Godło Polski Królowa Jadwiga

 ROK SZKOLNY 2020/2021

 

25 czerwca 2021r. zakończyliśmy rok szkolny 2020/2021.

 

Ze szkołą uroczyście pożegnali się jej absolwenci - uczniowie klas ósmych.

 

https://wielun.naszemiasto.pl/uroczyste-zakonczenie-roku-szkolnego-20202021-klas-viii-w/ar/c1-8340800

 


 

Akcja „Gorączka Złota” pn: „OZŁOCENI”. Zebrano prawie 84 kg złotych monet

 

Uczniowie szkoły chętnie brali udział w akcji „Gorączka Złota 2021”, która była prowadzona przez cały rok szkolny. Zbieraliśmy monety o nominałach 1, 2 i 5 gr. na dofinansowanie akcji letniej – kolonii socjalnych dla uczniów Szkół Podstawowych.

Odnośnie akcji „Gorączka Złota” pn: „OZŁOCENI” nasza szkoła przystąpiła do konkursu PCK na największą ilość zebranego złota.

 

Celem konkursu było pozyskanie funduszy na dofinansowanie wypoczynku letniego lub wycieczki organizowanych przez OR PCK w Wieluniu dla dzieci z rodzin dotkniętych zjawiskiem niedostatku i zaniedbania psycho-emocjonalnego; uaktywnienie i uwrażliwienie społeczeństwa na krzywdę drugiego człowieka oraz promocja idei wolontariatu wśród mieszkańców powiatu wieluńskiego.

Konkurs polegał na zebraniu jak największej wagi „złotych” monet o nominałach 1 grosz, 2 grosze i 5 groszy.

Zbieraliśmy monety jedno, dwu i pięciogroszowe do 14 maja 2021 roku.

W powyższej akcji zebraliśmy 83,8 kg „złotych monet”, które zostały przekazane do Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Wieluniu w dniu 17.05.2021 roku.                         

W naszej szkole zostały przyznane dyplomy w konkursie na „Największego Zbieracza Złota”

w dwóch kategoriach: klasy I – III oraz IV – VIII.

Klasy I – III:

I miejsce zajęła klasa II a, zbierając 8, 213 kg „złotych monet”;

II miejsce zajęła klasa I a, zbierając 5, 4 kg „złotych monet”;

III miejsce zajęła klasa III b, zbierając 4, 903 kg „złotych monet”.

 

Klasy IV – VIII:

I miejsce zajęła klasa VIII b, zbierając 11, 908 kg „złotych monet”;

II miejsce zajęła klasa VII c, zbierając 11, 706 kg „złotych monet”;

III miejsce zajęła klasa VIII a, zbierając 8, 259 kg „złotych monet”.

 

Wieluński Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża podsumował 21.06.2021 roku akcję „Gorączka Złota”, która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem w powiecie wieluńskim.

W konkursie wzięło udział 20 placówek szkolnych i przedszkolnych oraz dwie instytucje. Udało się zebrać 642,70 kg złotych monet, co w przeliczeniu daje kwotę około 7 tysięcy złotych.

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu zajęła II miejsce w konkursie

na NAJLEPSZEGO ZBIERACZA ZŁOTA 2021 w kategorii Złota Szkoła, organizowanego przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Wieluniu.

W powyższym konkursie, szkoła otrzymała statuetkę,  dyplom oraz voucher na elementarny (5h) kurs pierwszej pomocy dla 25 osób.

Partnerami akcji były Starostwo Powiatowe w Wieluniu i Urząd Miasta w Wieluniu.

Powyższa akcja, która jest organizowana już od wielu lat, integruje zarówno dzieci, młodzież,

jak i osoby dorosłe oraz uczy, jak wspierać i popularyzować szczytną ideę.

 


Zuzanna Girek otrzymała wyróżnienie w etapie regionalnym wojewódzkiego konkursu „Żołnierze Wyklęci na terenie województwa łódzkiego”. Nagrody i pamiątkowy dyplom odebrała w Sieradzu

z rąk dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli- Olgierda Neymana.

 

 


W dniach 16 - 18 czerwca uczniowie klas IV - V zdawali egzamin na kartę rowerową. Egzamin składał się z części teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej uczniowie rozwiązywali test zawierający pytania z zakresu ruchu drogowego pieszych i rowerzystów. W części praktycznej jeździli na rowerze na terenie miasteczka drogowego, którym dysponuje nasza szkoła. Egzamin praktyczny przebiegał pod nadzorem przedstawicieli KPP w Wieluniu.

 

      

   

   

 

 

 

 

 


 

Uczniowie kl. VIIb powtarzali materiał z języka polskiego i integrują się, biorąc udział w podchodach polonistycznych na terenie boiska szkolnego.

 


13 czerwca uczniowie kl. VII b wzięli udział w spotkaniu autorskim z p. Joanną Gradowską - autorką książki pt. "Jak powstał Wieluń. Legenda". To kolejna klasa, która mogła wysłuchać historii powstania książki. Nie zabrakło także wspólnego zdjęcia przy Fotobudce.

 


11 czerwca, w ramach zajęć świetlicowych, szkoliliśmy się z pierwszej pomocy. Niezwykle potrzebną wiedzę na ten temat i praktykę przekazał nam Pan Grzegorz Kucharski.

 

 

 


 Klasa VIa i VIb nadrabiała stracony w pandemii czas, podczas zabaw integracyjnych w Strobinie. Wspólnym śmiechom nie było końca, a czas oczywiście upłynął za szybko.

 

   


W dniu 1 czerwca w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 4 odbyło się pasowanie na świetlika. Uroczystość uświetniła Pani Dyrektor Małgorzata Żuchowska oraz Pani Wicedyrektor Agnieszka Madziara. Po powitaniu, zaliczeniu testu wiedzy i sprawności, pierwszoklasiści złożyli ślubowanie. Następnie zostali pasowani na Świetlików SP 4 w Wieluniu. Wychowawców wspierała kl. VI a, natomiast kl. IIa uświetniła uroczystość występem artystycznym. Wspólne chwilę minęły w miłej

i przyjaznej atmosferze.

 

                                                             

 

                                                             

 


 

Uczniowie klasy Va uczestniczyli w zajęciach w strzelnicy szkolnej. 

 

       

 

 


2 czerwca uczniowie klasy IIb dalej świętowali Dzień Dziecka. Dzięki Rodzicom wybrali się do kina na film pt. „Krudowie 2”. Wychowawczyni zadbała o słodki upominek. Śmiechu i radości było bardzo wiele. Dziękujemy.

 

  

 


 


Klasa VIc wybrała się po raz pierwszy po okresie nauczania zdalnego na klasowa wycieczkę. Uczniowie spędzili miłe chwile w Mileniówce. Radości z czasu spędzonego w miłym towarzystwie dawno niewidzianych kolegów i koleżanek nie było końca.

 

   

   

 

 

Dzień Dziecka w kl. VIIb - piknik na stadionie miejskim

 

      

 


 

Dzień Dziecka w kl. I a - wyjście do kina na film pt."Psy i Koty"

 

 


 

Klasa IV c z okazji Dnia Dziecka wybrała się na pyszne lody oraz na plac zabaw. Zabawa była wspaniała. Dziękujemy Rodzicom za niespodziankę.

 

   


 

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy VIId spożywali pizzę na świeżym powietrzu.

 

   

 


 

Klasa II c z okazji Dnia Dziecka udała się do kina na film pt. "Psy i koty 3". Dzieciaki wspólnie miło spędziły czas.

       

               

 

 


Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas III uczestniczyli w zabawach integracyjnych i konkurencjach sportowych na wesoło. Uczyli się współpracy w zespołach i doskonalili takie umiejętności jak zręczność, szybkość i zwinność. Najwięcej radości sprawiła im zabawa integracyjna Gąsienica, Parasolki i Bieg kelnerów.

 

 

 

 

 


 

31 maja 2021 roku w Wieluńskim Domu Kultury odbyło się uroczyste wręczenie nagród w I Powiatowym Konkursie Poetyckim „Wieluń wierszem pisany…”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Władysława Bełzy w Bieniądzicach. Celem konkursu było budzenie wrażliwości poetyckiej i aktywności twórczej u uczniów oraz popularyzowanie tematyki związanej z Wieluniem i jego historią.
Wśród laureatów znalazły się trzy uczennice naszej szkoły:
Maria Grabczak – II miejsce w kategorii klas IV-VI;
Oliwia Orzełek – III miejsce w kategorii klas VII – VIII;
Marika Sołtysiak – wyróżnienie w kategorii klas VII – VIII.
Młodym poetkom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!
 
 
      
 
 
   
 
 
 
DZIECIAKI Z KLASY IIC ŻYCZĄ SWOIM MAMOM WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO
 
 
 
 

 
 W dniach 25.05 - 27.05.2021r. odbywają się egzaminy ósmoklasisty. Pani Dyrektor życzy naszym uczniom  połamania pióra oraz  żeby te egzaminy poszły jak najlepiej i pozwoliły dostać się do wymarzonych szkół. 
 

 
18 maja w naszej szkole odbył się konkurs ,,Pokaz mody ekologicznej’’, który był okazją
do pokazania niezwykłych strojów, w których uczniowie klas I-III zaprezentowali się przed swymi rodzicami, koleżankami i kolegami.
Zaskakujące kreacje z tzw. odpadów, zaprojektowane i wykonane zostały przez rodziców dzieci, którzy wykazali się ogromną pomysłowością. Do ich przygotowania bowiem wykorzystali m.in.: butelki, korki, tekturę, wytłaczanki, pojemniki po jogurtach, płyty CD, folię i sznurki, talerzyki papierowe.
Konkurs, podobnie jak na profesjonalnych wybiegach, przebiegał w bardzo miłej atmosferze,
bez tremy, przy dźwiękach muzyki. W nagrodę modelki i modele otrzymali dyplomy i słodycze.
I tak, jak na prawdziwych pokazach, każda kreacja była piękna, niepowtarzalna i zasługiwała na wyróżnienie.
Pomysłowość projektujących stroje rodziców mogłaby być inspiracją dla projektantów mody
na całym świecie. Na „wybiegu” świetnie spełnili się też mali modele, którzy z gracją naśladowali znane modelki. W czasie obrad Jury czas umilił wszystkim występ uczennic z kl. IIa.
 
