II Gminny Konkurs w Układaniu Kostki Rubika

W Szkole Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Kurowie odbył się II Gminny Konkurs w Układaniu Kostki Rubika pod Honorowym Patronatem Burmistrza Wielunia. Udział wzięło 18 uczniów z różnych szkół z terenu Gminy Wieluń.

W kategorii A (klasy 1-4) tytuł Mistrza w układaniu Kostki Rubika zdobył Alan Zychla z kl. 4b

a w kategorii B (klasy 4-8) Tytuł Mistrza w Układaniu Kostki Rubika zdobył Sebastian Klimaszewski (kl.5 c) natomiast miejsce drugie należało do Dmytra Semenenki (kl. 8a )

Konkurs na Giga Pszczołę

Klasa 4b wzięła udział w konkursie na Giga Pszczołę zorganizowanym przez DKWD Dworzec Kulturalny Wieluń Dąbrowa. Zgłoszonych zostało 9 prac z 6 szkół podstawowych z gminy Wieluń. Klasa wygrała udział w ekologicznych warsztatach, które odbędą się w WDK. Serdecznie gratulujemy!

Warsztaty chemiczne z ChemicAl World

18 kwietnia 2024 roku odbyły się w naszej szkole warsztaty chemiczne z ChemicAl World dla klas I-VIII. Uczniowie zostali podzieleni na 14 grup.
W warsztatach wzięło udział 347 uczniów.
Na zajęciach wszyscy razem wytworzyliśmy szaloną pianę chemiczną w cylindrze. Natomiast każdy z uczestników wykonał samodzielnie chemicznego kameleona  w kolbie. Wykonaliśmy go za pomocą nadmanganianu potasu, tworząc odpowiednie roztwory, które po połączeniu uruchomiły bieg reakcji chemicznej i nastąpiła zmiana kolorów od fioletowego aż po żółty. Podczas zajęć każdy z uczestników samodzielnie wykonywał bezpieczne eksperymenty pod okiem doświadczonych instruktorów.  Sale lekcyjne zamieniły się tego dnia w prawdziwe laboratorium chemiczne. Trzeba przyznać, iż była to niesamowita przygoda, która dostarczyła uczniom nie tylko ogromnych wrażeń, ale przede wszystkim wiedzy chemicznej.
Mamy nadzieję,  że współpraca z ChemicAl World będzie kontynuowana,
a warsztaty chemiczne w naszej szkole wpiszą się na stałe  w harmonogram zajęć lekcyjnych.

II POWIATOWE ROZGRYWKI ZAWODOWE

W dniu 3 kwietnia 2024 r. drużyna z klasy VIIb w składzie: Martyna Ramuś, Amelia Śmiałek i Tobiasz Bakalarczyk zajęła drugie miejsce
w II Powiatowych Rozgrywkach Zawodowych. W czasie konkursu uczniowie mieli możliwość poznania tajników kilku wybranych zawodów oraz zmierzyć się w ośmiu konkurencjach z pozostałymi 10 drużynami.
Dzięki swojej kreatywności, zdolnościom manualnym, ogromnemu zaangażowaniu i dobrej współpracy,
drużyna zajęła miejsce na podium i otrzymała zasłużone nagrody.  Gratulujemy wspaniałej drużynie!!!

Your IP: 18.222.111.24
2024-05-01 04:35

We have one guest and no members online