Godło Polski Królowa Jadwiga

 

 

 

 

 

 

ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

 

 


 

 

               Dnia 8 grudnia 2023 r. obchodziliśmy Święto Szkoły. W tym roku przypada 25. rocznica nadania naszej szkole imienia Królowej Jadwigi. Grudzień jest więc wspaniałą okazją do wspomnień.

Tak też było dziś w naszej szkole. Przygotowaliśmy dla całej społeczności szkolnej wiele atrakcji. Była wizyta samej Królowej Jadwigi, wystawa pięknych zdjęć i wielu kronik z historią naszej "Czwórki", wystawa książek o naszej patronce przygotowana w bibliotece szkolnej oraz konkursy. Po korytarzach szkolnych spacerowała patronka - Królowa Jadwiga. Odwiedzając uczniów, przybliżała im swoją historię oraz historię naszej szkoły. Był to czas wspomnień. Wielu uczniów miało okazję rozpoznać na pamiątkowych zdjęciach swoich rodziców, starsze rodzeństwo, a nawet dziadków. Każdy z sentymentem wspominał swoje pierwsze lata nauki i wydarzenia, które tworzą już historię tej placówki. Ten wyjątkowy dzień był też czasem rozstrzygnięcia dwóch szkolnych konkursów.

 W pierwszym z nich  pn. „Znam patronkę szkoły” uczniowie wykazali się wiedzą na temat Królowej Jadwigi.

W kategorii kl. II-III zwycięzcami okazali się:

Blanka Leszczyk (kl. IIa),

Marcel Kątny (kl. IIIa) 

Maja Zadworna (kl. IIIc).

II miejsce zajęli: Oliwia Słowik (kl. IIIb),

Hanna Słowik (kl. IIIb),

Paweł Kruk (kl. IIIa),

Józefina Jurdzińska (kl. IIIa)

kategorii kl. IV-VI pierwsze miejsce zajął Szymon Chudzik z kl. VIa,

II miejsce- Jan Gruszczyński (kl. IVa)

Nikola Świtała (kl. VIb)

III miejsce – Zuzanna Sawicka z kl. Vb.

Wyróżnienia natomiast zdobyły: Lena Werbicka z kl. VIb

oraz Roksana Pilak z kl. VIc.

         Drugi konkurs sprawdzał zdolności literackie uczniów, których w naszej szkole nie brakuje. Liczne wiersze świadczą o tym, że mamy bardzo zdolne dzieci i zapewne w przyszłości będą one naszą dumą.

I miejsce zdobył Łukasz Lebioda z kl. VIa,

II miejsce – Marta Skoneczna (kl. VIa),

III miejsce – Liliana Kubat z kl. IVa.

Wyróżnienia przyznano: Michalinie Sztanderze (kl. IVa), Adzie Sobocińskiej (kl. IVa) oraz Szymonowi Grygorcewiczowi (kl. Va).

Dziękujemy wszystkim uczestnikom obu konkursów za wysiłek włożony w zgłębianie wiedzy o życiu naszej patronki, za poetyckie, piękne teksty. Gratulujemy serdecznie! Mamy nadzieję, że ten wyjątkowy dzień zostanie w pamięci naszych uczniów na długo.

Licznik odwiedzin

1510296
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
703
494
4734
1501373
8106
31210
1510296

Your IP: 44.213.60.33
2024-07-13 20:37

We have 22 guests and no members online

Najczęściej czytane