 
      
 
 
  
 
     
 
 

 
14 kwietnia 2021 r. chętni uczniowie z klas II i III brali udział w szkolnym Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Puchacz Piotr, którego organizatorem są Centra Nauczania MathRiders.
Na wyniki konkursu musimy jeszcze poczekać. Trzymamy kciuki za naszych najmłodszych matematyków!
 
 
          

 

 


W dniu 13 maja 2021r. uczniowie klas trzecich przystąpili do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty. Jest to coroczna akcja Operonu mająca na celu  podsumowanie pierwszego etapu edukacji. Test składa się z trzech części-polonistycznej,

matematycznej i przyrodniczej, w trakcie którego są badane kluczowe umiejętności trzecioklasistów, w zakresie:
-  czytania ze zrozumieniem
- słuchania ze zrozumieniem
- pisania
- wiedzy o języku
- sprawności rachunkowej
- praktycznej umiejętności rozwiązywania zadań matematycznych
- rozumienie podstawowych pojęć przyrodniczych.

Wszystkim Trzecioklasistom życzymy jak najlepszych wyników !!!

 

 


 

Z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczniowie klas trzecich w dniu 5 maja b.r. zaśpiewali pieśń pt. "Witaj, majowa jutrzenko". W ten sposób dzieci pragnęły wyrazić swoje uczucia patriotyczne oraz radość z powrotu do szkoły.

 

https://drive.google.com/file/d/1kdWrogOQIiC65UDBmvHXTTizCgcb2a48/view?usp=sharing


 

Nasza Flaga 🇵🇱 Majowe święto w obiektywie uczniów SP 4 

Prezentujemy film przygotowany przez Panie pracujące w bibliotece szkolnej.

 

https://drive.google.com/file/d/12JMSwaUORClWXydz39zfUKRASg_OXvIm/view

 

Jeśli filmik nie odtwarza sie automatycznie - proszę kliknąć play.


Na terenie wokół budynku szkoły trwają prace przy urządzaniu ogrodu z projektu

"Nasze Ekologiczne Pracownie".

 

           

 

Informacja o dofinansowaniu z WFOŚiGW

 

w Łodzi w ramach konkursu z dziedziny Edukacja ekologiczna pn.

 

„NASZE EKOLOGICZNE PRACOWNIE”

 

 

  W ramach Konkursu pn. „Nasze Ekologiczne Pracownie” ogłoszonego przez WFOŚiGW

w Łodzi  utworzono w Szkole Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu punkt dydaktyczny. 

Całkowity koszt projektu wyniósł 60 150,00 zł , w tym dotacja WFOŚiGW  w Łodzi - 50 000,00zł.

 

      Głównym celem projektu „Utworzenie punktu dydaktycznego przy Szkole Podstawowej

nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu” było stworzenie przyjaznej przestrzeni do nauki i jej optymalne wykorzystanie na potrzeby funkcji dydaktycznych w edukacji.

           Zadbana strefa przyrodnicza stanie się zapleczem do przeprowadzania zajęć w bezpośrednim kontakcie z naturą, zainspiruje uczniów do poznawania środowiska przyrodniczego,

ze szczególnym uwzględnieniem jego bioróżnorodności. Punkt dydaktyczny umożliwi realizację wybranych zajęć z zakresu edukacji ekologicznej, przyrody, biologii, geografii, matematyki, języka polskiego, plastyki, muzyki, techniki. Ich celem będzie zainteresowanie światem przyrody, doskonalenie umiejętności rozpoznawania gatunków, kształtowanie postaw ekologicznych, wyzwolenie aktywności badawczej, rozbudzenie kreatywności i wyobraźni.

 

Efekty rzeczowe zadania:

 1. Elementy wyposażenia punktu dydaktycznego

- instalacje dydaktyczne: ”Zegar fenologiczny”, „Zegar ptasiego śpiewu”, „Drzewa”; „Ptaki”, „Rośliny chronione”, „Kierunki świata”, Świat pszczół”, „lekcja dendrologii”, „Kostka interaktywna”;

- tablica dydaktyczna ”Owady pożyteczne i szkodniki”;

- tabliczki do oznaczania roślin z kodem QR;

- ul dydaktyczny;

- zegar słoneczny;

- stacja meteorologiczna  z wyposażeniem;

 - budki i karmniki dla ptaków;

- altana;

- gazony drewniane;

- zewnętrzny kosz do segregacji odpadów;

- system nawadniający;

- kosze na odpady;

- sprzęt ogrodniczy.

 

 1. Zakup roślin (drzewa, krzewy, byliny, trawy, nasiona warzyw i ziół i dokonanie nasadzeń (przygotowanie gruntu pod nasadzenia (ziemia, torf, kora, agrotkanina).

 

 1. Pomoce dydaktyczne służące do realizacji programu edukacyjnego (lupy, lornetki, atlasy, przewodniki roślin, kwasomierz glebowy, miernik pH, papierki wskaźnikowe, zestaw doświadczalny „Gleba – wpływ człowieka”, interaktywny zestaw demonstracyjny „Segregujemy odpady”).

 


23 kwietna - Światowy Dzień Książki

 

 

 Zobaczcie, jakie książki  polecają do przeczytania  uczniowie i nauczyciele naszej szkoły.

 

https://drive.google.com/file/d/1AEc4NVosgRsed8Irdq5jYVUjxwt3MGDz/view?usp=sharing


22 kwietnia uczniowie klas VIII wzięli udział w IV Powiatowej Konferencji Ekologicznej, zorganizowanej przez II LO im. Janusza Korczaka w Wieluniu. W quizie, który odbył się w trakcie spotkania, 100% poprawnych odpowiedzi udzielili: Marcel Duda i Wiktoria Antosik. Gratulujemy. Nagrody za quiz, dyplomy udziału i drobne pamiątki dla każdego z uczestników oraz certyfikat udziału dla szkoły zostaną wkrótce przekazane szkole przez dyrektora II LO.

 

 


Dzień Ziemi to coroczne wydarzenie obchodzone od 1970 roku, które odbywa się 22 kwietnia i ma na celu szerzenie wiedzy na temat ochrony środowiska i ekologii. Jest obchodzony w ponad 193 państwach! Polska dołączyła do obchodów Dnia Ziemi w 1990 roku. Organizatorzy tego święta chcą uświadomić obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. Z tej okazji uczniowie z klas VI – VII naszej szkoły zaprojektowali i wykonali plakaty w ramach akcji „Plakat na Dzień Ziemi”, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Środowisko

to przecież nasz dom – jest miejscem, w którym żyjemy!

 

    

   

 

 

 

 

Prezentujemy prace wykonane przez uczennice klasy 7b z okazji przypadającego na 22 kwietnia Międzynarodowego Dnia Ziemi

 

Ziemia

Ziemia - to po niej co dzień maszerujesz,

a śmieci w poczuciu obowiązku segregujesz.

Na naszej planecie tlen do życia mamy,

więc o nią dbamy i jej nie zatruwamy.

Zastanawiasz się może - po co jest Dzień Ziemi?

A może właśnie po to, byś mógł trochę przyjrzeć się zieleni?

Może... byś był wdzięczny za to co masz?

I zaczął dbać o Ziemię - nie za późno, lecz na czas!

                                                                                       

                                                                               Maria Kruk   

                                                                                     

   

Zuzanna Klemińska

 


Zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w konkursie.

 


 Prezentujemy film przygotowany przez p. Agnieszkę Skrzypecką. Wiosna i muzyka w sercach wielu naszych uczniów...

 

https://drive.google.com/file/d/1aIgKNUwEXRsIpUxXCYyZ9oIXm4HDNJ2J/view


 

ŻONKIL jako  symbol powstania w getcie warszawskim.

Powstanie wybuchło 19 kwietnia, 78 lat temu.

 

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji Żonkile

 

       

   

 

   


Uczniowie klasy 3b przywołują wiosnę.

 

    

     

 


Zbrodnia katyńska to skrytobójczy mord dokonany w marcu 1940 roku przez Sowietów na blisko 22 tysiącach obywatelach państwa polskiego – jeńcach wojennych osadzonych w specjalnych obozach jenieckich NKWD w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie oraz osobach cywilnych, aresztowanych i osadzonych w więzieniach na terenie okupowanych przez ZSRR Kresów Wschodnich Rzeczypospolitej Polskiej. W skład tej grupy wchodzili zarówno oficerowie Wojska Polskiego, jak i oficerowie i podoficerowie Policji Państwowej i Korpusu Ochrony Pogranicza.
Ofiary dokonanej zbrodni stalinowskiej zostały pogrzebane w zbiorowych mogiłach – w Katyniu pod Smoleńskiem, Miednoje koło Tweru, Piatichatkach na przedmieściu Charkowa, a w przypadku 7 tysięcy ofiar w innych nieznanych miejscach.
W 81. rocznicę Zbrodni Katyńskiej w Szkole Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu przygotowano wystawę upamiętniającą tamte tragiczne wydarzenia.
 
  

🍏 Kolejny webinar dla dorosłych przed nami!

8 kwietnia o godz.18.00  Uniwersytet Dzieci dla Dorosłych zaprasza na kolejny webinar z pogranicza dietetyki i psychologii - Jak budować pozytywne relacje z jedzeniem? Dowiecie się Państwo jakimi wskazówkami kierować się, budując własne nawyki w odżywianiu.

A przede wszystkim: jak wspierać najmłodsze pokolenia w zbieraniu pozytywnych doświadczeń żywieniowych. Przewodnikiem w temacie będzie Karolina Rowgało-Daniel -  psycholożka, psychodietetyczka oraz promotorka zrównoważonego podejścia do prowadzonego stylu życia.

Wydarzenie poprowadzone będzie  przez platformę Clickmeeting. Równolegle będzie transmitowane  na Facebooku. Nagranie tam pozostanie - w dowolnej chwili będziecie mogli Państwo przypomnieć sobie webinar :)

 

https://fundacjauniwersytetdzieci.clickmeeting.com/jak-budowac-pozytywne-relacje-z-jedzeniem-uddladoroslych/register?_ga=2.137133616.1638846948.1616658496-176668648.1616055461&utm_medium=email&utm_source=uniwerdzieci&utm_content

=%F0%9F%8D%8F+Kolejny+webinar+dla+doros%C5%82ych+przed+nami%21&utm_campaign=


15 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w literackiej podróży, w którą zabrał ich podróżnik i fotograf Piotr Kowalczyk.  

