Biblioteka - dobre miejsce dla człowieka

Godziny pracy biblioteki

Poniedziałek               8.00  –  15.20

Wtorek                        8.00  –  15.20

Środa                           8.00  –  14.30

Czwartek                    8.00  –  14.30

Piątek                          8.00  –  15.20

REGULAMIN BIBLIOTEKI

1. Z biblioteki mogą korzystać uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły oraz rodzice.

2. Jednorazowo można wypożyczyć trzy książki.

3. Wypożyczone książki należy szanować oraz chronić przed zniszczeniem

i   zgubieniem.

4. Czytelnik, który zgubi lub zniszczy książkę musi odkupić nową (taką samą lub inną, wyznaczoną przez nauczyciela bibliotekarza).

5. Wypożyczone książki muszą być zwrócone do biblioteki przed końcem roku szkolnego.

6. W przypadku zmiany szkoły czytelnik zobowiązany jest przed odejściem rozliczyć się

z biblioteką.

12 marca grono czytelników biblioteki Szkoły Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu powiększyło się o 52 uczniów klas pierwszych.
Uroczystość pasowania na czytelnika składała się z kilku części: przedstawienie pt. „Urodziny Kopciuszka”, odgadywanie zagadek, omówienie zasad obchodzenia się z książką, złożenie przyrzeczenia, pasowanie na czytelnika i wypożyczenie pierwszej książki. Nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz Wyprawki Czytelnicze w ramach projektu „Mała książka – wielki człowiek”, realizowanego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.
W skład Wyprawki wchodzą:
• „Pierwsze abecadło” – antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych;
• „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” – broszura, która jest poradnikiem
dla rodziców i opiekunów podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania, jak również zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki;
• Kreatywny alfabet – plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.
Pierwszoklasiści zostali zaproszeni do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.

Your IP: 3.236.124.56
2021-08-02 01:39