"Muzyka jest sztuką

myślenia dźwiękami."

Miło nam poinformować, że uczennica kl. IVa - Nikola Antosik  odnosi wspaniałe sukcesy muzyczne.

Zajęła I miejsce w IV Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki "DŹWIĘKI WOLNOŚCI GDYNIA 2023"

online oraz II miejsce w XXV Międzypowiatowym Festiwalu Piosenki Patriotycznej  i Pieśni Polskiej.

Gratulujemy serdecznie! Jesteśmy dumni!  Życzymy Ci, Nikolu, kolejnych sukcesów.

Rozwijaj swój talent.

Wojewódzki Konkurs Wiedzy HIV/AIDS i STD

30 listopada 2023 roku odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy HIV/AIDS i STD  „Włączmy się do wspólnego działania – razem przeciw AIDS”, organizowanego przez Łódzki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża, przy współpracy Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, pod patronatem honorowym Wojewody Łódzkiego, Marszałka Województwa Łódzkiego oraz Łódzkiego Kuratora Oświaty.
     Miło nam poinformować, że w powyższym konkursie uczennica Barbara Chojka z klasy VII b podczas etapu wojewódzkiego zajęła I miejsce
i w nagrodę otrzymała statuetkę, dyplom, nagrodę pieniężną w wysokości 500 złotych oraz komplet gadżetów.
   Serdecznie gratulujemy także uczennicy Agacie Puławskiej z klasy VII c, która podczas etapu wojewódzkiego zajęła IV miejsce i otrzymała dyplom, nagrodę pieniężną w wysokości 200 złotych
oraz komplet gadżetów.
W etapie wojewódzkim wzięło udział 70 uczniów z 40 szkół podstawowych
i szkół średnich. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu zawierającego 60 pytań. Na rozwiązanie tego zadania uczniowie mieli 60 minut.
     Bardzo dziękujemy za pracę włożoną w przygotowanie się do konkursu. Liczymy na to, że zaangażowanie
i zdobyta wiedza zaowocują w przyszłości w zdrowe życie, pełne przemyślanych i bezpiecznych zachowań.
Serdecznie gratulujemy! Życzymy kolejnych sukcesów.
Opiekunem uczennic była p. Milena Caban.

SPOTKANIA Z RODZICAMI

W dniu 29.11.2023r. ( środa) o godz. 16.30 odbędą się spotkania z rodzicami dla klas 1-3

Kl. I a - p. B. Dubas - sala 25

SUKCESY, SUKCESY, SUKCESY....

Serdecznie gratulujemy Marysi Majchrowskiej, która 18.11.2023 uczestniczyła
w Pucharze Polski Taekwon-do i została MISTRZYNIĄ Pucharu Polski
w kategorii młodzicy do 140 cm - walki Hogo.
Ponadto Marysia zajęła II MIEJSCE w Pucharze Polski Taekwon-do tym razem w kategorii młodzicy do 140 cm - techniki specjalne.

W Pucharze Polski uczestniczyła również kolejna uczennica naszej szkoły - Lena Błaszczyk. Lena również może pochwalić się ogromnymi sukcesami. Została wicemistrzynią w Pucharze Polski Teakwon-do kategorii kadeci do 145 cm - walko Hogo.

Kolejna uczennica naszej szkoły wspięła się na podium  w Pucharze Polski w Teakwon-do i to podwójnie zdobywając tytuł MISTRZYNI. Emilia Pietras zajęła I MIEJSCE w kategorii walki Hogo +155 cm oraz I MIEJSCE w kategorii techniki specjalne - kadeci.  Uczniowie naszej szkoły naprawdę podbili tegoroczny Puchar Polski Teakwon-do.  Artur Kozik, uczeń klasy IVB zajął trzecie miejsce w walkach soft.

Gratulujemy serdecznie zwycięstw
i życzymy dalszych sportowych sukcesów!

SUKCES SZYMONA

Miło nam poinformować, że Szymon Chudzik z kl. VI a został laureatem
I miejsca w Gminnym Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych i Niemieckojęzycznych.
Konkurs odbył się 16 listopada 2023 w Szkole Podstawowej nr 2 w Wieluniu. Uczniowie kl.4-6 rozwiązywali test z wiedzy o Anglii, a uczniowie 7-8 przystąpili do testu z wiedzy o Niemczech.
Opiekunem ucznia była p. Filomena Adamczyk.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i gratulujemy Szymonowi wspaniałego I miejsca !

„BEZPIECZNIE W SZKOLE I PO SZKOLE”

Dzięki staraniom szkoły i wychowawczyń klasom 5a i 6a udało się zakwalifikować do programu „Bezpiecznie w szkole i po szkole” - programu stworzonego z inicjatywny Ministerstwa Edukacji i Nauki. Program zakładał przeprowadzenie warsztatów na temat bezpieczeństwa. Głównym celem projektu „Bezpiecznie w szkole i po szkole” jest poprawa bezpieczeństwa uczniów szkół podstawowych w ruchu drogowym oraz kształtowanie nawyków i zachowań, które pomogą zredukować ryzyko wypadków w przyszłości. Przy okazji uczniowie mieli okazje odwiedzić i skorzystać z atrakcji, które czekały na nich w Mandorii - Mieście Przygód gdzie atrakcje są naturalną częścią tego miejsca ze swoją historią i stylem. Każdy uczeń, wędrując po bajecznym mieście, znalazł dla siebie coś ciekawego, a podróż po tym niezwykłym miejscu była jednocześnie formą odkrywania tajemnic Mandorii. Po tym wyczerpującym, ale jakże atrakcyjnym dniu, uczniowie wrócili do Wielunia bardzo szczęśliwi.

Ślubowanie Pierwszaków i pasowanie na ucznia

Pasowanie na ucznia to bardzo ważne i uroczyste wydarzenie w życiu każdego pierwszoklasisty.

W naszej szkole 15 listopada odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia. Pierwszaki z naszej szkoły są już oficjalnie uczniami. Ślubowali uroczyście pilnie się uczyć i zostali pasowani na pełnoprawnych uczniów. W tym roku w naszej Szkole mamy cztery pierwsze klasy, to rekordowa ilość, jeśli chodzi o szkoły w gminie Wieluń.

ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Dzisiaj nasza szkoła pod raz kolejny przyłączyła się do akcji "Szkoła do hymnu". O godzinie 11.11 cała społeczność szkolna odśpiewała hymn narodowy. Uczciliśmy w ten sposób 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Your IP: 18.222.179.186
2024-04-27 18:18