Temat spotkania: Madagaskar z wizytą u króla Juliana. Wspaniałe opowieści -ilustrowane pięknymi fotografiami - bardzo zaciekawiły dzieci, które aktywnie uczestniczyły w spotkaniu.

 

https://wielun.naszemiasto.pl/uczniowie-wielunskiej-czworki-poznali-madagaskar-foto/ar/c1-8184595

 


Grono czytelników biblioteki Szkoły Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu powiększyło się o 52 uczniów klas pierwszych.
Uroczystość pasowania na czytelnika składała się z kilku części: przedstawienie pt. „Urodziny Kopciuszka”, odgadywanie zagadek, omówienie zasad obchodzenia się z książką, złożenie przyrzeczenia, pasowanie na czytelnika i wypożyczenie pierwszej książki. Nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz Wyprawki Czytelnicze w ramach projektu „Mała książka – wielki człowiek”, realizowanego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.
W skład Wyprawki wchodzą:
• „Pierwsze abecadło” – antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych;
• „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” – broszura, która jest poradnikiem
dla rodziców i opiekunów podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania, jak również zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki;
• Kreatywny alfabet – plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.
Pierwszoklasiści zostali zaproszeni do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.
 
 
 
     
 
 
  
 
 

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych – "Czwórka" pamięta...
 

Uniwersytet Dzieci dla Dorosłych zaprasza rodziców na drugi webinar

 11 marca godz.18.00.

 Temat spotkania: Przyszłość dla dziewczynek - jak pokonywać bariery edukacyjne i wzmacniać kompetencje przyszłości?

 

 

https://wsobote.uniwersytetdzieci.pl/ud-dla-doroslych?utm_source=freshmail&utm_medium=email&utm_campaign=Planer

_marzec_i_drugie_UDdlaDoroslych_24.02.2021

 

Zapisać się można poprzez poniższy link:

 

Przyszłość dla dziewczynek - jak pokonywać bariery edukacyjne i wzmacniać kompetencje przyszłości? (clickmeeting.com)


Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego – coroczne święto obchodzone 21 lutego, które zostało ustanowione przez UNESCO.
W założeniu ma dopomóc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego 
Data upamiętnia wydarzenia w Bangladeszu, gdzie w 1952 roku pięciu studentów uniwersytetu
w Dhace zginęło podczas demonstracji, w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego.
 
 
 
 

 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w dniu 22 lutego uczniowie klas trzecich recytowali legendę Mariana Orłonia pt. "Król Popiel i myszy”.

Uczniowie klas drugich recytowali wierszyki ortograficzne


Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu, przypadającego na 9 lutego 2021r., polecamy publikacje i materiały Akademii NASK, gdzie  znajdą Państwo odpowiedź  na współczesne wyzwania Internetu.

 

https://akademia.nask.pl/baza-wiedzy/publikacje.html

 

 

 


Drodzy Rodzice.

Uniwersytet Dzieci w Klasie otwiera wkrótce

Uniwersytet Dzieci dla Dorosłych i proponuje cykl webinarów.

Więcej informacji uzyskacie Państwo klikając w poniższy link:

 

https://wsobote.uniwersytetdzieci.pl/ud-dla-doroslych?utm_source=freshmail&utm_medium=email&utm_campaign=webinar_UDwK_-_co_sie_dzieje_w_mozgu_nastolatka_04.02.2021

 


 

 

do klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu

 

 

 

 

Drodzy Rodzice, od 1 lutego 2021 r. rusza nabór do klas pierwszych na rok szkolny 2021/2022:

 

* 01.02.2021 r. – 12.02.2021 r.  - zgłoszenia dzieci obwodowych (druk - ZGŁOSZENIE)

 

* 15.02.2021 r. – 05.03.2021 r. - zgłoszenie dzieci spoza obwodu (druk - WNIOSEK)

 

Szczegóły rekrutacji dostępne są w zakładce "Rekrutacja".

 

Informujemy również, że:

 

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)2016/679
z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz.UE L 119 z 04.05.2016 str. 1), dalej „RODO" informuję, iż:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest: Szkoła Podstawowa nr 4 im. Królowej Jadwigi Wieluniu,
ul. 18 Stycznia 24;
2) z inspektorem ochrony danych w Szkole Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu mogą się Państwo skontaktować pisząc na adres poczty elektronicznej This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.;
3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu udzielanie odpowiedzi na pismo lub wniosek skierowane drogą elektroniczną do Szkoły Podstawowej nr 4 im Królowej Jadwigi w Wieluniu na podstawie przepisu art. 6 ust 1 pkt a
cyt. rozporządzenia;
4) Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom;
5) Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej;
6) w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosownie do art. 22 RODO;
7) Pani/Pana dane osobowe przekazywane w dowolnej formie w treści pisma lub wniosku będą przechowywane przez okres 5 lat, gdyż zostały zaliczone do kategorii archiwalnej B5;
8) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, prawo żądania od administratora ograniczenia ich przetwarzania, prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO, prawo do usunięcia danych osobowych, prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa
w art. 20 RODO oraz na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych;
9) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest warunkiem rozpatrzenia wniesionego przez Panią/Pana pisma lub wniosku.
Nieprzekazanie przez Panią/Pana danych osobowych będzie skutkowało niemożliwością jego rozpatrzenia.
 
Polecamy przeczytać w zakładce "Projekty i programy" informacje dotyczące pracy szkoły.
 
 
Zapraszamy do nas bo u nas "Dzieje się..."
 
 

 

 

 


 

28 października 2020r. dzieci z klas Ia i Ib zostały pasowane na uczniów

Szkoły Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu.

W części artystycznej uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności i talenty, pokazali, że są otwarci na zdobywanie wiedzy. Złożyli również uroczyste ślubowanie, że będą strzec honoru i dobrego imienia szkoły.

Na zakończenie uroczystości wykonano pamiątkowe zdjęcia.

 

 

    

 

 

  

 

 

W ramach obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia 47 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w Internetowym konkursie matematycznym  Arcymistrz Mnożenia.

Konkurs rozgrywany był w trzech kategoriach wiekowych : Alfa (klasy IV), Beta (klasy V i VI), Gamma(klasy VII i VIII). Konkurs trwał trzy dni od 5 do 7 października. Każdego dnia uczestnicy rozwiązywali łamigłówki matematyczne, które wymagały logicznego myślenia oraz umiejętności

w zakresie mnożenia i dzielenia liczb.

Miło nam poinformować, że cztery osoby dostały się do finału, który odbędzie się 17 października.
Są to :

Julia Przybylska Klasa 8b
Karolina Suchecka Klasa 6c
Marcel Tokarski Klasa 4c
Moczulewski Wojciech Klasa 4c

Gratulujemy i trzymamy kciuki.

 

 


Miło nam poinformować, że w roku szkolnym 2020/2021 lekcje informatyki odbywają się w mobilnej pracowni multimedialnej, która jest wsparciem przy prowadzeniu lekcji i korzystaniu z internetowych zasobów edukacyjnych. Pracownia jest nagrodą w Konkursie #OSEWyzwanie, do którego szkoła przystąpiła w roku szkolnym 2019/2020.  Zgłosiliśmy się  również do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna. Dodatkowo szkoła wysłała przygotowaną specjalnie na konkurs pracę plastyczną pt. „Smart szkoła” autorstwa Julii Kowal. Zadeklarowaliśmy też udział w programach OSE Hero oraz CodeWeek.

 

     

      

    

 


Z wielką radością informujemy, iż nasza szkoła otrzymała dofinansowanie

w kwocie 50.tys. zł do projektu z dziedziny Edukacja Ekologiczna pn. „Ekopracownia pod chmurką” ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Realizacja projektu - wiosna 2021.

 

 

 

Drodzy Rodzice!

Poniżej znajduje się aneks do REGULAMINU ŚWIETLICY uzupełniony o wytyczne MEN, MZ i GIS dla publicznych i niepublicznych szkół i placówek od 1 września 2020 r. Pozostałe dokumenty znajdą Państwo w zakładce "Dokumenty/ Regulamin świetlicy"

 

Organizacja pracy świetlicy w okresie epidemii.

Podstawa prawna:

 

 Rozporządzenie zmieniające Ministra Edukacji Narodowej w sprawie bezpieczeństwa i higieny

w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach. Dz.U. 2020 poz. 1386 z dnia 12 sierpnia 2020 r.

 Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem

i zwalczaniem Covid 19 Dz.U. 2020 poz. 410 z dnia 11 marca 2020 r.

 Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie szczegółowych rozwiązań w zakresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem Covid 19 Dz.U. 2020 poz. 493 z dnia 20 marca 2020r.

 

 1. Do świetlicy szkolnej uczęszczają wyłącznie dzieci zdrowe, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub

 w izolacji w warunkach domowych.

 

 1. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych

przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej.

 

 1. Wszystkim wchodzącym do świetlicy należy zapewnić środki do dezynfekcji rąk. Są one

rozmieszczone są w świetlicy w sposób umożliwiający łatwy dostęp dla wychowanków

pod nadzorem opiekuna.

 

 1. W pomieszczeniach wykorzystanych na zajęcia świetlicowe wywieszono instrukcje z zasadami

zachowania higieny.

 

 1. Sale świetlicowe, toalety oraz ciągi komunikacyjne są regularnie myte i dezynfekowane.

 

 1. Nauczyciele zobowiązani są do organizacji zajęć świetlicowych ograniczających bezpośredni

kontakt uczniów ze sobą.

 

 1. Przedmioty i sprzęty znajdujące się w świetlicy, których nie można skutecznie umyć, uprać

lub dezynfekować, należy usunąć lub uniemożliwić do nich dostęp. Przybory do ćwiczeń (piłki,

skakanki, obręcze itp.) wykorzystywane podczas zajęć należy czyścić lub dezynfekować.

 

 1. Salę przeznaczoną na organizację zajęć świetlicowych wietrzy się przynajmniej raz na godzinę.
 2. Nauczyciel podczas zajęć świetlicowych wyjaśnia dzieciom:
 3. a) jakie zasady obowiązują w szkole oraz świetlicy i dlaczego zostały wprowadzone,
 4. b) instruuje, pokazuje techniki właściwego mycia rąk wg instrukcji mycia rąk,
 5. c) zwraca uwagę na to, aby dzieci często i regularnie myły ręce, szczególnie przed jedzeniem, po

skorzystaniu z toalety i po powrocie z pobytu na świeżym powietrzu, nie dotykały oczu, nosa i ust

 

10.Regularnie myjemy ręce – po przyjściu do świetlicy, przed jedzeniem, po powrocie z boiska.

