasy VIIIa i VIIIb uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez panią Sylwię Falkowską-doradcę zawodowego z PPP w Wieluniu.
Zajęcia odbyły się w Bibliotece Pedagogicznej w Wieluniu w związku z odbywającym się XI Ogólnopolskim Tygodniem Kariery. Tegoroczne hasło OTK to: ,,Pasja, Profesja, Powołanie..." Bardzo dziękujemy za zaproszenie.
 

     

  

 


 
„Witold Pilecki – bohater niezłomny”
 
 
18 października 2019 r. miało miejsce uroczyste rozstrzygnięcie powiatowego konkursu „Witold Pilecki – bohater niezłomny” organizowanego przez Szkołę Podstawową w Ostrówku.
Miło nam poinformować, iż w konkursie plastycznym pierwsze miejsce zdobyła
Ilana Mirzajewa z klasy VI A, a w konkursie wiedzy o rotmistrzu drugie miejsce przypadło Julii Przybylskiej z klasy VIIB.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
Opiekunami uczniów byli nauczyciele historii: Pani Anna Wolna oraz Pan Grzegorz Kucharski.
 

 


 

Dzień Edukacji Narodowej

 

15 października 2019r. w szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

 

     

 


 

 


Europejski Tydzień Kodowania

W dniach 07.10.2019r. - 11.10.2019r. w szkole promowaliśmy Europejski Tydzień Kodowania. Na większości lekcji wprowadzone zostały elementy kodowania. Klasa Ib uczyła się kodowania. W czasie lekcji informatyki uczniowie wzięli udział w zajęciach "Pierwszaki kodują - koduj z nami". Musieli zaprogramować trasę, jaką pokonać trzeba, aby zdobyć skarb. Na lekcji z wychowawcą rozwiązywali ciekawą krzyżówkę. na lekcji wychowawczej w klasie Vb, w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania, zajęcia poprowadziły uczennice z klasy VIIIb - Zuzia i Ola. Dziewczyny uczyły młodszych kolegów różnych szyfrów, ich łamania oraz wesołych zabaw. Zajęcia wszystkim bardzo się podobały. Dziękujemy!
Kodowanie było także jednym z motywów przewodnich na lekcji wychowania fizycznego w kl. VII i VIII.
Na lekcji przyrody uczniowie kl. 4a odkrywali natomiast zakodowane pory roku, a na języku angielskim w kl. VIc królowały rebusy , łamigłówki i zgadywanki.
Klasa VIIb też została porwana przez nurt kodowania. Okazuje się, że uczniowie musieli "rozkodować" budowę "Zemsty" Aleksandra Fredry.  W kolejnym dniu Europejskiego Tygodnia Kodowania następne klasy na poszczególnych przedmiotach przyłączały się do akcji. Klasa Ib po raz kolejny zgłębiała tajniki kodowania ze swoją wychowawczynią. Klasy: Ic, IIb, IIIb, VIc i VId na lekcji informatyki zajmowały się programowaniem. Klasy: VIIIb i VIIIc kodowały części zdania na języku polskim. Na lekcji z wychowawcą klasy: VIIIb i Vc kodowały wyrazy i poznawały różne szyfry. Klasa VIIb zajmowała się kodowaniem nawet po niemiecku a na godzinie wychowawczej uczniowie "poszukiwali statków". Klasy V i VI na lekcji techniki projektowały rebusy.

Kodowanie i szyfrowanie jest wciągające. Łączy logiczne myślenie z zabawą i zdobywaniem wiedzy.

 

 


 

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

 

4 października br. nasza szkoła brała udział w akcji z okazji IX Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, która przebiegała pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”
Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości, a dorośli mogli popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.
W tym dniu uczniowie z klas IV-VIII przystąpili do miniegzaminu z tabliczki mnożenia, a specjalny patrol uczniowski przepytywał chętnych uczniów i dorosłe osoby, znajdujące się na terenie szkoły, z tabliczki mnożenia.
Każdy, kto podał za pierwszym razem, wszystkie poprawne odpowiedzi, uzyskał tytuł MT EXPERT. W przypadku pomyłki, choćby raz, egzamin jest niezdany. Można go jednak powtórzyć w terminie ustalonym z egzaminatorami.

 

 


 

29 września obchodzony był Dzień Głośnego Czytania. My czytaliśmy

w poniedziałek, 30 września.

 

     

 


 


Nasza szkoła wygrała mobilną pracownię komputerową!

 

Z wielką radością informujemy, że zostaliśmy nagrodzeni w Ogólnopolskim Konkursie #OSEwyzwanie. Nasza szkoła wygrała mobilną pracownię komputerową. Konkurs był wieloetapowy. Przystępując do niego należało spełnić kilka warunków, między innymi: zgłosić szkołę do projektu OSE, do programu mLegitymacja, wykonać pracę plastyczną pt. „Smart szkoła”, zgłosić nauczyciela do #OSEhero oraz zaplanować udział w CodeWeek 2019. Do konkursu zgłosiło się 1606 szkół z całej Polski. Komisja konkursowa przyznała 764 nagrody, w tym 36

z województwa łódzkiego. Wśród tych szkół znalazła się Szkoła Podstawowa nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu.

