VI edycja Konkursu Biologiczno - Chemicznego
Ted's Brain w I LO

27 marca odbył się VI Powiatowy Konkurs Biologiczno - Chemiczny Ted's Brain pod patronatem Starostwa Powiatowego w Wieluniu. Celem konkursu jest szerzenie wśród młodzieży wiedzy z zakresu biologii i chemii oraz propagowanie nauk biologiczno- chemicznych. Naszą szkołę reprezentowali: Agata Puławska (kl. VIIc), Aleksandra Pakuła (kl. VIIIa) oraz Błażej Zając (kl. VIIIa). Dziękujemy Dyrekcji I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu oraz Organizatorom konkursu: Pani Annie Kędzi i Pani Marcie Kędzierskiej za możliwość sprawdzenia naszej wiedzy z biologii i chemii. Po napisaniu przez uczniów testów, zaprezentowany został bardzo interesujący wykład na temat pająków ptaszników z pokazem żywych okazów. Uczniowie naszej szkoły otrzymali tytuły finalistów w kategorii Junior. Gratulujemy!!!

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

Uroczyste otwarcie miasteczka ruchu drogowego

19 marca br. w naszej szkole odbyło się uroczyste otwarcie nowego miasteczka ruchu drogowego, które powstało z inicjatywy Gminy Wieluń w ramach realizacji projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich „Podniesienie jakości bezpieczeństwa na drogach w Gminie Wieluń”. Miasteczko oddano do użytku w listopadzie 2023 r. Jego wartość przekracza kwotę 390 000 zł.
Mamy nadzieję, że miasteczko przyczyni się do podniesienia bezpieczeństwa na drogach w Wieluniu. Dzięki niemu nasi uczniowie, jak również wszyscy uczniowie szkół i przedszkoli gminy Wieluń, będą mogli realizować
treści związane z bezpieczeństwem. To tu także będą przystępować do egzaminu na kartę rowerową.
Podczas uroczystości otwarcia miasteczka uczniowie kl. III zaprezentowali program artystyczny, w którym uwrażliwiali na kwestie związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Dziś także rozstrzygnięto konkurs plastyczny z ww. tematyki. Nagrodzeni uczniowie otrzymali
dyplomy i nagrody.
Na zakończenie wszyscy zebrani obejrzeli profesjonalny pokaz umiejętności rowerowych przygotowany przez pana Jonasza Pakulskiego – akrobatę rowerowego oraz uczestnika X edycji Mam Talent.

XXII Międzypowiatowy Konkurs Języka Angielskiego

PODSUMOWANIE

15 marca 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu odbyło się uroczyste podsumowanie XXII Międzypowiatowego Konkursu Języka Angielskiego. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody.
W ramach współpracy naszej szkoły z I LO im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu przybyłym gościom czas umilił występ zespołu wokalnego „Tadeusza Nic Nie Rusza”, którego opiekunem jest pan Adrian Bednarek oraz utwory w języku angielskim przygotowane przez uczennice SP nr 4 w Wieluniu: Nataszę Grzybowską, Nikolę Antosik i Antoninę Biesiadecką.
Organizatorami konkursu były nauczycielki języka angielskiego SP nr 4:
         p. Filomena Adamczyk, p. Magdalena Zając,
         p. Ilona Wieczorek, p. Marzanna Czyż.
     Turniej miał na celu sprawdzenie umiejętności zdobytych przez uczniów szkół podstawowych, motywowanie ich
do samodzielnej pracy nad doskonaleniem i rozwijaniem różnych sprawności językowych oraz promowanie nauki języka angielskiego.
Konkurs ten cieszył się dużym zainteresowaniem, czego dowodem jest liczba uczestników. W tegorocznej edycji uczestniczyło 53 uczniów (33 uczniów - poziom średnio zaawansowany - kl. VII, 20 uczniów – poziom zaawansowany - kl. VIII). Chęć udziału w konkursie zgłosiło 14 szkół podstawowych z terenu dwóch powiatów: wieluńskiego
i sieradzkiego.
Konkurs był rozgrywany na dwóch poziomach zaawansowania: - na poziomie średnio zaawansowanym - klasy siódme
i na poziomie zaawansowanym - kl. VIII. Uczniowie rozwiązywali testy zaopiniowane przez konsultanta ds. języka angielskiego z Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Sieradzu. Na napisanie testu przeznaczono 90 minut.
Tegoroczny dobór zadań konkursowych umożliwiał sprawdzenie wiedzy i umiejętności w zakresie znajomości
i efektywnego stosowania struktur gramatycznych, czytania ze zrozumieniem, słowotwórstwa oraz reakcji językowych.
Udział uczniów w konkursie jest dla nich znakomitą okazją do sprawdzenia nie tylko swojej wiedzy i umiejętności językowych, ale także jest źródłem satysfakcji, dającej poczucie sukcesu.
Oceną testów zajęła się komisja w składzie: pani Magdalena Zając - nauczyciel języka angielskiego ze Szkoły Podstawowej SP 4 - przewodnicząca komisji,
p. Anna Kasperska ze SP w Białej,
p. Marta Wilk z SP w Bieniądzicach,
p. Katarzyna Urbaniak z SP w Sieradzu, pani Filomena Adamczyk i Ilona Wieczorek z SP nr 4 w Wieluniu.
Dziękujemy sponsorom konkursu, dzięki którym mogliśmy ufundować nagrody. Dziękujemy Firmie WIELTON SA,
p. Katarzynie Rajter, p. Marcie Soli, Firmie MARKS Walichnowy, p. Wojciechowi Psui i Firmie PEARSON.
Uczniom i opiekunom gratulujemy sukcesów!

Laureaci XXII Międzypowiatowego Konkursu Języka Angielskiego

Poziom średnio – zaawansowany kl. VII

Antonina Witkowska SP nr 5 w Wieluniu - opiekun Katarzyna Jarząbek

Barbara Chojka SP nr 4 w Wieluniu – opiekun Ilona Wieczorek