 1. Uczniowie podczas zajęć świetlicowych przestrzegają zasad współżycia w grupie związanych z COVID-19 oraz respektują polecenia nauczyciela związane z COVID-19

12.Uczniowie posiadają swoje przybory szkolne, którymi nie wymieniają się z innymi uczniami

13.Przynoszą tylko niezbędne rzeczy, zabawki itd. zostają w domu

 1. Przedmioty i sprzęty znajdujące się w sali, których nie można skutecznie umyć, uprać

        lub dezynfekować, będą  usunięte lub zabezpieczone tak, aby uniemożliwić do nich dostęp.

 

15.Osoby odbierające uczniów muszą być zdrowe i podczas odbioru dziecka powinny zachować wszelkie środki ostrożności ((m.in. stosować środki ochronne: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).

 1. Należy zapewnić sposoby szybkiej, skutecznej komunikacji z opiekunami ucznia.

       Konsultacje nauczycieli- wychowawców  z rodzicami odbywają się  na zasadach tożsamych

 z przyjętymi w placówce z szczególnym naciskiem na kontakty umożliwiające zachowanie

wymaganego dystansu (dziennik elektroniczny, kontakt telefoniczny podany

przez rodzica/ opiekuna w karcie zapisu dziecka do świetlicy).

 

 1. Jeżeli wychowawca świetlicy zaobserwuje u ucznia objawy mogące wskazywać na infekcję dróg

oddechowych, w tym w szczególności gorączkę, kaszel, należy odizolować ucznia, i niezwłocznie

powiadomić rodziców/opiekunów o konieczności odebrania ucznia ze szkoły (rekomendowany

własny środek transportu).

 

 1. Uczeń, w którego domu ktoś przebywa na kwarantannie, musi pozostać w domu.

Wszystkie osoby współzamieszkujące lub pozostające we wspólnym gospodarstwie domowym

 z osobą podlegającą kwarantannie muszą pozostać w domu.

 1. Aneks obowiązuje od 01.09.2020r.

 Szkoła Podstawowa nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu zaprasza na zajęcia piłki siatkowej.

Przyjdź i dołącz do siatkarskiej społeczności Wielunia. Będziemy uczyć cię współpracy w grupie, wychowywać w duchu fair-play, realizować Twoje marzenia o wyczynowym uprawianiu sportu. Zapewnimy ruchowy i intelektualny rozwój poprzez aktywny udział w zajęciach ogólnorozwojowych z ukierunkowaniem na piłkę siatkową.

 

Zajęcia prowadzić będzie Pan Marcin Kryś – nauczyciel i trener, który pierwsze kroki swojej przygody z siatkówką stawiał w Wieluniu. Marcin Kryś to były siatkarz klubów Plus Ligi takich jak: AZS Częstochowa, Stal Nysa, Siatkarz Wieluń, Cuprum Lubin, jak również klubów zagranicznych: VK KDS Kosice i VK Chemes Humenne. Wraz z Mariuszem Wlazłym zdobył Mistrzostwo Świata Juniorów. Ponadto do największych jego sukcesów należą: Wicemistrzostwo Europy kadetów, brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorów z AZS Częstochowa, Mistrzostwo Słowacji z VK Chemes Humenne, Puchar Słowacji z drużyną VK KDS Kosice, awans do Plus Ligi z Siatkarzem Wieluń. W sezonie 2020/2021 Pan Marcin Kryś będzie również trenerem

i zawodnikiem drugoligowej drużyny – WKS Wieluń.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do zapisów na zajęcia, których dokonujemy

u wychowawców klas lub u p. Marcina Krysia.

 

 

 


ROK SZKOLNY 2019/2020

 

Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

 

Uczniowie klas pierwszych odwiedzili  szkolną bibliotekę, zapoznali się z jej zbiorami, regulaminem oraz zasadami poszanowania książek, a następnie – 28 lutego 2020r. -  zostali uroczyście pasowani na czytelników szkolnej biblioteki.

Na początek obejrzeli przedstawienie kukiełkowe przygotowane przez uczniów klasy VI d

„W świecie baśni”.  Pierwszoklasiści wykazali się wspaniałą znajomością postaci z bajek.

Po uroczystym przyrzeczeniu  każdy został pasowany na czytelnika  „Szkolną Encyklopedią”. Ostatnim punktem uroczystości było wypożyczenie pierwszej książki. Na pamiątkę tego wydarzenia nowi czytelnicy otrzymali piękne, oryginalne dyplomy z autoportretami.

 


 

XX Międzypowiatowy Konkurs Języka Angielskiego

 

26 lutego o godz. 9.00 odbył się XX Międzypowiatowy Konkurs Języka Angielskiego.

Turniej miał na celu sprawdzenie umiejętności zdobytych przez uczniów, motywowanie ich do samodzielnej pracy nad doskonaleniem i rozwijaniem różnych sprawności językowych oraz promowanie nauki języka angielskiego.

Organizatorami tegorocznej edycji byli nauczyciele języka angielskiego p. Filomena Adamczyk, p. Ilona Wieczorek, p. Marzanna Czyż, p. Magdalena Zając.

Konkurs ten cieszył się ogromnym zainteresowaniem czego dowodem była liczba uczestników . W tegorocznej edycji uczestniczyło 78 uczniów ( 36 uczniów na poziomie średnio – zaawansowanym - kl. VII, 42 uczniów na poziomie zaawansowanym - kl. VIII). Chęć udziału w konkursie zgłosiło 12 szkół podstawowych z terenu trzech powiatów: wieluńskiego, sieradzkiego i pajęczańskiego.

Konkurs był rozgrywany na dwóch poziomach zaawansowania: - na poziomie średniozaawansowanym - klasy siódme - oznaczony kolorem niebieskim, i na poziomie zaawansowanym - kl. VIII – oznaczony kolorem czerwonym. Uczniowie rozwiązywali testy zaopiniowane przez konsultanta ds. języka angielskiego z Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Sieradzu. Na napisanie testu przeznaczono 90 minut. Oceną testów zajęła się komisja w składzie: pani Anna Kasperska - nauczyciel języka angielskiego ze Szkoły Podstawowej w Białej - przewodnicząca komisji, pani Izabela Pilarska ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wieluniu, pani Filomena Adamczyk, pani Ilona Wieczorek, pani Marzanna Czyż, pani Magdalena Zając ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Wieluniu oraz pan Adrian Bednarek – nauczyciel języka angielskiego z LO im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu. Wyniki Konkursu będą udostępnione w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 4 od dnia 28-ego lutego – piątek ( godz 10. 00), a 23 marca 2020 (poniedziałek) o godz. 11. 00 odbędzie się podsumowanie konkursu na którym uczniowie (do 10 miejsca) otrzymają dyplomy oraz nagrody.

 

   

 


 


 Dzień Otwarty Dla Sześciolatków

 

10 lutego gościliśmy w murach naszej szkoły przyszłych uczniów wraz z rodzicami. W trakcie Dnia Otwartego zaproszeni goście obejrzeli krótki program artystyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły, przygotowany pod kierunkiem nauczycieli. Następnie Pani Dyrektor Małgorzata Żuchowska przedstawiła rodzicom przyszłych uczniów ofertę edukacyjną naszej placówki. A młodzi goście wzięli udział w kilku ciekawych zajęciach dydaktycznych. Dzięki temu mogli obejrzeć sale lekcyjne, poznać niektórych nauczycieli i zobaczyć, jak dzieci uczą się w czasie różnych lekcji. Mamy nadzieję, że we wrześniu spotkamy się w naszej szkole z naszymi wczorajszymi gośćmi.

 

     

 

     

 

  

 

 


Dzień Bezpiecznego Internetu

 

W lutym obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Pierwszą inicjatywą podjętą w tym roku w szkole było spotkanie uczniów kl. V-VIII z panią policjantką st.sierż. Moniką Klonowską. W czasie pogadanki przypomniano uczniom najważniejsze zasady bezpieczeństwa w sieci. Uczulono na problem cyberprzemocy i hejtu. Przypomniano o konsekwencjach prawnych naszych działań online. Przede wszystkim zachęcano do rozważnego korzystania z urządzeń cyfrowych. Uczniowie obejrzeli także dwa filmy, prezentujące zagrożenia, jakie czyhają na młodych ludzi w Internecie. Spotkanie to rozpoczęło w naszej szkole tegoroczne obchody Dnia Bezpiecznego Internetu.

 

 

 

 


Otwarcie wystawy w Muzeum Ziemi Wieluńskiej

 

W dniu 4.02.2020 r. uczniowie klasy VIIIA wraz z opiekunem -nauczycielem historii p. Cezarym Wróblem- wzięli udział w otwarciu wystawy „Na straży granic” – Straż graniczna w II Rzeczpospolitej na zachodnim odcinku granicy polsko – niemieckiej w Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Podczas otwarcia wystawy wysłuchaliśmy referatów doktora Ksawerego Jasiaka

z delegatury IPN w Opolu „Straż Graniczna w czasach II RP” oraz dyrektora MZW Jana Książka „Z dziejów Straży Granicznej w powiecie wieluńskim”. Dowiedzieliśmy się dużo na temat pracy polskich pograniczników i ich walce z przemytnikami. Przekonaliśmy się, co najczęściej przemycano do Polski (tytoń, papierosy, zegarki, zapalniczki, części do rowerów, eter i rodzynki). Następnie mogliśmy oglądać wystawione w gablotach pamiątki, dokumenty i zdjęcia dotyczące straży granicznej. Na koniec strażnik graniczny (p. Przemysław Bucki ) podbił nam paszporty, które pozwoliły na przekroczenie granicy. Wielką atrakcją był również pokaz przygotowany przez członków Stowarzyszenia Historycznego Batalionów Obrony Narodowej.