Po zgłoszeniu szkoły do konkursu przez p. Dyrektor Małgorzatę Żuchowską oraz po podpisaniu porozumienia pomiędzy Ministerstwem Cyfryzacji a szkołą, umożliwiającego korzystanie

z mLegitymacji, przystąpiliśmy do realizacji kolejnych zdań. Nad ich przebiegiem czuwali:

p. Aleksandra Bura, p. Izabela Reczkin – Gagatek. Wkrótce przed nami Code Week i wówczas zaplanowane zadania podejmą także p. Beata Bandera i p. Beata Kowalczyk oraz wszyscy nauczyciele.

Dziękujemy wszystkim za współpracę, wsparcie i zaangażowanie.

 

Szczególnie serdecznie dziękujemy uczniom, którzy wykonali prace plastyczne. Do konkursu ostatecznie została zgłoszona praca Julii Kowal, ucz. kl. VIIb.

 

Gratulujemy Julii i serdecznie dziękujemy!

 

Jesteśmy przekonani, że nowa pracownia mobilna uatrakcyjni zajęcia i przyczyni się do lepszego rozwijania uzdolnień i zainteresowań naszych uczniów.

 

 


 

 

 


20 września uczniowie klas piątych wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę do Biskupina. Tam oprócz zwiedzania osady wzięli udział w XXV Festynie Archeologicznym. 

 

 

  

 

  

 

     

 


 

18 września 2019r. w Skomlinie,

podczas Lekkoatletycznych Mistrzostw Powiatu Wieluńskiego,

podsumowano rywalizacje sportową szkół w roku szkolnym 2018/2019.

 

Uczniowie naszej szkoły wywalczyli odpowiednio:

 

I miejsce w kategorii dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci

 

VI miejsce w kategorii chłopców w ramach Igrzysk Dzieci

 

I miejsce w kategorii chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej

 

Sportowcom i nauczycielom wychowania fizycznego gratulujemy a rodzicom  dziękujemy za współpracę.

 

  

 


 

 


 

Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe

 

16 września w Konopnicy odbyły się Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe. Naszą szkołę reprezentowała liczna grupa dziewcząt i chłopców. Awans do finałów wojewódzkich wywalczyli: Marysia Niciejewska i Paweł Wierszak z klasy VIc. Wszystkim gratulujemy ukończenia biegu,

a Marysi i Pawłowi życzymy dalszych sukcesów.

 

     

 

     

 

 


 

Jarmark Franciszkański

 

14 września na plenerowej scenie przy klasztorze OO. Franciszkanów podczas trwającego Jarmarku Franciszkańskiego uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje talenty. W występach wokalnych, tanecznych i muzycznych oraz kabaretowych mieszkańcy Wielunia mogli podziwiać: Oliwię Stępień, Marysię Grabczak, Monikę Betkę, Maszę Lamkovą, Kubę Zająca, Michała Batora, Lenę Chuć, Jana Jurdzińskiego, Marysię Grajnert, Maję Sokolak, Zosię Pietrzak i Stasia Wierzbickiego.

Brawa dla wykonawców. 

 

  

 

  

  

 

 


 

Nasza szkoła przystąpiła do udziału w programie edukacyjnym „Wychowanie przez czytanie”, który jest adresowany do uczniów klas V – VII szkół podstawowych i realizowany w okresie od września do listopada 2019 r. Celem programu jest wprowadzenie uczniów w świat uniwersalnych wartości moralnych, propagowanie czytelnictwa oraz umacnianie roli literatury jako kompasu moralnego i źródła inspiracji przy podejmowaniu decyzji.

Zajęcia oparte są na lekturze 15 opowiadań zawartych w książce pt. „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach”.

                Zachęcamy do sięgnięcia po „Czekoladę” również rodziców, może to być wspaniała okazja, by porozmawiać z dziećmi o ważnych sprawach, poznać ich spojrzenie na różne wartości, podzielić się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami.

 

 

 

 

 


 

Nasza szkoła włącza się w akcję Europejski Tydzień Kodowania 2019.

Szczególnie na lekcjach informatyki (ale nie tylko) będziemy promować kodowanie. To już niedługo...

 

 

 


 

Wycieczka edukacyjna do Warszawy

 

13 września najzdolniejsi uczniowie klas VIII naszej szkoły wraz z uczniami SP nr 2 i SP nr 5

w Wieluniu wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Warszawy zorganizowanej przez biuro poselskie posła RP pana Piotra Polaka. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Cmentarza Wojskowego na Powązkach. Następnie uczniowie zwiedzili Sejm RP oraz obejrzeli wystawę "Wieluń miastem pokoju i pojednania”. Wycieczka zakończyła się spacerem po Łazienkach Królewskich.

 

 

 

 

      

 

 
 

 2 września 2019r. uroczyście rozpoczęliśmy
 
rok szkolny 2019/2020.
 
Od tego dnia wszyscy uczniowie naszej szkoły będą się uczyć
 
w jednym budynku.
 
 
        
 


 
 
  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Licznik odwiedzin

402534
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
132
405
904
397805
8002
10795
402534

Your IP: 34.204.200.74
2020-01-21 10:07

We have 20 guests and no members online

Najczęściej czytane