 

      

 

   

 

 


Anglojęzyczny spektakl w teatrze

31 stycznia 2020r. uczniowie kl. III, kl. V, VI, VII i VIII uczestniczyli w spektaklach anglojęzycznych pt. Little Red Riding Hood i Peter Black, które odbyły się w kinie Syrena. Przedstawienia zostały przygotowane przez aktorów z Centrum Teatralnego w Krakowie.
Celem przedstawień było doskonalenie znajomości języka angielskiego dzięki bezpośredniemu z nim kontaktowi oraz promowanie nauki języka angielskiego. Jednocześnie uczniowie przeżywali artystyczne doznanie na profesjonalnym aktorskim poziomie.
Poziom językowy był tak dostosowany, aby młodzi widzowie ze zrozumieniem śledzili wydarzenia na scenie przekazane w języku angielskim w atrakcyjnej scenicznej formie.
Znana historia o Czerwonym Kapturku została przygotowana w zabawnej, pomysłowej i nowoczesnej formie, z małą dawką bajkowego morału, wzbogacona wesołymi piosenkami.
Historia zaczyna się niekonwencjonalnie – Czerwony Kapturek nie chce iść do szkoły, ponieważ czeka ją ciężka klasówka. Wymyśla, że musi odwiedzić chorą babcię. O tym, jak wiele kłopotów wywołało niepotrzebne kłamstwo, oraz że wagarowanie nie popłaca, dowiedzieliśmy się z tej historii.
Spektakl Peter Black to 100% mówionego słowa w języku angielskim.

 


Koncert Noworoczny

Z racji tego, że niedawno obchodziliśmy Dzień Babci i Dzień Dziadka, 30 stycznia 2020 r. odbył się w naszej szkole Koncert Noworoczny. Uczniowie Babciom i Dziadkom zaprezentowali na scenie swoje talenty muzyczne. Przybyli goście mogli wysłuchać kolęd i pastorałek w pięknych wykonaniach. Nie zabrakło też niespodzianki - kolędy zaśpiewanej wspólnie przez nauczycieli i uczniów. Wszyscy wykonawcy byli nagradzani gromkimi brawami. Mamy nadzieję, że występy wszystkim się podobały.

 

      

 

      

  

 

  

 

  

 

                        

 


Konkurs na najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową z życzeniami w języku niemieckim

i angielskim

 

W środę 29.01.2020 r. odbyło się podsumowanie konkursu na najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową z życzeniami w języku niemieckim i angielskim. Konkurs miał na celu rozwijanie różnych sprawności językowych, w tym pisanie krótkich form językowych oraz promowanie nauki języka obcego. Organizatorami konkursu były: p. Anna Wielgosińska, p. Justyna Kowalczyk, p. Filomena Adamczyk.

Laureaci konkursu oraz wyróżnienia:
1 miejsce Marcel Terczyński 7b
2 miejsce Bartek Wielgosiński 5c
3 miejsce Magdalena Kołaczyk 8b, Wiktoria Falender 8b, Magdalena Kubalka 7b

Wyróżnienia: Kinga Czart 7b, Marcel Duda 7a, Michał Szczepaniak 6c

Gratulujemy!!!

 

 


 Choinka szkolna

28 stycznia dla uczniów wszystkich klas odbyła się choinka szkolna.

 

  

      

 

  

 


 


 XIX Turniej MŁODYCH CHEMIKÓW

 

14 stycznia 2020 roku odbył się XIX Turniej MŁODYCH CHEMIKÓW              

w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury i Sportu w Wieluniu, zorganizowany przez Starostę Wieluńskiego oraz PMDKiS w Wieluniu. Do rywalizacji przystąpiło                          

7 trzyosobowych zespołów składających się z uczniów klas VII – VIII szkoły podstawowej powiatu wieluńskiego i powiatów ościennych. Uczniowie z naszej szkoły: Natalia Kiełbasa, klasa VIII a, Maja Rychlik, klasa VIII b oraz Jakub Świerkowski, klasa VII a podczas XIX turnieju zajęli II miejsce. Zawodnicy rozwiązywali te same zadania z następującego zakresu tematycznego: budowa atomu, wiązania chemiczne, pierwiastki i związki chemiczne: tlenki, wodorotlenki, kwasy

i sole, roztwory wodne, elektrolity, typy reakcji chemicznych, związki organiczne: węglowodory

i alkohole. Celem turnieju jest pobudzenie i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych młodzieży, rozwijanie ciekawych, często nietypowych problemów z zakresu wiedzy chemicznej poznanej

w szkole podstawowej oraz konfrontacja wiedzy i umiejętności z wiedzą i umiejętnościami rówieśników. Uczestników oceniała komisja konkursowa, w skład której wchodzili także reprezentanci Koła Młodych Chemików. Koordynatorem turnieju była pani Elżbieta Wieloch – Kostrzewa. Następnie po zakończeniu turnieju, oczekując na ogłoszenie wyników, uczniowie wraz z opiekunami zostali zaproszeniu do obejrzenia pokazu doświadczeń fizycznych, wykonanych

w ramach XXI Turnieju Młodych Fizyków. Później nastąpiło podsumowanie turniejów i ich uroczyste zakończenie. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu, zajmując II miejsce otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.          

                     

 


 

„MATEMATYCZNA KARTKA BOŻONARODZENIOWA”

 

W dniu 3 stycznia 2020 r. rozstrzygnięto konkurs „MATEMATYCZNA

 

KARTKA BOŻONARODZENIOWA”, który zorganizowano dla uczniów klas 4-8 naszej szkoły.

 

I miejsce zajęła – Aleksandra Pakuła z kl. IVa, II miejsce – Miłosz Pietrzak z kl Va oraz Julia Przespolewska z klasy VId, a III miejsce – Marta Ziomek z kl. VIb. Wszyscy uczestnicy otrzymali oceny z matematyki a osoby nagrodzone książki.

 

Organizatorami konkursu były panie J.Adrianowicz, J.Graczyk , K. Krawczyk- Walczybok.

 

 

 


 

Działajmy razem!

Podobnie jak w latach ubiegłych nasza szkoła włącza się w akcję. Będziemy wspólnie obchodzić Dzień Bezpiecznego Internetu. W ciągu tygodnia (10-14 lutego) podejmiemy wiele różnorodnych działań, w które angażować będziemy wszystkich uczniów.

 

 


 20 grudnia obejrzeliśmy Jasełka w dwóch odsłonach - dla klas IV-VIII występowali uczniowie a dla klas I-III odbyło się przedstawienie kukiełkowe. Po występach pani Dyrektor złożyła serdeczne życzenia świąteczne całej społeczności szkolnej.

 

      

 

 

     

 

 

 


W ostatnim tygodniu przed świętami mieliśmy możliwość skorzystania z warsztatów dekorowania pierników. Gościliśmy panią Agnieszkę Grajoszek pracującą w Cukierni Marek Gagatek w dziale dekoracyjnym, która podzieliła się z nami swoim kunsztem wykonywania zdobień i dekoracji na piernikach. 

 

     

 

 


 

III miejsce szkolnych szczypiornistów w finale województwa

 

W dniu 18.12.2019 r. reprezentacja SP 4 zajęła III miejsce w Finale Wojewódzkim Piłki Ręcznej Chłopców Igrzysk Dzieci.  Wyniki spotkań w grupie: SP4- SP 16 Piotrków Trybunalski 5:16, SP 4 -SP Parzęczew 8:3. W meczu o III miejsce zespół SP 4 wygrywa z SP Ujazd 11:5. Reprezentacja szkoły wystąpiła w składzie: Kowalik Kamil, Grajnert Mateusz, Kwaśniewski Bartosz, Kokociński Giovanni, Żóraw Arkadiusz, Małolepszy Bartosz, Wierzbicki Stanisław, Szczepaniak Michał, Stępień Artur,  Krzywda Paweł, Pinkos Szymon, Makowski Jakub, Mikoda Bartłomiej, Wiśniewski Jan.

Opiekun Tomasz Derbis 

 

Gratulujemy!

 

     

  

"Turniej mikołajkowy" piłki nożnej dla klas IV i V oraz piłki siatkowej dla klas VI, VII, VIII.

 

Nauczyciele wf zorganizowali "Turniej mikołajkowy" piłki nożnej dla klas IV i V oraz piłki siatkowej dla klas VI, VII i VIII. Wyniki turnieju piłki nożnej: I miejsce - kl. Vc, II miejsce - kl. IVa, III miejsce - kl. Va, IV miejsce - kl. Vb. Wyniki turnieju piłki siatkowej- Klasy VI - I miejsce- kl. VIa, II miejsce- kl. VIc, III miejsce- kl. VId, IV miejsce - kl. VIb. Klasy VII, VIII- I miejsce - kl. VIIb, II miejsce - kl. VIIIc, III miejsce - kl. VIIa. Mecze były bardzo zacięte i towarzyszyły im wielkie sportowe emocje. Gratulacje dla zwycięzców i brawa dla wszystkich uczestników. 

 

      

 


 


 

Mikołajki w 6a - warsztaty - dekorowanie pierników.

 

     

 

          


 

 


 

Gratulujemy Zosi Lekki - uczennicy klasy III c  zajęcia 2. miejsca w konkursie na Szopkę Bożonarodzeniową, zorganizowanym przez Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Na konkurs napłynęło 120 prac, tym bardziej jesteśmy dumni,

że szopka Zosi została zauważona i doceniona przez jury. 

 

   

 


 

I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy HIV/AIDS

 

„Włączmy się do wspólnego działania – razem przeciw AIDS”

 

28 października 2019 roku odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy HIV/AIDS

„Włączmy się do wspólnego działania – razem przeciw AIDS”, organizowanego przez

Łódzki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża, przy współpracy

Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia „Słyszę Serce”,

pod patronatem honorowym Wojewody Łódzkiego i Marszałka Województwa Łódzkiego.

Do rywalizacji przystąpiło 8 osób z klas VIII Szkoły Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi

w Wieluniu.

Test, który pisali uczestnicy składał się z 20 pytań (otwartych i zamkniętych).

Na rozwiązanie zadania uczniowie mieli 30 minut.

Celem konkursu jest wzrost wiedzy wśród młodzieży dotyczącej zagrożeń związanych

z ryzykownymi zachowaniami oraz promocja dobrych zachowań prozdrowotnych

w tym profilaktyka HIV/AIDS oraz innych chorób przenoszonych drogą płciową.

Do etapu wojewódzkiego, który odbył się 29 listopada 2019 roku

zakwalifikowały się dwie uczennice: Maja Rychlik oraz Aleksandra Stempień.

W etapie wojewódzkim wzięło udział 99 uczniów z 50 szkół.

Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu zawierającego 60 pytań (zamkniętych i otwartych).

Na rozwiązanie tego zadania uczniowie mieli 60 minut. Następnie prof. dr hab. n. med.

Małgorzata Wągrowska – Danilewicz –Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu na Uniwersytecie

Medycznymw Łodzi zaprezentowała wykład nt. HIV/AIDS.

Później nastąpiło podsumowanie konkursu i jego uroczyste zakończenie.

Uczennica Maja Rychlik podczas etapu wojewódzkiego zajęła I miejsce w powyższym konkursie

i otrzymała statuetkę, dyplom, nagrodę pieniężną oraz komplet gadżetów.

Bardzo dziękujemy za pracę włożoną w przygotowanie się do konkursu.

Liczymy na to, że zaangażowanie i zdobyta wiedza zaowocują w przyszłości w zdrowe życie,

pełne przemyślanych i bezpiecznych zachowań.

 

 

 

 


 

Wycieczka klas VII i VII do Drezna

Uczniowie klas VII i VIII pozdrawiali pierwszego dnia wycieczki z Drezna. Oprócz zwiedzania pięknego miasta odwiedzili również jarmark bożonarodzeniowy. W kolejnym dniu wypoczywali w Tropical Island.

 

  

 


 


 

„Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” w Teatrze Wielkim

 

Królewny, jabłka i uczniowie SP4 w Wieluniu – takie atrakcje tylko w Tetrze Wielkim w Łodzi. Dnia 04.12.2019 r. uczniowie klas: IIc, IIIa i VIIa obejrzeli balet pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” w reżyserii Witolda Borkowskiego, do którego muzykę napisał Bogdan Pawłowski. Bajka oparta na jednej z najbardziej znanych baśni braci Grimm opowiada o losach dobrej i pięknej, lecz znienawidzonej przez złą macochę Śnieżki. Królewna spotyka na swojej drodze siedmiu zabawnych krasnoludków i, mimo że Śnieżka zjada zatrute jabłko, historia dobrze się kończy. Spektakl przyniósł naszym uczniom wiele atrakcji. Wszyscy z dużym zaciekawieniem oglądali taneczne przygody Śnieżki, podziwiali talent artystyczny aktorów, przepiękną scenografię, a przede wszystkim niepowtarzalną muzykę autorstwa B. Pawłowskiego.

 

 

 


 

PASOWANIE NA ŚWIETLIKA

W dniu 5 grudnia wzorem lat ubiegłych, w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość PASOWANIA NA ŚWIETLIKA. Uczniowie klas pierwszych musieli wykazać się znajomością regulaminu oraz umiejętnością odgadywania zagadek i śpiewania piosenek. Zadaniem dla odważnych było zjedzenie z uśmiechem kawałka cytryny. Po zaliczeniu wszystkich prób, w obecności pani dyrektor Małgorzaty Żuchowskiej nastąpiło pasowanie, wręczenie dyplomów oraz drobnych upominków. Przedostatnim punktem programu było wystąpienie grupy świetlicowych cheerleaderek. Wspólne zdjęcie zakończyło świetlicową uroczystość.

 

 


 Półfinał województwa w minipiłce ręcznej

W dniu 05.12.2019 r. reprezentacja SP 4 zdobyła I miejsce w Półfinale Wojewódzkim w piłce ręcznej chłopców w Buczku. Zespół w grupie pokonał SP Klonowa 6:1, SP Kolumna 13:2. W finale SP 4 wygrywa z SP 7 Zduńska Wola 7:3. Skład drużyny: Kowalik Kamil, Grajnert Mateusz, Kwaśniewski Bartosz, Kokociński Giovanni, Żuraw Arkadiusz, Małolepszy Bartosz, Wierzbicki Stanisław, Szczepaniak Michał, Stępień Artur, Krzywda Paweł, Pinkos Szymon,  Mikoda Bartłomiej.

Opiekun Tomasz Derbis

 

 


 

Spotkanie z wolontariuszem z Turcji


Spotkanie z wolontariuszem z Turcji miało na celu przedstawienie uczniom kultur

innych krajów oraz poprawę ich umiejętności komunikacyjnych w języku angielskim.

Do naszej szkoły przyjechał student - Burak Targut.

Podczas zajęć wolontariusz w interesujący sposób opowiadał o swoim kraju,

o najpiękniejszych i najciekawszych miejscach wartych zobaczenia.

Mówił też o tradycyjnych potrawach, tańcach, muzyce, sporcie i szkole.

Odpowiadał również na wiele pytań ze strony uczniów, dotyczących tradycji i stylu

życia. Zajęcia były innowacyjne, motywujące uczniów do mówienia

w języku angielskim, a prezentacje pełne interesujących faktów.

Uczniowie byli zachwyceni udziałem w projekcie, a przede wszystkim lekcjami

ze studentem. Mogli sprawdzić swoje umiejętności językowe w ramach komunikacji

oraz poznać kulturę Turcji.

 

      

 

 
 
 

Przedstawienie kukiełkowe

25 listopada najmłodsi uczniowie naszej szkoły obejrzeli przedstawienie kukiełkowe przygotowane przez kolegów i koleżanki z kl. II a i kl. II c pod kierownictwem p. Iwony Kity. Inscenizacja o wymownym tytule "Porady wróżki Dobrej Rady" ukazywała niektóre dziecięce wady. Złośnica, Brudasek, Beksa, Łakomczuch, Krzykacz, i Grymaśnica udali się do wróżki Dobrej Rady, by poradziła im, jak mają postępować, by pozbyć się swoich wad. Przedstawienie miało zachęcić dzieci do oceny własnych zachowań.
 


Światowy Dzień Pluszowego Misia

 

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia w świetlicy szkolnej zorganizowany został dzień poświęcony ulubieńcom wszystkich dzieci. Uczniowie wykonywali prace plastyczne, słuchali piosenek, oglądali prezentację multimedialną poświęconą historii tej maskotki. Zaproponowane zajęcia wniosły wiele radości i zaangażowania ze strony wychowanków.

 

     

 


 

 


Zwycięstwo szczypiornistów!

 

 W dniu 26.11.2019 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu w minipiłce ręcznej chłopców. Reprezentacja naszej szkoły po 3 zwycięstwach w grupie oraz wygranym półfinale z SP Mokrsko 6:0 oraz finale z SP Biała 7:3 zajęła I miejsce i awansowała do Półfinału Wojewódzkiego. Drużyna wystąpiła w składzie: Kowalik Kamil, Grajnert Mateusz, Kwaśniewski Bartosz, Wiśniewski Jan, Kokociński Giovanni, Żuraw Arkadiusz, Małolepszy Bartosz, Wierzbicki Stanisław, Szczepaniak Michał, Stępień Artur, Krzywda Paweł, Pinkos Szymon, Makowski Jakub, Mikoda Bartłomiej.

Opiekun Tomasz Derbis.

Serdecznie gratulujemy!!!

 

 


 

Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa WKS Wieluń

 

W dniu 24 listopada na hali WOSiR odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa WKS Wieluń. W turnieju brali udział uczniowie klas I i II. Na hali spotkały się zespoły z ośmiu szkół podstawowych Gminy Wieluń. Nasz zespół zajął I miejsce wygrywając wszystkie mecze. Najlepszym strzelcem turnieju został Nikodem Buczek, a najlepszym zawodnikiem zespołu - Filip Kazimierski. Drużyna wystąpiła w składzie: Nikodem Buczek, Filip Kazimierski, Nikodem Wójcik, Piotr Zuzewicz, Filip Szewczyk, Antek Siwiaszczyk, Nikodem Szeląg. Opiekunem drużyny była p. Wioletta Podyma.

Serdeczne gratulacje!

 

     

 

  

 

 


Międzypowiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej i Pieśni Polskiej w MDK

 

Uczennice naszej szkoły wzięły udział w Międzypowiatowym Konkursie Piosenki Patriotycznej i Pieśni Polskiej w MDK. Wystąpił duet: Oliwia Stępień i Agnieszka Gogola oraz zespół w składzie: Zosia Słońska, Marysia Grajnert, Natalia Kiełbasa, Oliwia Stępień, Agnieszka Gogola i Emilka Grygowska.

 

 


 W szkole przeprowadziliśmy zbiórkę karmy i akcesoriów dla zwierząt.

 

 


JESTEŚMY MISTRZYNIAMI WOJEWÓDZTWA !!!

 

19 listopada 2019r. w Piotrkowie Trybunalskim odbył się finał wojewódzki zawodów piłki ręcznej dziewcząt. Drużyna w składzie:Dina Dirani. Nikola Zgarda, Kinga Więcław, Milena Kurczyk, Anna Zieleniewska, Małgorzata Buczek, Kinga Czart,  Oliwia Duda, Agnieszka Gogola,  Maja Małyska zdobyła mistrzostwo województwa łódzkiego. Jest to historyczne zwycięstwo.

Gratulujemy!

 

 


„Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach”

 

Nasza szkoła, za pośrednictwem I LO, przyłączyła się do akcji charytatywnej  „Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach” organizowanej przez Towarzystwo Patriotyczne „Kresy” i Akcję Katolicką. Zbieraliśmy artykuły szkolne, maskotki, gry, książki i słodycze. Dzięki hojności uczniów i rodziców udało nam się zrobić 11 dużych paczek z darami. Zostaną one przekazane dzieciom ze szkół i środowisk polskich na Litwie, Ukrainie i Białorusi. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom!

 

 

     

 


 


WOLNOŚĆ – TO NAJJAŚNIEJSZA Z GWIAZD

Tak brzmiało hasło przewodnie apelu, którym uczniowie klasy VI c oraz VI a uczcili 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Celem uroczystości było ukazanie bohaterstwa ludzi walczących

o niepodległość kraju oraz zapoznanie z dziejami narodu polskiego. Wzruszające recytacje, okolicznościowe piosenki

w mistrzowskim wykonaniu chóru szkolnego oraz scenki dramowe z udziałem powstańców i żołnierzy przybliżyły zgromadzonym trudną drogę do wolności. Ta niecodzienna lekcja historii na pewno na długo pozostanie w pamięci uczniów naszej szkoły.

Apel przygotowany został pod kierunkiem nauczycielek: p. Anny Wolnej, p. Barbary Falis i p. Agnieszki Skrzypeckiej.

 

 

  

 


 

PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZTWA W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT

 

14 listopada 2019r. w Zduńskiej Woli odbył się półfinał województwa w piłce ręcznej dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowały: Dina Dirani. Nikola Zgarda, Kinga Więcław, Milena Kurczyk, Anna Zieleniewska, Małgorzata Buczek, Kinga Czart,  Oliwia Duda, Agnieszka Gogola,  Maja Małyska.  Dziewczynki z sukcesem zakończyły turniej - zajęły I miejsce. Przed nami finał województwa.

Gratulujemy!

 

 


PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZTWA W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW

 

W dniu 13.11.2019 r. reprezentacja szkoły chłopców po przegranym 8:11 z SP Biała meczu finałowym, zajęła II miejsce w Półfinale Wojewódzkim w piłce ręcznej. We wcześniejszych meczach zespół pokonał SP Łask- Kolumna 17:3 oraz SP Zduńska Wola 8:5. Skład w jakim wystąpiła drużyna: Czarnogredzki Maciej, Czarnogredzki Miłosz, Biniecki Nikodem, Doroba Igor, Majtyka Kacper, Raszewski Antoni, Kołodziej Wiktor, Radwański Mateusz.

Opiekun Tomasz Derbis.

 

 


13 listopada uczniowie kl. VII i VIII obejrzeli przedstawienie pt. "Stowarzyszenie poetów"

w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie. Opowieść poświęcona była młodości

i dorastaniu, przyjaźni i wolności, odkrywaniu własnej tożsamości, ale też roli nauczyciela, mentora, przewodnika.

 


Wycieczka klas VI do Sosnowca i Tarnowskich Gór

 

13 listopada 2019 roku uczniowie klas VIb, VIc oraz VId wraz wychowawczyniami udali się

na wycieczkę do Sosnowca i Tarnowskich Gór. Głównym punktem programu było obejrzenie spektaklu

pt. „Ania z Zielonego Wzgórza” w wykonaniu aktorów Teatru Zagłębie.  Dużą atrakcją dla uczestników wyjazdu  był spływ tratwami w sztolni „Czarnego Pstrąga” w Tarnowskich Górach.

 

     

 

  

 


 
Konkurs na najpiękniejszy kotylion niepodległościowy
 
Dla uczczenia 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Samorząd Uczniowski ogłosił wśród wszystkich klas konkurs na najpiękniejszy kotylion niepodległościowy. W przygotowanie pięknych ozdób zaangażowali się uczniowie, rodzice i wychowawcy. Oto wyniki konkursu:
KLASY I-III                                                             
I miejsce klasa IIIc
II miejsce klasa Ia
III miejsce klasa Ib                                                               
KLASY IV-VIII
I miejsce klasa IVa
II miejsce klasa VIIIa
III miejsce klasa VIb i VIIIb
Samorząd wraz z opiekunem dziękuje za udział w konkursie wszystkim uczestnikom.
 
 

 

 


 

"ŚNIADANIE DAJE MOC"

8 listopada, jak w latach ubiegłych, uczniowie kl. I-III wraz z wychowawcami włączyli się do akcji "Śniadanie daje moc". Dzieci przygotowały i zjadły pyszne, zdrowe śniadania.

 

     

  

 

        

 

 


 

 


"SZKOŁA DO HYMNU"

 

8 listopada o godz. 11.11 włączyliśmy się w akcję „Szkoła do hymnu” i odśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu narodowego. Przedsięwzięcie to było kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”. Chcieliśmy w ten sposób uczcić Narodowe Święto Niepodległości.

 

 


 

WYCIECZKA KLAS II i IIIc DO SIERADZKIEGO TEATRU

 

6 listopada klasy: 2a, 2b, 2c i 3c pojechały na wycieczkę do Sieradza. W Teatrze Miejskim uczniowie obejrzeli profilaktyczne przedstawienie pt. "Cudowna lampa Alladyna".

 

   

 

 


WIZYTA  MOBILNEGO PLANETARIUM "PLANETIA" - GWIAZDY W SZKOLE

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

  

 

 


SUKCES SZKOLNYCH PIŁKARZY RĘCZNYCH

4 listopada 2019r. w Białej odbyły się powiatowe zawody piłki ręcznej dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Szkołę reprezentowały: Dina Dirani. Nikola Zgarda, Kinga Więcław, Milena Kurczyk, Anna Zieleniewska, Małgorzta Buczek, Kinga Czart,  Oliwia Duda, Agnieszka Gogola,  Maja Małyska.  Dziewczynki zajęły I miejsce w turnieju i wywalczyły prawo reprezentowania powiatu wieluńskiego w półfinałach województwa.

 

Drużynę przygotowała p. Beata Kowalczyk, zaś opiekunem był p. Tomasz Derbis.

 

Serdecznie gratulujemy!

 

5 listopada w Białej odbyły się zawody chłopców. Szkołę reprezentowali: Czarnogredzki Miłosz, Czarnogredzki Maciej, Radwański Mateusz, Kołodziej Wiktor, Raszewski Antoni, Biniecki Nikodem, Doroba Igor, Majtyka Kacper.

 
 
 

 
DZIEŃ KSIĄŻKOWEGO BOHATERA
 
 
30 października obchodziliśmy Dzień Książkowego Bohatera. Dzięki zaangażowaniu uczniów oraz rodziców w szkole pojawiły się różne postaci z literatury, które sprawiły, że przenieśliśmy się
w świat fikcji literackiej i mogliśmy spotkać m.in. Anię z Zielonego Wzgórza, Stasia Tarkowskiego, Harrego Pottera, Hermionę, Podstolinę, Pippi, Mikołajka, Mary Poppins, Małą Mi, Pinokio, Calineczkę, Doktora Dolittle, Czerwonego Kapturka, Kubusia Puchatka, Szewczyka Dratewkę, Anaruka, Dziewczynkę z zapałkami, a ponadto liczne księżniczki, czarownice, zwierzątka
z różnych bajek oraz wielu innych bohaterów książek. Gratulujemy pomysłowości i dziękujemy
za wspólną zabawę.
 
 

 
ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH
 
29 października odbyło się w naszej szkole ślubowanie uczniów klas pierwszych. Pierwszoklasiści w obecności Dyrekcji Szkoły, zaproszonych gości i rodziców, pod okiem swoich pań wychowawczyń, zaprezentowali krótki program artystyczny. Śpiewająco odpowiadali na pytania dotyczące bezpieczeństwa, szkolnej nauki oraz zasad zachowania. Najważniejszym momentem uroczystości był jednak akt ślubowania. Dzieci zdały sobie sprawę, że sztandar, na który ślubowały, to nie tylko symbol szkoły i małej ojczyzny, ale także Polski. Po uroczystym akcie ślubowania pani dyrektor Małgorzata Żuchowska dokonała pasowania na ucznia. Pani wicedyrektor Agnieszka Madziara wręczyła uczniom dyplomy, a panie wychowawczynie - tarczę szkoły – symbol przynależności do SP nr 4 w Wieluniu. Szkolny dzień był pełen emocji, a zakończyły go grupowe
i indywidualne zdjęcia.
Kochane Pierwszaki, życzymy Wam sukcesów w nauce.
Powodzenia!
Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością!
 
     
 
  
 
     
 

 
 

 SUKCESY NASZYCH PŁYWAKÓW
 
24.10.2019r. i 25.10.2019r. na wieluńskiej pływalni odbyły się powiatowe zawody sztafet pływackich w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Igrzysk Dzieci. Szkołę reprezentowały sztafety w składzie:
Maja Rychlik, Aleksandra Wiernik, Martyna Terczyńska, Anna Zieleniewska, Aleksandra Stempień, Alicja Kołodziej - II miejsce
 
 
 
 
 
Maja Adamczyk, Paola Kokocińska, Marta Kornacka, Maria Niciejewska, Rozalia Słaby, Marika Sołtysiak - I miejsce i prawo reprezentowania powiatu wieluńskiego w półfinałach województwa.
 
 
Bartosz Kozłowki, Michał Gajda, Leon Słaby, Michał Szczepaniak, Alan Placek, Michał Podeszwa, Giovanni Kokociński - II miejsce.
 
 
 
    
 
 
Gratulujemy!
 
 

 
CIEKAWY SPOSÓB NA LEKTURĘ
 
 
Klasa VIIIb i VIIIc na lekcji języka polskiego poznawała dziś w nowy sposób na lekturę pt. "Mały Książę". Dzięki specjalnej aplikacji i książkom zakupionym w ramach "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa" mogliśmy korzystać z rozszerzonej rzeczywistości. Mały Książę i lis odwiedzili naszą klasę. Razem z nami siedzieli w ławce. Wspólnie z naszym bohaterem odwiedzaliśmy też planety i poznawaliśmy ich mieszkańców. Dzięki trójwymiarowym obrazom łatwiej było nam uruchomić wyobraźnię. Na koniec musieliśmy uzasadnić, który obraz
z rozszerzonej rzeczywistości był dla nas najciekawszy i wywarł na nas największe wrażenie.
 
 

 
WARSZTATY PROFILAKTYCZNE
 
 
W dniu 24.10.2019 r. uczniowie klas: 7a i 7b wzięli udział w warsztatach profilaktycznych
z elementami wykładu w Kino-Teatrze Syrena.Projekt profilaktyczny ,,Jutro jest ... wtedy pochylisz się nad sobą 2.0" zorganizowany został we współpracy z Komendą Powiatową Policji
w Wieluniu.Ten nowy, autorski program profilaktyki uzależnień realizowany był przez Jarosława Wajkę. Program łączy oddziaływanie terapeutyczne z muzykoterapią. 
 
 

 
KLASY IIa I IIb w PKO BP
 
 
W dniu 23.10.2019 r. klasy II a i II c uczestniczyły w wycieczce do PKO BP. Jej celem było poznanie waluty różnych państw. Banknoty zostały zaprezentowane przez pracowników banku. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia ich charakterystycznych cech tj. znaki wodne, nazwy, nominały, kolorystykę, portrety postaci. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszył się pokazany przez panią Paulinę klucz do bankowego sejfu, w którym przechowywane są ważne i cenne skarby.
Na koniec spotkania uczniowie otrzymali kolorowe odblaski na rękę z logo PKO BP.
 

 
OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY
 
W dniu 23 października 2019 r. uczniowie naszej szkoły z klasy VIIIa i VIIIb uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez panią Sylwię Falkowską-doradcę zawodowego z PPP w Wieluniu.
Zajęcia odbyły się w Bibliotece Pedagogicznej w Wieluniu w związku z odbywającym się XI Ogólnopolskim Tygodniem Kariery. Tegoroczne hasło OTK to: ,,Pasja, Profesja, Powołanie..." Bardzo dziękujemy za zaproszenie.
 

     

  

 


 
„Witold Pilecki – bohater niezłomny”
 
 
18 października 2019 r. miało miejsce uroczyste rozstrzygnięcie powiatowego konkursu „Witold Pilecki – bohater niezłomny” organizowanego przez Szkołę Podstawową w Ostrówku.
Miło nam poinformować, iż w konkursie plastycznym pierwsze miejsce zdobyła
Ilana Mirzajewa z klasy VI A, a w konkursie wiedzy o rotmistrzu drugie miejsce przypadło Julii Przybylskiej z klasy VIIB.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
Opiekunami uczniów byli nauczyciele historii: Pani Anna Wolna oraz Pan Grzegorz Kucharski.
 

 


 

Dzień Edukacji Narodowej

 

15 października 2019r. w szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

 

     

 


 

 


Europejski Tydzień Kodowania

W dniach 07.10.2019r. - 11.10.2019r. w szkole promowaliśmy Europejski Tydzień Kodowania. Na większości lekcji wprowadzone zostały elementy kodowania. Klasa Ib uczyła się kodowania. W czasie lekcji informatyki uczniowie wzięli udział w zajęciach "Pierwszaki kodują - koduj z nami". Musieli zaprogramować trasę, jaką pokonać trzeba, aby zdobyć skarb. Na lekcji z wychowawcą rozwiązywali ciekawą krzyżówkę. na lekcji wychowawczej w klasie Vb, w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania, zajęcia poprowadziły uczennice z klasy VIIIb - Zuzia i Ola. Dziewczyny uczyły młodszych kolegów różnych szyfrów, ich łamania oraz wesołych zabaw. Zajęcia wszystkim bardzo się podobały. Dziękujemy!
Kodowanie było także jednym z motywów przewodnich na lekcji wychowania fizycznego w kl. VII i VIII.
Na lekcji przyrody uczniowie kl. 4a odkrywali natomiast zakodowane pory roku, a na języku angielskim w kl. VIc królowały rebusy , łamigłówki i zgadywanki.
Klasa VIIb też została porwana przez nurt kodowania. Okazuje się, że uczniowie musieli "rozkodować" budowę "Zemsty" Aleksandra Fredry.  W kolejnym dniu Europejskiego Tygodnia Kodowania następne klasy na poszczególnych przedmiotach przyłączały się do akcji. Klasa Ib po raz kolejny zgłębiała tajniki kodowania ze swoją wychowawczynią. Klasy: Ic, IIb, IIIb, VIc i VId na lekcji informatyki zajmowały się programowaniem. Klasy: VIIIb i VIIIc kodowały części zdania na języku polskim. Na lekcji z wychowawcą klasy: VIIIb i Vc kodowały wyrazy i poznawały różne szyfry. Klasa VIIb zajmowała się kodowaniem nawet po niemiecku a na godzinie wychowawczej uczniowie "poszukiwali statków". Klasy V i VI na lekcji techniki projektowały rebusy.

Kodowanie i szyfrowanie jest wciągające. Łączy logiczne myślenie z zabawą i zdobywaniem wiedzy.

 

 


 

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

 

4 października br. nasza szkoła brała udział w akcji z okazji IX Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, która przebiegała pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”
Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości, a dorośli mogli popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.
W tym dniu uczniowie z klas IV-VIII przystąpili do miniegzaminu z tabliczki mnożenia, a specjalny patrol uczniowski przepytywał chętnych uczniów i dorosłe osoby, znajdujące się na terenie szkoły, z tabliczki mnożenia.
Każdy, kto podał za pierwszym razem, wszystkie poprawne odpowiedzi, uzyskał tytuł MT EXPERT. W przypadku pomyłki, choćby raz, egzamin jest niezdany. Można go jednak powtórzyć w terminie ustalonym z egzaminatorami.

 

 


 

29 września obchodzony był Dzień Głośnego Czytania. My czytaliśmy

w poniedziałek, 30 września.

 

     

 


 


Nasza szkoła wygrała mobilną pracownię komputerową!

 

Z wielką radością informujemy, że zostaliśmy nagrodzeni w Ogólnopolskim Konkursie #OSEwyzwanie. Nasza szkoła wygrała mobilną pracownię komputerową. Konkurs był wieloetapowy. Przystępując do niego należało spełnić kilka warunków, między innymi: zgłosić szkołę do projektu OSE, do programu mLegitymacja, wykonać pracę plastyczną pt. „Smart szkoła”, zgłosić nauczyciela do #OSEhero oraz zaplanować udział w CodeWeek 2019. Do konkursu zgłosiło się 1606 szkół z całej Polski. Komisja konkursowa przyznała 764 nagrody, w tym 36

z województwa łódzkiego. Wśród tych szkół znalazła się Szkoła Podstawowa nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu.

Po zgłoszeniu szkoły do konkursu przez p. Dyrektor Małgorzatę Żuchowską oraz po podpisaniu porozumienia pomiędzy Ministerstwem Cyfryzacji a szkołą, umożliwiającego korzystanie

z mLegitymacji, przystąpiliśmy do realizacji kolejnych zdań. Nad ich przebiegiem czuwali:

p. Aleksandra Bura, p. Izabela Reczkin – Gagatek. Wkrótce przed nami Code Week i wówczas zaplanowane zadania podejmą także p. Beata Bandera i p. Beata Kowalczyk oraz wszyscy nauczyciele.

Dziękujemy wszystkim za współpracę, wsparcie i zaangażowanie.

 

Szczególnie serdecznie dziękujemy uczniom, którzy wykonali prace plastyczne. Do konkursu ostatecznie została zgłoszona praca Julii Kowal, ucz. kl. VIIb.

 

Gratulujemy Julii i serdecznie dziękujemy!

 

Jesteśmy przekonani, że nowa pracownia mobilna uatrakcyjni zajęcia i przyczyni się do lepszego rozwijania uzdolnień i zainteresowań naszych uczniów.

 

 


 

 

 


20 września uczniowie klas piątych wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę do Biskupina. Tam oprócz zwiedzania osady wzięli udział w XXV Festynie Archeologicznym. 

 

 

  

 

  

 

     

 


 

18 września 2019r. w Skomlinie,

podczas Lekkoatletycznych Mistrzostw Powiatu Wieluńskiego,

podsumowano rywalizacje sportową szkół w roku szkolnym 2018/2019.

 

Uczniowie naszej szkoły wywalczyli odpowiednio:

 

I miejsce w kategorii dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci

 

VI miejsce w kategorii chłopców w ramach Igrzysk Dzieci

 

I miejsce w kategorii chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej

 

Sportowcom i nauczycielom wychowania fizycznego gratulujemy a rodzicom  dziękujemy za współpracę.

 

  

 


 

 


 

Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe

 

16 września w Konopnicy odbyły się Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe. Naszą szkołę reprezentowała liczna grupa dziewcząt i chłopców. Awans do finałów wojewódzkich wywalczyli: Marysia Niciejewska i Paweł Wierszak z klasy VIc. Wszystkim gratulujemy ukończenia biegu,

a Marysi i Pawłowi życzymy dalszych sukcesów.

 

     

 

     

 

 


 

Jarmark Franciszkański

 

14 września na plenerowej scenie przy klasztorze OO. Franciszkanów podczas trwającego Jarmarku Franciszkańskiego uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje talenty. W występach wokalnych, tanecznych i muzycznych oraz kabaretowych mieszkańcy Wielunia mogli podziwiać: Oliwię Stępień, Marysię Grabczak, Monikę Betkę, Maszę Lamkovą, Kubę Zająca, Michała Batora, Lenę Chuć, Jana Jurdzińskiego, Marysię Grajnert, Maję Sokolak, Zosię Pietrzak i Stasia Wierzbickiego.

Brawa dla wykonawców. 

 

  

 

  

  

 

 


 

Nasza szkoła przystąpiła do udziału w programie edukacyjnym „Wychowanie przez czytanie”, który jest adresowany do uczniów klas V – VII szkół podstawowych i realizowany w okresie od września do listopada 2019 r. Celem programu jest wprowadzenie uczniów w świat uniwersalnych wartości moralnych, propagowanie czytelnictwa oraz umacnianie roli literatury jako kompasu moralnego i źródła inspiracji przy podejmowaniu decyzji.

Zajęcia oparte są na lekturze 15 opowiadań zawartych w książce pt. „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach”.

                Zachęcamy do sięgnięcia po „Czekoladę” również rodziców, może to być wspaniała okazja, by porozmawiać z dziećmi o ważnych sprawach, poznać ich spojrzenie na różne wartości, podzielić się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami.

 

 

 

 

 


 

Nasza szkoła włącza się w akcję Europejski Tydzień Kodowania 2019.

Szczególnie na lekcjach informatyki (ale nie tylko) będziemy promować kodowanie. To już niedługo...

 

 

 


 

Wycieczka edukacyjna do Warszawy

 

13 września najzdolniejsi uczniowie klas VIII naszej szkoły wraz z uczniami SP nr 2 i SP nr 5

w Wieluniu wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Warszawy zorganizowanej przez biuro poselskie posła RP pana Piotra Polaka. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Cmentarza Wojskowego na Powązkach. Następnie uczniowie zwiedzili Sejm RP oraz obejrzeli wystawę "Wieluń miastem pokoju i pojednania”. Wycieczka zakończyła się spacerem po Łazienkach Królewskich.

 

 

 

 

      

 

 
 

 2 września 2019r. uroczyście rozpoczęliśmy
 
rok szkolny 2019/2020.
 
Od tego dnia wszyscy uczniowie naszej szkoły będą się uczyć
 
w jednym budynku.
 
 
        
 


 
 
  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Licznik odwiedzin

1063944
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
100
1128
3375
1056368
24213
29569
1063944

Your IP: 44.197.198.214
2022-11-30 07:47

We have 9 guests and no members online

Najczęściej czytane